טיול בחוף המזרחי באוסטרליה אחרי צבא

חן שפינדל

אני חן, אבל הרבה מכירים אותי כ"שפינדל" (שם המשפחה, כן...). גל, בן זוגי, ואני חברים עוד מהתיכון, אנחנו מאשדוד במקור וכרגע גרים ביחד בבאר שבע. אנחנו שוכרים כאן דירה בגלל הלימודים ואפילו משכירים את אחד מחדרי הדירה דרך Airbnb שזה משהו שגיליתי בטיול הגדול לאוסטרליה וזה משהו שהוא גם מקור הכנסה וגם משאיר לנו קצת אבק של טיולים באוויר

מספר צפיות בטיול:

חן וגל


אוסטרליה


טיול: אוסטרליה אחרי צבא

חוף מזרחי - צלילות בצפון, סידני, מלבורן ועוד

אוקטובר 15 עד ינואר 16

כותבת: חן שפינדל

כמה מילים על הטיול:  אוסטרליה הייתה הטיול הגדול שלנו אחרי הצבא. טיילנו 3 חודשים עם רכב שקנינו. אני אוהבת טבע אבל לא יכולה לעשות טרקים ארוכים בגלל הברכיים וגל אוהב ערים וים ואוסטרליה נתנה לשנינו את המענה. טיילנו מאוקטובר עד ינואר שאלו הם חודשי הקיץ באוסטרליה. מה הדברים המיוחדים שעשינו ? שהיו בשבילנו אוסטרליה...
Airlie Beach בצפון עם אווירה מאוד צעירה ושייט של 3 ימים לקבוצת איים שנקראת Whitsundays.
התנסות ראשונה ומגניבה שלנו עם Airbnb בעיר ריזביין. הרבה שיחות עם המארחת שלנו, מרפסת גדולה, מדף במקרר ובארון ואווירה מזמינה.
אווירת כריסמס כייפית בסידני וחניון לילה מבודד ששהינו בו במשך 3 לילות ב -  Cattai National Park

תכנית הטיול:

10 ימים נחיתה בבריזביין (Brisbane), ושהות ב - Surfers Paradise שהיא האזור התיירותי והיפה של העיר gold coast – התארגנות לקראת הטיול, רכישת רכב וציוד, גלישה, קניות ושניים-שלושה טיולי יום קטנים לשמורת הטבע Burleigh Heads , להר ששמו Mount Tamborine ולאזור חוף שנקרא The Spit.

שבועיים צפונה לארוך החוף – נסענו עד Airlie Beach, עיירה שהייתה היעד המרכזי שלנו בצפון. שם גם שהינו מספר ימים וגם לקחנו שייט של שלושה ימים לקבוצת איים שנקראת Whitsundays. בדרך התאכזבנו בעיירה Noosa אבל פיצינו עם לינה ב- Lake Cootharaba, ועשינו טיול קטנועים מדליק Scooteroo בעיירה עם השם המוזר 1770.

שבועיים בריזביין – כיף להיות קצת בעיר גדולה בה יש הכול והתנסות ראשונה שלנו (וגם של המארחת שלנו) עם Airbnb – מגניב! הרבה שיחות עם המארחת שלנו, מרפסת גדולה, מדף במקרר ובארון ואווירה מזמינה. בעיר עצמה ביקרנו בגן החיות    Lone Pine Koala Sanctuarראינו סרט בקולנוע, אכלנו במסעדה מדהימה ב- Breakfast Creek Hotel ועוד

שבועיים – בדרך דרומה למלבורן – ביירון ביי, גשם שלא מפסיק ב - Cofs Harbour , עלוקות בטיול יפה ב- Dorrigo National Park, פארק חבלים מגניב TreeTop Adventure Park Central Coast , דירת Airbnb  ליד Blue Mountains וקור וגשם שמפתיעים ולא מאפשרים לטייל, חבל... ולא מעט אתרי קראוונים נעימים יותר או פחות.

שבוע במלבורן – הצטיידות בצידנית חדשה ואטומה (חשוב), בריכה, פאבים, גן חיות ימי sea life Melbourne Aquarium קניות במרכז קניות של עודפים בשם D.F.O – שווה.

10 ימים בדרך לסידני דרך היבשת (ולא החוף)– גיחה ל - great ocean road שהיא דרך מפורסמת שאמנם לא הייתה בכיוון שלנו אבל זהו קו חוף מדהים, נסענו עד לעיירה Lorne . נסיעה במדבר ולינה בפארק קרוואנים חמוד ב Wagga Wagga עם 40 מעלות חום בצל ביום ונהר עם מים קפואים שמהקור אי אפשר להיכנס אליו. בורחים מהחום והמדבר שוב לגשם באזור החוף ב - Royal National Park, ולהרים ל - Cattai National Park שהיה אחד המקומות הכייפים בו לנו. היינו שם 3 לילות בחניון מבודד ולבד רק עם להקת קנגרואים שהפכנו לחלק ממנה. אחת החוויות המדהימות !

שבוע בסידני – שוב ישנו אצל סינים דרךAirbnb  ושוב אכלנו בצ'יינטאון כי רק שם יש מקומות פתוחים בשעות הערב. אווירת כריסמס כייפית במדרחוב הראשי, הופעת קוסמים בבית האופרה של סידני (אם כבר הגענו לכאן...), בונדי ביץ', זיקוקים של השנה החדשה ב - Bradfield Park

טיול לאוסטרליה וניו זילנד עלויות

שבוע צפונה והביתה – נסינו שוב לטייל בדרך צפונה ב Blue Mountains ושוב גשם, עצירה ב- Port Macquarie עיירה נחמדה ובילוי בקיר טיפוס, ותיקון החוויה ב - Coffs Harbour, הפעם עלינו להר עם תצפית מדהימה על האוקיינוס.

מתי מטיילים באוסטרליה:  באוסטרליה לפי דעתי עדיף לטייל בקיץ שלהם שזה החורף שלנו. זאת תקופה של כל החגים והפסטיבלים. בחורף שלהם גשום וקר. נכון שגם בקיץ גשום בהרבה מקומות אבל לפחות לא קר. גם את העובדה הזו אפשר לסתור מכיוון שגם בקיץ בהרים קר (ולא היינו מוכנים לזה) אבל אין ספק שהקיץ שלהם זו העונה.  

עלויות: 

יש כמה דברים שהם ההוצאות המשמעותיות ויש כמובן את היום יום ודברים הקטנים יותר. העלויות הן בדולר אוסטרלי ששווה ערך ל- 2.8 שקלים כשאנחנו טיילנו.

מבחינת הוצאות כבדות אז הרכב עלה לנו 5500 דולר אוסטרלי ומכרנו אותו ב-5000. לא בטוח שיהיה לכם את המזל שלנו... היו עוד כל מיני הוצאות  קטנות על הרכב כמו מזרון 140$, תיקון פאנצ'ר 30$ וכו' והדלק שהוא זול יותר מהארץ אבל עדיין הופך להיות הוצאה משמעותית בטיול כזה, עולה 1.3 דולר.

הפלגה לשלושה ימים גם הייתה חלק מההוצאות שמייקרות את הטיול עם עלות של 365$ לאדם וכל צלילה עוד 60$.  

לינה: ברכב באתר קראוונים הכי זול 20$ לשנינו, בחניה של אכסניה  12.5$ לאדם, בדרך כלל 20 - 25 $ לרכב. לינה באכסניה –הכי זול שישנו 75$ ללילה לשנינו, לינה במוטל דרכים 90$ , במלון 200$ לחדר זוגי היה הכי יקר שהוצאנו

אוכל: מנה סטנדרטית 10$, מסעדה יקרה בה אכלנו 45$ לאדם, מק דונלד שהולך חזק באוסטרליה בין 10 ל-15 דולר אוסטרלי.

אטרקציות למיניהן: פארק חבלים 86$ לשנינו, טיול קטנועים 75$ לאדם, 60 $ צלילה בתוך שייט, כניסה למערה 10-30 $ , השכרת גלשן 25$ ועוד...

טיול לאוסטרליה אחרי צבא

ולפירוט :  

10 ימים נחיתה בבריזביין (Brisbane), ושהות ב - Surfers Paradise

נחיתה בבריסביין והתארגנות בגולד קוסט. היינו צריכים קצת זמן להתארגן על רכב וציוד ובכלל להתאקלם לטיול. הנחיתה הייתה רכה בגלל שדוד שלי גר בעיר שנקראת Surfers Paradise באזור gold coast ליד בריסביין. את הלילה הראשון העברנו בבריסביין במקום מאוד סימפטי ונקי שהגענו אליו באמצע הלילה. בעלת הבית השאירה לנו מפתח וזה הרגיש מאוד נחמד להתחיל ככה את הטיול. גם בית הקפה הראשון בו אכלנו ארוחת בוקר ובו המנות היו ממש טעימות וזולות סימן לנו שאוסטרליה היא מקום נחמד.

ביום השני כבר הגענו לדוד שלי והוא לקח אותנו לחבר שלו, סוחר רכבים, שמו Graeme Reilly שמספר הטלפון שלו הוא 0418751123. כעקרון רוב הישראלים קונים רכבים בסידני או מלבורן שם יש שוק משומשים של מטיילים אבל אנחנו הלכנו לסוחר מקומי בגלל ההיכרות של דוד שלי. ההצטיידות שלנו כללה סיורים בחנויות רלוונטיות. הלכנו לרשת אביזרים לרכב שנמצאת בכל מקום באוסטרליה ושמה Super Cheap Auto וקנינו בה מספרים דברים כמו מקלחת סולארית שהיא שם יפה לשק מים מניילון שחור עם צינור. הלכנו גם לחנות ספוגים בשם Clark Rubber כדי לדגם מזרון שינה ולחנות של ציוד מטיילים Anaconda כדי להצטייד בנושא הבישול.

במהלך השהות בגולד קוסט עשינו שני טיולים קטנים ונחמדים אחרי שהתאוששנו מהג'ט לג. הסיור הראשון היה ב - Burleigh Heads National Park שהוא פארק קטן על חוף האוקיינוס כ-90 ק"מ דרומית לבריסביין. המסלול מאפשר מידי פעם להציץ מיער הגשם לחופים קטנים ויפים. ההליכה מתחילת המסלול עד סופו לוקחת כשעתיים בהליכה מהירה, הכל בצל. מומלץ לקחת פיקניק קטן וביגדי ים ולעצור בבריכות ים קטנות בדרך. לאחר מכן נסענו לתצפית בשם Holmes Noel J ולעיירת גולשים ונערות פרחים בשם Byron Bay בה כולם מסתובבים עם בגדי ים, פרחים בשיער וצבעי גוף של גולשים ואפילו אפשר להצטרף לריקודי עם בחוף בסגנון דרום אמריקאי. אחלה אווירה....

טיול ממש קצר וקרוב עשינו ל The Spit שזוהי נקודה בה יש חיבור בין האוקיינוס לגופי מים גדולים שנוצרו בסמוך לחוף על ידי הנהרות. ניתן ללכת על לשון חוף צרה וארוכה ממש עד שכמעט לא רואים את הבתים בחוף. אסור להתרחץ שם מפני שהכרישים שגרים בנהרות יוצאים מידיי פעם לים ובימים טובים ניתן לראות אותם.

טיול אחרון שעשינו באזור ההר ששמו  Mount Tamborine שבו יש מפלים ומסלול נחמד, מערה ובה תולעים זוהרות ובסוף ישבנו לקפה בשדרת אומנים בכניסה לשמורה.

בכל התקופה שלנו בגולד קוסט גל גם גלש עם גלשן שכור וכמובן שהסתובבנו וטיילנו בחופים ובעיר עצמה.

שבועיים צפונה לארוך החוף – נסענו עד Airlie Beach

Whitsundays צלילות ושייט בוויטסנדס

Noosa -  היעד הראשון שלנו noosa   היה דוגמא מצויינת לפער בין תיאור של מקום ששומעים עליו מראש לבין המציאות האישית שלנו באותו מקום. אכן חופים יפים, אבל מקום תיירותי שלא מתאים לטיילים כמונו שמחפשים מקום זול להחנות את הרכב שלהם ולישון. גם מזג האוויר לא שיחק לטובתנו וגל שרצה לגלוש ולא היה יכול לעשות את זה. כאן דווקא פגישה מקרית עם מישהו עזרה לנו למצוא אגם בשם Lake Cootharaba שבו גל שכר גלשן רוח וגם מצאנו אתר קרוואנים יפהפה בשם Boreen Point Campground שבו ישנו. עוד פגישה מקרית עם בעלת בית קפה שהתעניינה באופן הכנת שקשוקה כדי להכניס מאכל שבת-בוקר ישראלי לתפריט שלה, הוביל אותנו למידע על הר יפה ששמו Timbeerwah ושממנו יש תצפית פנורמית על האזור, הלכנו...

 Hervey Bay – מזג האוויר הוא גורם מאוד רציני בטיול, בעיקר כשמדובר על טיול באזור חוף ואיים. קראתי בארץ על אי מקסים בשם Frazer Island ושאליו מגיעים מהרבי ביי. כל הסיפורים על אונייה טרופה של פיראטים שעלתה שם על שרטון, החופים הלבנים ויערות הגשם התנפצו בגלל הים הסוער. אי אפשר היה להגיע לאי בהפלגה. טוב, ידענו שאנחנו גם חוזרים בחזרה דרומה בהמשך, חשבנו על כך שנוכל להגיע לאותו אי בדרך דרומה. ספוילר קטן... לא הפלגנו בסוף לאי בדרכנו דרומה בגלל שהרגשנו שמיצינו את עניין ההפלגה והאיים (והתקציב) בצפון. בכל מקרה בהרבי ביי אכלנו במסעדה מעולה Caffe Belaena ועשינו טיול אופניים נחמד.

Rockhampton – רוק האמפטון היא עיירה ממש חביבה רק שיש בה משהו לא הגיוני עם המחירים של הדברים שעשינו. מצד אחד בילינו בהופעה של גיטריסט בפאב ואכלנו שם סטייק אנטריקוט במחיר של 3 דולרים (כתוספת לבירה ב10 דולר) ומצד שני על כניסה למערה שהייתי מגדירה כ"בסדר" שילמנו 30 דולר כניסה לאדם. אז אם אתם חושבים להיכנס לפאב הזה ואולי עדיין המבצע של הבירה עם האנטריקוט תופס, הוא נקרא Oxford Hotel Pub. גם אם חשבתם להתחתן במערה אז אפשר לעשות את זה במערה בה ביקרנו, Capricorn caves. למעשה את רוב הסיור מקדישים ליחצנות של אולם האירועים שבמערה וזה ללא ספק גאוני שבמקום לשלם על פרסום לאולם אירועים הם מקבלים על כך כסף. גם על המלון בו ישנו The Criterion Hotel, לא הייתי ממליצה. הוא אמנם מעוצב כמו מלון בימי הביניים אבל גם רמת השירות והתחזוקה הייתה בסגנון של ימי הביניים.

Airlie Beach – ארלי ביץ' היה מקום כלבבנו. מצאנו פארק קרוואנים שווה וזול שנמצא באכסנייה Nomads Airlie Beach Backpackers hostel והיה ממש מפנק. בפארק היו בריכת שחייה, מגרש כדורעף, מיטות שיזוף, פאב מגניב ועוד. במקום רחצה בים שבו היו מדוזות בתקופה בה היינו, מצאנו בריכות ממש כיפיות שנמצאות בסמוך לחוף והעברנו את הזמן בין הבריכות, לרחוב הראשי התוסס ולאתר הקרוואנים. בשבוע בו שהינו ונהנינו בארלי ביץ' יצאנו להפלגה לקבוצת איים בשם Whitsundays. גם ההפלגה הזו הייתה מאוד מוצלחת. 3 ימים היינו באווירת מסיבה של מוסיקה, אלכוהול וים כמו שהאוסטרלים יודעים לעשות. בהפלגה היכרנו המון אנשים מארצות שונות והייתה לנו הזדמנות לדבר ולהתיידד איתם. למעשה חזרנו קצת לתקופה שלפני המסכים והאינטרנט מכיוון שלא הייתה קליטה ולכן לא לקחנו טלפונים. זה הכריח אותנו להעביר את הזמן כמו שפעם העבירו את הזמן, לדבר ואפילו לשחק משחקי חברה. בהפלגה הזאת גילינו גם שהכמיהה למקלחת היא משהו ישראלי וכשאין ישראלים בסביבה אין תור למקלחת, תענוג. מצד שני גילינו שהשפעת אלכוהול חוצה גבולות. את זה גילינו כשקמנו בוקר אחד ותהינו למה היו הרבה תנודות בלילה. הסתבר לנו שאחד החבר'ה הבריטים השתכר ונתן בוקס לבחורה אחרת ובלילה הפלגנו חזרה ליבשת כדי להוריד אותו לזרועות החוק. חוץ מעניינים חברתיים היה כמובן את העניין שלשמו הגענו עד לאיים וזה הצלילות והשנורקלים. ההפלגה כללה שתי צלילות בתוספת תשלום ופעמיים שנירקולים. אני צללתי לראשונה בחיי ומאוד נהניתי מהחוויה, גל שכבר צלל באילת התאכזב מהצלילה ואחרי פעם אחת ויתר על הצלילה השנייה. עלות התוספת לצלילות הייתה 60 דולר. סה"כ מאוד נהנינו מכל ההפלגה. 

Seventeen Seventy Scooteroo

חוזרים דרומה – ויתרנו על המשך העלייה צפונה לאורך החוף והתחלנו לחזור לכיוון בריסביין. עצרנו שוב ברוק האמפטון וגילינו פארק קראוונים מגניב וזול שפיספסנו בדרך צפונה. שם המקום הוא Parkhurst Caravan Park והוא נמצא מאחורי תחנת דלק שלא מחמיאה לו. בהמשך דרומה נכנסנו לעיירה בשם 1770 Seventeen Seventy ועשינו בה טיול קטנועים ממש מגניב במקום שנקרא Scooteroo. לי זה היה ממש כיף ולגל, מטבע הדברים קצת פחות מכיוון שהוא רוכב על אופנועים רציניים. בכל מקרה במהלך הטיול שבו השתתפו 30 רוכבים ראינו להקת קנגרואים חמודה ועצרנו במרינה לאכול משהו ובאופן כללי הייתה אוירה מאוד כייפית בטיול הזה. אחד הדברים הטובים שקרו לנו ב 1770 היה האפשרות לחנות את הרכב באכסניה Cool Bananas, לישון ברכב אבל להשתמש בשירותים של האכסניה. שירותים הכוונה היא למכלול השירותים של האכסניה שכלל מקלחת, מטבח ושירותים לצד סלון מגניב עם אווירה של מטיילים מכל העולם וקינוחים מעולים שבעלת הבית מוכרת במקום. המוזיקה, האווירה הבין לאומית וריחות הבישולים עשו לנו את זה ובגדול.

שבועיים בריזביין

היה כיף להגיע שוב לעיר גדולה אחרי שהיינו בעיירות קטנות ומבודדות לאורך זמן. בבריזביין הזמנו מקום דרך אתר Airbnb וזו הייתה הפעם הראשונה שלנו. גם לבחורה שאירחה אותנו זו הייתה הפעם הראשונה וכך מצאנו את עצמנו יושבים לשיחות מעמיקות איתה על החיים וגם סתם להתייעץ איתה לגבי בריזביין.  הלינה בבית של מישהו שפינה אצלו במקרר ובארון הבגדים מדף בשבילך ואתה מתגורר אצלו בבית זו חוויה מיוחדת. לא תמיד יש תקשורת עם המארחים, כאן בבריזביין, דווקא בפעם הראשונה שלנו, זה היה מאוד מוצלח.

חוץ מזה גילינו שדי יקר להסתפר באוסטרליה, זה עלה לגל 50 דולר. וגם גילינו שדי קשה למצוא מסעדה שמגישה אוכל (ולא רק אלכוהול) אחרי 8 בערב. אבל בכל מקרה יש מקום אחד שהשאיר אצלנו רושם רציני מבחינת האוכל וזה Breakfast Creek Hotel. זו מסעדה לקניבלים רציניים בה הבשר ממש טרי, כלומר הוא הופך מיצור חי למנה בשרית במקום עצמו. אין ספק שזה לא מתאים לצמחוניים...

אחד המקומות בהם בילינו מספר שעות היה גן החיות Lone Pine Koala Sanctuary שהוא מעין בית מחסה לחיות בסכנת הכחדה או שנפצעו בדרך זו או אחרת. התשלום מאוד סימלי והוא הולך ישר לטיפול של החיות החולות. לראשונה ראיתי פלטיפוס בגרסה החיה שלו ולא כדמות בפניאס ופרב. יש דימיון ביניהם אבל בכל זאת זה לא אותו הדבר.

שבועיים – בדרך דרומה למלבורן

ביירון ביי - בדרך דרומה עצרנו לסוף שבוע בביירון ביי. מקום נחמד אבל עצרנו בו רק לצורכי מנהלה, רכישת מחשב נייד לגל (חיכינו למשלוח שהיה אמור להגיע). חשבנו כבר לנצל את סוף השבוע ולישון במקום מסודר. לקחנו מלון במחיר די יקר כדי להתפנק. צריך את זה לפעמים, אבל נוכחנו גם הפעם שיש פער בין הציפיות שלנו ממקום יקר יותר למה שמקבלים. במחיר ששילמנו חשבו לפחות שיהיה אינטרנט אבל מסתבר שבמלון הזה מחכים כבר די הרבה זמן לטכנאי שיסדר את הבעיה באינטרנט והוא לא מגיע. כנראה שגם ביומיים בהם היינו שם הוא עדיין היה בחופשת מחלה. לעומתו החרקים והנמלים שהיו בקירות דווקא לא יצאו לחופשת סוף שבוע והטרידו את מנוחתנו באותו סופ"ש. לגל דווקא הייתה חוויה יוצאת דופן כאשר הוא גלש בשבת בבוקר. במהלך הגלישה הוא ראה לידו דולפין, זה משהו שלא פוגשים בגלישה בארץ.

הדרמנו והתחנה המשמעותית הראשונה שלנו הייתה  Dorrigo National Park – ושם התחלנו את הטיול שלנו בעיירה שנושאת את שם הפארק הלאומי. בעיירה דוריגו המליצה לנו מישהי על Danger Falls Picnic Area שכשמו, כן הוא, אתר פיקניקים עם תצפית מרהיבה על מפל מרשים. גם הדרך מהעיירה לפארק הלאומי הייתה ממש יפה והמפלים שלצד הכביש עשו את הדרך למאוד מיוחדת. בפארק עשינו מסלול של 3 שעות ביער ועובר ליד 3 מפלים יפים. חוץ מהמפלים והעצים המדריכה ציינה שיש כל מיני בעלי חיים שרצוי להימנע ממפגש בלתי אמצעי איתם, כמו למשל עלוקות. המחשבה שפתאום נגלה עלוקה דבוקה לרגל או לגב קצת העיבה על ההנאה אבל בסופו של דבר שום דבר לא דבק בנו אלא רק בתייר אחר שעצר לנוח על סלע במהלך הסיור.

אחד היעדים שלנו בדרך דרומה היה פורט מקיוארי אבל לא מצאנו מקום לינה פנוי או מקום לרכב ולכן המשכנו לחניון קראוונים מעפן שהיה הכי גרוע בו עצרנו באוסטרליה. סתם כדי שלא תעצרו שם אני מכניסה כאן את שם החניון - Cristmas Cove Caravan Park. לעומתו החניון הבא בו ישנו היה מצויין ושמו - Teralba Lakeside Caravan Park  שם ישנו על מנת להיות קרובים לאטרקציה שרצינו לעשות למחרת . האטרקציה הייתה פארק חבלים מטורף ומאתגר מאוד בגבהים שקשה להאמין. זה עלה לנו 86$ לשנינו וקיים בעוד מקומות באוסטרליה כאן השם הוא TreeTop Adventure Park Central Coast. היעד הבא שלנו היה Blue Mountains, זהו אזור הררי יפהפה אבל גם גשום וקר. עם המזל שלנו, כשהגענו היה גשום מאוד ולא יכולנו לטייל.

עקפנו את סידני לכיוון דרום למלבורן כדי לחזור לסידני בערב השנה האזרחית החדשה ולראות את הזיקוקים. את שלושת הימים הבאים העברנו בדרכים לאורך החוף. בעיירה בשם eden סימנו לנו יעד לביקור, מוזיאון לצייד לוויתנים. זהו מקצוע בו עסקו בעבר תושבי העיירה. ת'אמת שאם אתם לא ממש חובבי מידע על ציד לוויתנים ועיירות מנומנמות באוסטרליה, ביקור במוזיאון הזה מיותר לכם, לפחות פארק הקראוונים שבעיירה היה מוצלח Eden Gateway Holiday Park.

מלבורן

 

את 7 הלילות במלבורן העברנו בבית של משפחה סינית דרךAirbnb  , העלות הייתה בערך 165 שקלים ללילה. הדבר הראשון שעשינו במלבורן היה לרכוש צידנית חדשה ואטומה. גילינו שנושא האטימות של הצידנית קריטי כדי שלא נצטרך לזרוק אוכל בתדירות גבוהה. במלבורן עצמה גילינו שהרכב שלנו לא ממש מהווה יתרון בגלל בעיות חניה ועלות החניה. אבל עיר זו עיר וניצלנו את השבוע לברכה, קניות, פאבים, ביקור במרכז ימי בשם sealife  בו נהנינו למרות שלכאורה אלו ביקורים שמתאימים למשפחות עם ילדים או לתלמידים בטיול שנתי. גילינו מרכז עודפים בשם D.F.O שהיה מרכז עודפים יותר עודפי מבארץ, כלומר המחירים היו יותר נחמדים. דוגמאות: משקפי שמש ב10$ ב Florentin EyeWear, סנדלים ב Wanted Shoes ב50$ , ארנק בCollete   ב 17$  ועוד.

ממלבורן לכיוון סידני.

היעד הראשון שלנו היה דווקא מערבה ולא צפונה. רצינו לראות על מה כולם מדברים שהם מזכירים את ה great ocean road . התמונות משם מהממות אבל זו דרך ארוכה שבדרך כלל לוקח שבוע לעשות אותה וזה היה נגד הכיוון שלנו חזרה לסידני. לכן התייעצנו והבנו שהמקום הראשון היפה בדרך הזו זו עיירה בשם Lorne אז נסענו שעתיים שלוש לכיוונה והנופים היו יותר מרהיבים ממה שאי פעם ראינו. ממש כביש על קו החוף או קצת מעליו והמים צלולים וכחולים. למחרת התחלנו ליסוע צפונה והפעם לא הגדרנו יעדים אלא חשבנו לינסוע ולעצור איפה שנגיע בשאיפה על מקומות חינמיים אחרי ההוצאות של מלבורן. אחד המקומות בהם עצרנו היה Wagga Wagga Beach Caravan Park שהמילה "חוף" בשמו קשורה לנהר ולא לים. הגענו למקום בשעות הערב אחרי נסיעה ארוכה ולכן לא היינו מודעים לגמרי לעובדה שאנחנו על קו חוף של נהר ענק. למחרת בבוקר יצאנו מהרכב וגילינו שהטמפרטורות בצל הן 40 מעלות. לעומתן הנהר התגלה כקפוא לגמרי ומה שנראה כמו גן עדן בתמונות הסתבר כלא פשוט בכלל (וזה עוד בלי לשמוע את החרקים).

אחרי שמיצינו את כל החנויות והמסעדות עם המזגן וה- WIFI באזור החלטנו להמשיך צפונה אבל מצד שני לא רצינו להגיע לסידני מוקדם מידי גם מהסיבה שהדירה שהזמנו דרך Airbnb תהיה זמינה רק עוד כמה ימים. את המדבר החלטנו לנטוש סופית ושוב מצאנו את עצמנו באזור החוף. המקום בה' הידיעה שעשה לנו את הימים הבאים היה חניון מקסים ב Cattai National Park . שילמנו על החניון דרך האינטרנט וכשהגענו גילינו שאנחנו לבד שם. כלומר אנשים אחרים לא היו שם במשך שלושת הלילות בהם ישנו במקום אבל קנגרואים חמודים דווקא כן. זה אולי היה המקום הכי כייפי בטבע בו ישנו באוסטרליה. היו סככות, ועמדות ברביקיו ומקלחות עם מים חמים ורק אנחנו והקנגרואים.  

סידני

סידני הייתה מדהימה והיה לנו מאוד כיף בשבוע בו שהינו בה. זה צירוף של מספר דברים כנראה כמו בכל דבר. זה התחיל מאזור מאוד ישראלי, בונדי ביץ', בו יש מסעדות ישראליות עם פלפל וחומוס שנתנו לנו הרגשה בייתית מסויימת. בבונדי ביץ' ישבנו על החוף עם מוסיקה מסביב, ים, בירות ונשנושים והיה כיף. פגשנו חבר'ה ישראלים שהציעו לנו לבוא איתם לראות את הזיקוקים ב- Bradfield Park בערב השנה החדשה וגם זה היה מרענן בשבילנו והאווירה בפארק הייתה מושלמת. אפילו הבישולים בדירה (שוב Airbnb אצל סינים) היו ממש כייפים.

מכאן נסענו צפונה לכיוון בריסביין שהייתה היעד הסופי שלנו בדרך הביתה. עצרנו בעוד אטרקציה אחרונה ביבשת Center Of Gravity- Indoor Adventure Center. נכון שגם בארץ יש קירות טיפוס, אבל מי הולך לטפס בארץ, אז הנה הזדמנות ומאוד נהנינו. בכלל טיול בעולם ניתנת הזדמנות לעשות דברים שאפשר לעשות גם בארץ אבל כשעושים אותם כאן הם במסגרת חופש אמיתי ולא בין לבין. בשביל זה צריך לטייל. תהנו בטיול שלכם...

קרא/י עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

טיול בחוף המזרחי באוסטרליה אחרי צבא

חן וגל

חן שפינדל

אני חן, אבל הרבה מכירים אותי כ"שפינדל" (שם המשפחה, כן...). גל, בן זוגי, ואני חברים עוד מהתיכון, אנחנו מאשדוד במקור וכרגע גרים ביחד בבאר שבע. אנחנו שוכרים כאן דירה בגלל הלימודים ואפילו משכירים את אחד מחדרי הדירה דרך Airbnb שזה משהו שגיליתי בטיול הגדול לאוסטרליה וזה משהו שהוא גם מקור הכנסה וגם משאיר לנו קצת אבק של טיולים באווירמספר צפיות בטיול:
אוסטרליה

טיול לחו"ל -מעל חודש

טיול: אוסטרליה אחרי צבא

חוף מזרחי - צלילות בצפון, סידני, מלבורן ועוד

אוקטובר 15 עד ינואר 16

כותב: חן שפינדל

כמה מילים על הטיול:  אוסטרליה הייתה הטיול הגדול שלנו אחרי הצבא. טיילנו 3 חודשים עם רכב שקנינו. אני אוהבת טבע אבל לא יכולה לעשות טרקים ארוכים בגלל הברכיים וגל אוהב ערים וים ואוסטרליה נתנה לשנינו את המענה. טיילנו מאוקטובר עד ינואר שאלו הם חודשי הקיץ באוסטרליה. מה הדברים המיוחדים שעשינו ? שהיו בשבילנו אוסטרליה...
Airlie Beach בצפון החוף המזרחי עם שייט של 3 ימים לקבוצת איים שנקראת Whitsundays.
התנסות ראשונה ומגניבה שלנו עם Airbnb בעיר ריזביין. הרבה שיחות עם המארחת שלנו, מרפסת גדולה, מדף במקרר ובארון ואווירה מזמינה.
אווירת כריסמס כייפית בסידני וחניון לילה מבודד ששהינו בו במשך 3 לילות ב -  Cattai National Park

תכנית הטיול:

10 ימים נחיתה בבריזביין (Brisbane), ושהות ב - Surfers Paradise שהיא האזור התיירותי והיפה של העיר gold coast – התארגנות לקראת הטיול, רכישת רכב וציוד, גלישה, קניות ושניים-שלושה טיולי יום קטנים לשמורת הטבע Burleigh Heads , להר ששמו Mount Tamborine ולאזור חוף שנקרא The Spit.

שבועיים צפונה לארוך החוף – נסענו עד Airlie Beach, עיירה שהייתה היעד המרכזי שלנו בצפון. שם גם שהינו מספר ימים וגם לקחנו שייט של שלושה ימים לקבוצת איים שנקראת Whitsundays. בדרך התאכזבנו בעיירה Noosa אבל פיצינו עם לינה ב- Lake Cootharaba, ועשינו טיול קטנועים מדליק Scooteroo בעיירה עם השם המוזר 1770.

שבועיים בריזביין – כיף להיות קצת בעיר גדולה בה יש הכול והתנסות ראשונה שלנו (וגם של המארחת שלנו) עם Airbnb – מגניב! הרבה שיחות עם המארחת שלנו, מרפסת גדולה, מדף במקרר ובארון ואווירה מזמינה. בעיר עצמה ביקרנו בגן החיות    Lone Pine Koala Sanctuarראינו סרט בקולנוע, אכלנו במסעדה מדהימה ב- Breakfast Creek Hotel ועוד

שבועיים – בדרך דרומה למלבורן – ביירון ביי, גשם שלא מפסיק ב - Cofs Harbour , עלוקות בטיול יפה ב- Dorrigo National Park, פארק חבלים מגניב TreeTop Adventure Park Central Coast , דירת Airbnb  ליד Blue Mountains וקור וגשם שמפתיעים ולא מאפשרים לטייל, חבל... ולא מעט אתרי קראוונים נעימים יותר או פחות.

שבוע במלבורן – הצטיידות בצידנית חדשה ואטומה (חשוב), בריכה, פאבים, גן חיות ימי sea life Melbourne Aquarium קניות במרכז קניות של עודפים בשם D.F.O – שווה.

10 ימים בדרך לסידני דרך היבשת (ולא החוף)– גיחה ל - great ocean road שהיא דרך מפורסמת שאמנם לא הייתה בכיוון שלנו אבל זהו קו חוף מדהים, נסענו עד לעיירה Lorne . נסיעה במדבר ולינה בפארק קרוואנים חמוד ב Wagga Wagga עם 40 מעלות חום בצל ביום ונהר עם מים קפואים שמהקור אי אפשר להיכנס אליו. בורחים מהחום והמדבר שוב לגשם באזור החוף ב - Royal National Park, ולהרים ל - Cattai National Park שהיה אחד המקומות הכייפים בו לנו. היינו שם 3 לילות בחניון מבודד ולבד רק עם להקת קנגרואים שהפכנו לחלק ממנה. אחת החוויות המדהימות !

שבוע בסידני – שוב ישנו אצל סינים דרךAirbnb  ושוב אכלנו בצ'יינטאון כי רק שם יש מקומות פתוחים בשעות הערב. אווירת כריסמס כייפית במדרחוב הראשי, הופעת קוסמים בבית האופרה של סידני (אם כבר הגענו לכאן...), בונדי ביץ', זיקוקים של השנה החדשה ב - Bradfield Park

טיול לאוסטרליה וניו זילנד עלויות

שבוע צפונה והביתה – נסינו שוב לטייל בדרך צפונה ב Blue Mountains ושוב גשם, עצירה ב- Port Macquarie עיירה נחמדה ובילוי בקיר טיפוס, ותיקון החוויה ב - Coffs Harbour, הפעם עלינו להר עם תצפית מדהימה על האוקיינוס.

מתי מטיילים באוסטרליה:  באוסטרליה לפי דעתי עדיף לטייל בקיץ שלהם שזה החורף שלנו. זאת תקופה של כל החגים והפסטיבלים. בחורף שלהם גשום וקר. נכון שגם בקיץ גשום בהרבה מקומות אבל לפחות לא קר. גם את העובדה הזו אפשר לסתור מכיוון שגם בקיץ בהרים קר (ולא היינו מוכנים לזה) אבל אין ספק שהקיץ שלהם זו העונה.  

עלויות: 

יש כמה דברים שהם ההוצאות המשמעותיות ויש כמובן את היום יום ודברים הקטנים יותר. העלויות הן בדולר אוסטרלי ששווה ערך ל- 2.8 שקלים כשאנחנו טיילנו.

מבחינת הוצאות כבדות אז הרכב עלה לנו 5500 דולר אוסטרלי ומכרנו אותו ב-5000. לא בטוח שיהיה לכם את המזל שלנו... היו עוד כל מיני הוצאות  קטנות על הרכב כמו מזרון 140$, תיקון פאנצ'ר 30$ וכו' והדלק שהוא זול יותר מהארץ אבל עדיין הופך להיות הוצאה משמעותית בטיול כזה, עולה 1.3 דולר.

הפלגה לשלושה ימים גם הייתה חלק מההוצאות שמייקרות את הטיול עם עלות של 365$ לאדם וכל צלילה עוד 60$.  

לינה: ברכב באתר קראוונים הכי זול 20$ לשנינו, בחניה של אכסניה  12.5$ לאדם, בדרך כלל 20 - 25 $ לרכב. לינה באכסניה –הכי זול שישנו 75$ ללילה לשנינו, לינה במוטל דרכים 90$ , במלון 200$ לחדר זוגי היה הכי יקר שהוצאנו

אוכל: מנה סטנדרטית 10$, מסעדה יקרה בה אכלנו 45$ לאדם, מק דונלד שהולך חזק באוסטרליה בין 10 ל-15 דולר אוסטרלי.

אטרקציות למיניהן: פארק חבלים 86$ לשנינו, טיול קטנועים 75$ לאדם, 60 $ צלילה בתוך שייט, כניסה למערה 10-30 $ , השכרת גלשן 25$ ועוד...

טיול לאוסטרליה אחרי צבא

ולפירוט :  

10 ימים נחיתה בבריזביין (Brisbane), ושהות ב - Surfers Paradise

נחיתה בבריסביין והתארגנות בגולד קוסט. היינו צריכים קצת זמן להתארגן על רכב וציוד ובכלל להתאקלם לטיול. הנחיתה הייתה רכה בגלל שדוד שלי גר בעיר שנקראת Surfers Paradise באזור gold coast ליד בריסביין. את הלילה הראשון העברנו בבריסביין במקום מאוד סימפטי ונקי שהגענו אליו באמצע הלילה. בעלת הבית השאירה לנו מפתח וזה הרגיש מאוד נחמד להתחיל ככה את הטיול. גם בית הקפה הראשון בו אכלנו ארוחת בוקר ובו המנות היו ממש טעימות וזולות סימן לנו שאוסטרליה היא מקום נחמד.

ביום השני כבר הגענו לדוד שלי והוא לקח אותנו לחבר שלו, סוחר רכבים, שמו Graeme Reilly שמספר הטלפון שלו הוא 0418751123. כעקרון רוב הישראלים קונים רכבים בסידני או מלבורן שם יש שוק משומשים של מטיילים אבל אנחנו הלכנו לסוחר מקומי בגלל ההיכרות של דוד שלי. ההצטיידות שלנו כללה סיורים בחנויות רלוונטיות. הלכנו לרשת אביזרים לרכב שנמצאת בכל מקום באוסטרליה ושמה Super Cheap Auto וקנינו בה מספרים דברים כמו מקלחת סולארית שהיא שם יפה לשק מים מניילון שחור עם צינור. הלכנו גם לחנות ספוגים בשם Clark Rubber כדי לדגם מזרון שינה ולחנות של ציוד מטיילים Anaconda כדי להצטייד בנושא הבישול.

במהלך השהות בגולד קוסט עשינו שני טיולים קטנים ונחמדים אחרי שהתאוששנו מהג'ט לג. הסיור הראשון היה ב - Burleigh Heads National Park שהוא פארק קטן על חוף האוקיינוס כ-90 ק"מ דרומית לבריסביין. המסלול מאפשר מידי פעם להציץ מיער הגשם לחופים קטנים ויפים. ההליכה מתחילת המסלול עד סופו לוקחת כשעתיים בהליכה מהירה, הכל בצל. מומלץ לקחת פיקניק קטן וביגדי ים ולעצור בבריכות ים קטנות בדרך. לאחר מכן נסענו לתצפית בשם Holmes Noel J ולעיירת גולשים ונערות פרחים בשם Byron Bay בה כולם מסתובבים עם בגדי ים, פרחים בשיער וצבעי גוף של גולשים ואפילו אפשר להצטרף לריקודי עם בחוף בסגנון דרום אמריקאי. אחלה אווירה....

טיול ממש קצר וקרוב עשינו ל The Spit שזוהי נקודה בה יש חיבור בין האוקיינוס לגופי מים גדולים שנוצרו בסמוך לחוף על ידי הנהרות. ניתן ללכת על לשון חוף צרה וארוכה ממש עד שכמעט לא רואים את הבתים בחוף. אסור להתרחץ שם מפני שהכרישים שגרים בנהרות יוצאים מידיי פעם לים ובימים טובים ניתן לראות אותם.

טיול אחרון שעשינו באזור ההר ששמו  Mount Tamborine שבו יש מפלים ומסלול נחמד, מערה ובה תולעים זוהרות ובסוף ישבנו לקפה בשדרת אומנים בכניסה לשמורה.

בכל התקופה שלנו בגולד קוסט גל גם גלש עם גלשן שכור וכמובן שהסתובבנו וטיילנו בחופים ובעיר עצמה.

שבועיים צפונה לארוך החוף – נסענו עד Airlie Beach

Whitsundays צלילות ושייט בוויטסנדס

Noosa -  היעד הראשון שלנו noosa   היה דוגמא מצויינת לפער בין תיאור של מקום ששומעים עליו מראש לבין המציאות האישית שלנו באותו מקום. אכן חופים יפים, אבל מקום תיירותי שלא מתאים לטיילים כמונו שמחפשים מקום זול להחנות את הרכב שלהם ולישון. גם מזג האוויר לא שיחק לטובתנו וגל שרצה לגלוש ולא היה יכול לעשות את זה. כאן דווקא פגישה מקרית עם מישהו עזרה לנו למצוא אגם בשם Lake Cootharaba שבו גל שכר גלשן רוח וגם מצאנו אתר קרוואנים יפהפה בשם Boreen Point Campground שבו ישנו. עוד פגישה מקרית עם בעלת בית קפה שהתעניינה באופן הכנת שקשוקה כדי להכניס מאכל שבת-בוקר ישראלי לתפריט שלה, הוביל אותנו למידע על הר יפה ששמו Timbeerwah ושממנו יש תצפית פנורמית על האזור, הלכנו...

 Hervey Bay – מזג האוויר הוא גורם מאוד רציני בטיול, בעיקר כשמדובר על טיול באזור חוף ואיים. קראתי בארץ על אי מקסים בשם Frazer Island ושאליו מגיעים מהרבי ביי. כל הסיפורים על אונייה טרופה של פיראטים שעלתה שם על שרטון, החופים הלבנים ויערות הגשם התנפצו בגלל הים הסוער. אי אפשר היה להגיע לאי בהפלגה. טוב, ידענו שאנחנו גם חוזרים בחזרה דרומה בהמשך, חשבנו על כך שנוכל להגיע לאותו אי בדרך דרומה. ספוילר קטן... לא הפלגנו בסוף לאי בדרכנו דרומה בגלל שהרגשנו שמיצינו את עניין ההפלגה והאיים (והתקציב) בצפון. בכל מקרה בהרבי ביי אכלנו במסעדה מעולה Caffe Belaena ועשינו טיול אופניים נחמד.

Rockhampton – רוק האמפטון היא עיירה ממש חביבה רק שיש בה משהו לא הגיוני עם המחירים של הדברים שעשינו. מצד אחד בילינו בהופעה של גיטריסט בפאב ואכלנו שם סטייק אנטריקוט במחיר של 3 דולרים (כתוספת לבירה ב10 דולר) ומצד שני על כניסה למערה שהייתי מגדירה כ"בסדר" שילמנו 30 דולר כניסה לאדם. אז אם אתם חושבים להיכנס לפאב הזה ואולי עדיין המבצע של הבירה עם האנטריקוט תופס, הוא נקרא Oxford Hotel Pub. גם אם חשבתם להתחתן במערה אז אפשר לעשות את זה במערה בה ביקרנו, Capricorn caves. למעשה את רוב הסיור מקדישים ליחצנות של אולם האירועים שבמערה וזה ללא ספק גאוני שבמקום לשלם על פרסום לאולם אירועים הם מקבלים על כך כסף. גם על המלון בו ישנו The Criterion Hotel, לא הייתי ממליצה. הוא אמנם מעוצב כמו מלון בימי הביניים אבל גם רמת השירות והתחזוקה הייתה בסגנון של ימי הביניים.

Airlie Beach – ארלי ביץ' היה מקום כלבבנו. מצאנו פארק קרוואנים שווה וזול שנמצא באכסנייה Nomads Airlie Beach Backpackers hostel והיה ממש מפנק. בפארק היו בריכת שחייה, מגרש כדורעף, מיטות שיזוף, פאב מגניב ועוד. במקום רחצה בים שבו היו מדוזות בתקופה בה היינו, מצאנו בריכות ממש כיפיות שנמצאות בסמוך לחוף והעברנו את הזמן בין הבריכות, לרחוב הראשי התוסס ולאתר הקרוואנים. בשבוע בו שהינו ונהנינו בארלי ביץ' יצאנו להפלגה לקבוצת איים בשם Whitsundays. גם ההפלגה הזו הייתה מאוד מוצלחת. 3 ימים היינו באווירת מסיבה של מוסיקה, אלכוהול וים כמו שהאוסטרלים יודעים לעשות. בהפלגה היכרנו המון אנשים מארצות שונות והייתה לנו הזדמנות לדבר ולהתיידד איתם. למעשה חזרנו קצת לתקופה שלפני המסכים והאינטרנט מכיוון שלא הייתה קליטה ולכן לא לקחנו טלפונים. זה הכריח אותנו להעביר את הזמן כמו שפעם העבירו את הזמן, לדבר ואפילו לשחק משחקי חברה. בהפלגה הזאת גילינו גם שהכמיהה למקלחת היא משהו ישראלי וכשאין ישראלים בסביבה אין תור למקלחת, תענוג. מצד שני גילינו שהשפעת אלכוהול חוצה גבולות. את זה גילינו כשקמנו בוקר אחד ותהינו למה היו הרבה תנודות בלילה. הסתבר לנו שאחד החבר'ה הבריטים השתכר ונתן בוקס לבחורה אחרת ובלילה הפלגנו חזרה ליבשת כדי להוריד אותו לזרועות החוק. חוץ מעניינים חברתיים היה כמובן את העניין שלשמו הגענו עד לאיים וזה הצלילות והשנורקלים. ההפלגה כללה שתי צלילות בתוספת תשלום ופעמיים שנירקולים. אני צללתי לראשונה בחיי ומאוד נהניתי מהחוויה, גל שכבר צלל באילת התאכזב מהצלילה ואחרי פעם אחת ויתר על הצלילה השנייה. עלות התוספת לצלילות הייתה 60 דולר. סה"כ מאוד נהנינו מכל ההפלגה. 

Seventeen Seventy Scooteroo

חוזרים דרומה – ויתרנו על המשך העלייה צפונה לאורך החוף והתחלנו לחזור לכיוון בריסביין. עצרנו שוב ברוק האמפטון וגילינו פארק קראוונים מגניב וזול שפיספסנו בדרך צפונה. שם המקום הוא Parkhurst Caravan Park והוא נמצא מאחורי תחנת דלק שלא מחמיאה לו. בהמשך דרומה נכנסנו לעיירה בשם 1770 Seventeen Seventy ועשינו בה טיול קטנועים ממש מגניב במקום שנקרא Scooteroo. לי זה היה ממש כיף ולגל, מטבע הדברים קצת פחות מכיוון שהוא רוכב על אופנועים רציניים. בכל מקרה במהלך הטיול שבו השתתפו 30 רוכבים ראינו להקת קנגרואים חמודה ועצרנו במרינה לאכול משהו ובאופן כללי הייתה אוירה מאוד כייפית בטיול הזה. אחד הדברים הטובים שקרו לנו ב 1770 היה האפשרות לחנות את הרכב באכסניה Cool Bananas, לישון ברכב אבל להשתמש בשירותים של האכסניה. שירותים הכוונה היא למכלול השירותים של האכסניה שכלל מקלחת, מטבח ושירותים לצד סלון מגניב עם אווירה של מטיילים מכל העולם וקינוחים מעולים שבעלת הבית מוכרת במקום. המוזיקה, האווירה הבין לאומית וריחות הבישולים עשו לנו את זה ובגדול.

שבועיים בריזביין

היה כיף להגיע שוב לעיר גדולה אחרי שהיינו בעיירות קטנות ומבודדות לאורך זמן. בבריזביין הזמנו מקום דרך אתר Airbnb וזו הייתה הפעם הראשונה שלנו. גם לבחורה שאירחה אותנו זו הייתה הפעם הראשונה וכך מצאנו את עצמנו יושבים לשיחות מעמיקות איתה על החיים וגם סתם להתייעץ איתה לגבי בריזביין.  הלינה בבית של מישהו שפינה אצלו במקרר ובארון הבגדים מדף בשבילך ואתה מתגורר אצלו בבית זו חוויה מיוחדת. לא תמיד יש תקשורת עם המארחים, כאן בבריזביין, דווקא בפעם הראשונה שלנו, זה היה מאוד מוצלח.

חוץ מזה גילינו שדי יקר להסתפר באוסטרליה, זה עלה לגל 50 דולר. וגם גילינו שדי קשה למצוא מסעדה שמגישה אוכל (ולא רק אלכוהול) אחרי 8 בערב. אבל בכל מקרה יש מקום אחד שהשאיר אצלנו רושם רציני מבחינת האוכל וזה Breakfast Creek Hotel. זו מסעדה לקניבלים רציניים בה הבשר ממש טרי, כלומר הוא הופך מיצור חי למנה בשרית במקום עצמו. אין ספק שזה לא מתאים לצמחוניים...

אחד המקומות בהם בילינו מספר שעות היה גן החיות Lone Pine Koala Sanctuary שהוא מעין בית מחסה לחיות בסכנת הכחדה או שנפצעו בדרך זו או אחרת. התשלום מאוד סימלי והוא הולך ישר לטיפול של החיות החולות. לראשונה ראיתי פלטיפוס בגרסה החיה שלו ולא כדמות בפניאס ופרב. יש דימיון ביניהם אבל בכל זאת זה לא אותו הדבר.

שבועיים – בדרך דרומה למלבורן

ביירון ביי - בדרך דרומה עצרנו לסוף שבוע בביירון ביי. מקום נחמד אבל עצרנו בו רק לצורכי מנהלה, רכישת מחשב נייד לגל (חיכינו למשלוח שהיה אמור להגיע). חשבנו כבר לנצל את סוף השבוע ולישון במקום מסודר. לקחנו מלון במחיר די יקר כדי להתפנק. צריך את זה לפעמים, אבל נוכחנו גם הפעם שיש פער בין הציפיות שלנו ממקום יקר יותר למה שמקבלים. במחיר ששילמנו חשבו לפחות שיהיה אינטרנט אבל מסתבר שבמלון הזה מחכים כבר די הרבה זמן לטכנאי שיסדר את הבעיה באינטרנט והוא לא מגיע. כנראה שגם ביומיים בהם היינו שם הוא עדיין היה בחופשת מחלה. לעומתו החרקים והנמלים שהיו בקירות דווקא לא יצאו לחופשת סוף שבוע והטרידו את מנוחתנו באותו סופ"ש. לגל דווקא הייתה חוויה יוצאת דופן כאשר הוא גלש בשבת בבוקר. במהלך הגלישה הוא ראה לידו דולפין, זה משהו שלא פוגשים בגלישה בארץ.

הדרמנו והתחנה המשמעותית הראשונה שלנו הייתה  Dorrigo National Park – ושם התחלנו את הטיול שלנו בעיירה שנושאת את שם הפארק הלאומי. בעיירה דוריגו המליצה לנו מישהי על Danger Falls Picnic Area שכשמו, כן הוא, אתר פיקניקים עם תצפית מרהיבה על מפל מרשים. גם הדרך מהעיירה לפארק הלאומי הייתה ממש יפה והמפלים שלצד הכביש עשו את הדרך למאוד מיוחדת. בפארק עשינו מסלול של 3 שעות ביער ועובר ליד 3 מפלים יפים. חוץ מהמפלים והעצים המדריכה ציינה שיש כל מיני בעלי חיים שרצוי להימנע ממפגש בלתי אמצעי איתם, כמו למשל עלוקות. המחשבה שפתאום נגלה עלוקה דבוקה לרגל או לגב קצת העיבה על ההנאה אבל בסופו של דבר שום דבר לא דבק בנו אלא רק בתייר אחר שעצר לנוח על סלע במהלך הסיור.

אחד היעדים שלנו בדרך דרומה היה פורט מקיוארי אבל לא מצאנו מקום לינה פנוי או מקום לרכב ולכן המשכנו לחניון קראוונים מעפן שהיה הכי גרוע בו עצרנו באוסטרליה. סתם כדי שלא תעצרו שם אני מכניסה כאן את שם החניון - Cristmas Cove Caravan Park. לעומתו החניון הבא בו ישנו היה מצויין ושמו - Teralba Lakeside Caravan Park  שם ישנו על מנת להיות קרובים לאטרקציה שרצינו לעשות למחרת . האטרקציה הייתה פארק חבלים מטורף ומאתגר מאוד בגבהים שקשה להאמין. זה עלה לנו 86$ לשנינו וקיים בעוד מקומות באוסטרליה כאן השם הוא TreeTop Adventure Park Central Coast. היעד הבא שלנו היה Blue Mountains, זהו אזור הררי יפהפה אבל גם גשום וקר. עם המזל שלנו, כשהגענו היה גשום מאוד ולא יכולנו לטייל.

עקפנו את סידני לכיוון דרום למלבורן כדי לחזור לסידני בערב השנה האזרחית החדשה ולראות את הזיקוקים. את שלושת הימים הבאים העברנו בדרכים לאורך החוף. בעיירה בשם eden סימנו לנו יעד לביקור, מוזיאון לצייד לוויתנים. זהו מקצוע בו עסקו בעבר תושבי העיירה. ת'אמת שאם אתם לא ממש חובבי מידע על ציד לוויתנים ועיירות מנומנמות באוסטרליה, ביקור במוזיאון הזה מיותר לכם, לפחות פארק הקראוונים שבעיירה היה מוצלח Eden Gateway Holiday Park.

מלבורן

 

את 7 הלילות במלבורן העברנו בבית של משפחה סינית דרךAirbnb  , העלות הייתה בערך 165 שקלים ללילה. הדבר הראשון שעשינו במלבורן היה לרכוש צידנית חדשה ואטומה. גילינו שנושא האטימות של הצידנית קריטי כדי שלא נצטרך לזרוק אוכל בתדירות גבוהה. במלבורן עצמה גילינו שהרכב שלנו לא ממש מהווה יתרון בגלל בעיות חניה ועלות החניה. אבל עיר זו עיר וניצלנו את השבוע לברכה, קניות, פאבים, ביקור במרכז ימי בשם sealife  בו נהנינו למרות שלכאורה אלו ביקורים שמתאימים למשפחות עם ילדים או לתלמידים בטיול שנתי. גילינו מרכז עודפים בשם D.F.O שהיה מרכז עודפים יותר עודפי מבארץ, כלומר המחירים היו יותר נחמדים. דוגמאות: משקפי שמש ב10$ ב Florentin EyeWear, סנדלים ב Wanted Shoes ב50$ , ארנק בCollete   ב 17$  ועוד.

ממלבורן לכיוון סידני.

היעד הראשון שלנו היה דווקא מערבה ולא צפונה. רצינו לראות על מה כולם מדברים שהם מזכירים את ה great ocean road . התמונות משם מהממות אבל זו דרך ארוכה שבדרך כלל לוקח שבוע לעשות אותה וזה היה נגד הכיוון שלנו חזרה לסידני. לכן התייעצנו והבנו שהמקום הראשון היפה בדרך הזו זו עיירה בשם Lorne אז נסענו שעתיים שלוש לכיוונה והנופים היו יותר מרהיבים ממה שאי פעם ראינו. ממש כביש על קו החוף או קצת מעליו והמים צלולים וכחולים. למחרת התחלנו ליסוע צפונה והפעם לא הגדרנו יעדים אלא חשבנו לינסוע ולעצור איפה שנגיע בשאיפה על מקומות חינמיים אחרי ההוצאות של מלבורן. אחד המקומות בהם עצרנו היה Wagga Wagga Beach Caravan Park שהמילה "חוף" בשמו קשורה לנהר ולא לים. הגענו למקום בשעות הערב אחרי נסיעה ארוכה ולכן לא היינו מודעים לגמרי לעובדה שאנחנו על קו חוף של נהר ענק. למחרת בבוקר יצאנו מהרכב וגילינו שהטמפרטורות בצל הן 40 מעלות. לעומתן הנהר התגלה כקפוא לגמרי ומה שנראה כמו גן עדן בתמונות הסתבר כלא פשוט בכלל (וזה עוד בלי לשמוע את החרקים).

אחרי שמיצינו את כל החנויות והמסעדות עם המזגן וה- WIFI באזור החלטנו להמשיך צפונה אבל מצד שני לא רצינו להגיע לסידני מוקדם מידי גם מהסיבה שהדירה שהזמנו דרך Airbnb תהיה זמינה רק עוד כמה ימים. את המדבר החלטנו לנטוש סופית ושוב מצאנו את עצמנו באזור החוף. המקום בה' הידיעה שעשה לנו את הימים הבאים היה חניון מקסים ב Cattai National Park . שילמנו על החניון דרך האינטרנט וכשהגענו גילינו שאנחנו לבד שם. כלומר אנשים אחרים לא היו שם במשך שלושת הלילות בהם ישנו במקום אבל קנגרואים חמודים דווקא כן. זה אולי היה המקום הכי כייפי בטבע בו ישנו באוסטרליה. היו סככות, ועמדות ברביקיו ומקלחות עם מים חמים ורק אנחנו והקנגרואים.  

סידני

סידני הייתה מדהימה והיה לנו מאוד כיף בשבוע בו שהינו בה. זה צירוף של מספר דברים כנראה כמו בכל דבר. זה התחיל מאזור מאוד ישראלי, בונדי ביץ', בו יש מסעדות ישראליות עם פלפל וחומוס שנתנו לנו הרגשה בייתית מסויימת. בבונדי ביץ' ישבנו על החוף עם מוסיקה מסביב, ים, בירות ונשנושים והיה כיף. פגשנו חבר'ה ישראלים שהציעו לנו לבוא איתם לראות את הזיקוקים ב- Bradfield Park בערב השנה החדשה וגם זה היה מרענן בשבילנו והאווירה בפארק הייתה מושלמת. אפילו הבישולים בדירה (שוב Airbnb אצל סינים) היו ממש כייפים.

מכאן נסענו צפונה לכיוון בריסביין שהייתה היעד הסופי שלנו בדרך הביתה. עצרנו בעוד אטרקציה אחרונה ביבשת Center Of Gravity- Indoor Adventure Center. נכון שגם בארץ יש קירות טיפוס, אבל מי הולך לטפס בארץ, אז הנה הזדמנות ומאוד נהנינו. בכלל טיול בעולם ניתנת הזדמנות לעשות דברים שאפשר לעשות גם בארץ אבל כשעושים אותם כאן הם במסגרת חופש אמיתי ולא בין לבין. בשביל זה צריך לטייל. תהנו בטיול שלכם...

קרא/י עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *