בעבר הדיונה הגדולה של אשדוד הייתה שם דבר בתחום הדיונות בארץ. מאז עברו הרבה שנים ובית חולים נצמד אליה מצד אחד, ג’יפים שיטחו אותה מהצד השני והרבה מטיילים השאירו אשפה מהצד השלישי. אבל אסור שכל מה שכתבתי עד עכשיו ירפה את ידיכם אם אתם חושבים לבוא ולבקר בדיונה הגדולה של אשדוד. כל מה שצריך לעשות הוא פשוט ללכת לאזור דיונות סמוך שאינו מוגדר כ – הדיונה הגדולה של אשדוד. שם תוכלו לשחק עם החול הלבן בשקט ואפילו לראות עקבות של בעלי חיים בחול. אז תגיעו לפארק עצי השקמה שליד מתחם הביג פאשן של אשדוד אבל תלכו ממנו לאן שתרצו כדי לחוות קצת דיונות.

האזור אינו מוגדר כשמורת טבע ולכן נמצא כל הזמן בסכנת בנייה והיא כנראה תגיע בקרוב. אותי באופן אישי זה מאוד מבאס מכיוון ששנים אני מטייל עם תלמידים באזור הזה, אבל המשמעות כנראה היא שבעתיד על מנת לטייל בדיונות נצטרך להדרים קצת על ולצאת לדיונות מרובע ד’ שאמור להיבנות בתחילת שנות העשרים.

אז הזמן המומלץ לטייל בדיונות של אשדוד הוא בחורף, רצוי אחרי גשמים, אז בחול קצת יותר קשה וכיף ללכת. אם יהיה לכם מזל תוכלו לראות צבאים שעדיין חיים כאן ועקבות של בעלי חיים נוספים. אם חשקה נפשכם בטיול ארוך ואתם עם שני רכבים, אפשר ללכת מאשדוד לחורשת האקליפטוס בניצנים או לחורשה המנדטורית שליד מסילת הרכבת שמאחורי אזור התעשייה של הפאוור סנטר עד הלום.

הדבר הכי כיף בסופו של דבר בטיול בדיונה הגדולה של אשדוד זה למצוא גבעה תלולה וטבעית ופשוט לקפוץ ולהתגלגל בחול.

פעם בכמה שנים יש גשמים עוצמתיים ואז יש עמקים קטנים ונסתרים בתוך הדיונות שמתמלאים במים

אחרי הביקור בדיונות אפשר לבקר במתחם של הגשר הטורקי של עד הלום שבו גשר טורקי משוחזר ואנדרטה ללוחמים שנהרגו כאן במלחמת העצמאות בניסיונות להדוף מכאן את המצרים.

מקום נוסף לבקר בו באשדוד הוא פארק נחל לכיש בו מטיילים לאורך הנחל, מבקרים בפינת חי נחמדה ואפשר ללכת לשפך הנחל בחוף הים ולהינות מחוף ים, טיילת חדשה לגמרי ופארק משחקים לילדים קטנים.

גם מסעדות מצוינות יש באשדוד החל ממסעדות הדגים המפורסמות של העיר ועד מסעדות המתמחות באוכל גרוזיני, תאילנדו ועוד.

 

 

תגובות פייסבוק

טיפים דומים >>

אימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *