בקצה הצפוני של אשדוד, קצת לפני הנמל, נמצא פארק נחל לכיש שהוא למעשה הקטע האחרון של הנחל לפני שהוא נשפך לים. אם תלכו עד לשפך עצמו בחוף הים תגלו שהנחל למעשה לא באמת נשפך לים מכיוון שרצועת חול מפרידה בינו לבין הים. עניין של זיהום מצד אחד אבל זה לפחות מוסיף עניין מכיוון שאפשר ללכת שם ברגל מצד לצד.
הפארק עצמו מיועד לאנשים שרוצים לטייל ברגל לאורך הנחל או לשבת על הדשא לפיקניק של סוף שבוע או (ואפילו רצוי) של אמצע שבוע.למה אמצכ שבוע ? מכיוון שבמהלך השבוע ריק כאן ובסופי שבוע יותר עמוס עם נופשים שהינם מקומיים בדרך כלל.

פינת חי

בפארק יש כמה הפתעות נחמדות לילדים, אחת מהן היא פינת החי. מצד אחד זה לא מקום מאוד מושקע אבל מהצד השני יש כאן בעלי חיים מעניינים שרובם הגיעו לכאן לאחר פינוי גוש קטיף ופינת החי שהייתה בגוש. אפשר לראות כאן בעלי חיים שחיו בעבר בטבע בארץ ונכחדו כגון ראם הנבל, דישון, יחמור (שהוחזר בינתיים לנחל כזיב) וכן בעלי חיים שעדיין שרדו אצלנו  כגון היעל. יש עוד מספר כלובים של איילנדים מאזורי הסוואנות של אפריקה וכבש הרעמה מצפון אפריקה ואפילו ציפורי אמו מאוסטרליה.

פארק אתגרי

בפארק פועל פארק אתגרי שפתוח בעיקר בקיץ ורוב הזמן מיועד לקבוצות שמגיעות אליו ולכן אם תרצו באופן פרטי להינות ממנו רצוי שצצקשרו לברר עוד לפני כן.

שפך נחל לכיש

החלק האהוב עלי באופן אישי בפארק הוא אזור השפך בעיקר בשעות אחר הצהריים או בימי החורף הנעימים. אז אפשר ללכת לאורך הנחל, להגיע לשפך וללכת לאורך הטיילת החדשה שנבנתה בשנת 2018 ועוברת במקביל לחוף דרומה. ממש בסמוך לשפך יש פארק גדול עם מתקנים לילדים ובהמשך יש מעבר לכביש מסעדות ממש נחמדות שאחת מהן נחשבת לאחת ממסעדות הדגים הטובות בארץ, פסקדו.

גשר צבים קטן

אם יש לכם זמן בקצה השני של הפארק מיד אחרי פארק האתגרים יש גשר עץ קטן ומתחתיו ערוץ נחל קטן וקצת מזוהם למראה אבל שכמעט תמיד יש בו צבים, אם מחכים מספיק זמן שהם יעלו לפני המים.
בקיצור טיול נחמד באשדוד בפארק נחל לכיש

תגובות פייסבוק

טיפים דומים >>

אימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *