ליג’יאנג – יונאן

ליג’יאנג היא מקום אליו נושאים עיניים טיילים מרחבי סין כשהם מדמיינים את היופי של יונאן. סמטאות של עיר עתיקה, הר מושלג הנישא מעל עיר וטבע מהמם הנמצא לא רחוק מהעיר כשגולת הכותרת היא ערוץ דילוג הנמר שהוא הטרק המפורסם בסין ולא במקרה. למעשה מניתי לכם את הסיבות העיקריות להגיע לליג’יאנג. אין ספק שאם עושים שקלול של כל הגורמים האלו, כנראה שליג’יאן היא המקום הראשון בסדר העדיפויות על ציר דאלי-שאנגרילה. ברמה אישית ליג’יאנג הייתה בשבילנו בעיקר ערוץ דילוג הנמר ולא התעכבנו בה הרבה זמן.

איפה ישנו

mama naxi’s guesthouse – מאמא נאשי הוא גסטהאוס שהוא מוסד לתרמילאים מכל העולם ובעיקר לישראלים שמהווים אחוז ניכר מכלל האורחים כאן. נתחיל עם כמה מילים על המונח נאשי. מיעוט הנאשי החי באזור ליג’יאנג הוא מיעוט קטן ומיוחד. הייחודיות המרכזית שלו הוא העובדה שבני המיעוט הם חברה מטריאכלית, כלומר שהנשים מתפקדות כראש המשפחה. במה שכתבתי יש חוסר דיוק מסוים מכיוון שרק קבוצה מסוימת המשויכת אליהם היא מטריאכלית אבל זה באופן כללי מבלי להיכנס לדקויות. מיעוט הנאשי התפרסם גם לאחר שחוקר טבע אוסטרי חי כאן שנים וכתב עליהם רבות במאמרים שהתפרסמו בעולם המערבי. ולעניינינו… אל תמעיטו בצורך ללון במוסד כמו הממאמא נאשי בסין. אלמלא הבחורה המקסימה שמחזיקה את המקום סביר להניח שלאחר טרק ערוץ דילוג הנמר היינו חוזרים לכאן למרות שהדרך הייתה צפונה. ההסעה שהיא ארגנה לנו דאגה לתרמילים הגדולים שלנו וכך אספנו אותם בסוף הטרק והמשכנו לשאנגרילה. חסכנו 5 שעות מטלטלות בתחבורה ציבורית וזמן יקר שלא היה לנו. חוץ מזה האמא הנאשית מכינה פנקיקים וחביתות לחבר’ה לפני שהם יוצאים לטרק, מוקדם בבוקר וכמובן מייעצת ושולטת בחומר. אנחנו ממליצים.

איך הגענו

הגענו ברכב פרטי של נהג שפגשנו ברחוב בדאלי. לקחנו את מספר הטלפון שלו 15187239716 והוא התייצב בנקודת המפגש ותמורת 600 יואנן לקח אותנו לכאן. אם אתם מגיעים מדאלי או מקונמינג תוכלו לקחת רכבת מהירה שטסה את הדרך אבל צריך להזמין מספיק זמן מראש וכמובן שניתן לטוס לכאן ממחוז אחר. ההגעה מכיוון שאנגרילה היא קצת יותר מעיקה (אבל לא נורא) ולוקחת 4 שעות אבל ביום שיבנו כאן כביש מהיר או מסילת רכבת גם קטע הדרך שאנגרילה – ליג’יאנג יתקצר.

מה אנחנו עשינו בליג’אנג

ערוץ דילוג הנמר – כתבתי פוסט נפרד על כך – מוזמנים לקרוא.

עיר עתיקה – העיר העתיקה של ליג’יאנג נחשבת ליפה מכולן. אפשר להסתובב בסמטאות ולהינות מהאווירה וממוסיקה ותרבות. כשאנחנו ביקרנו בשעות הערב בעיר הייתה הרקדה באחת הכיכרות והיה כיף לשבת ולהינות מהאווירה.

שושה ודונגה – מספר קילומטרים מועט צפונית לעיר העתיקה נמצאים שני כפרים משוחזרים מהתקופה בה דרך התה שעברה כאן הייתה פעילה מאוד. יונסקו הגדיר את הכפרים מאתרי מורשת עולמיים אבל חבל שלא הייתה גם דרישה לשמר במקצת את האותנטיות. אבל סין זה סין. אנחנו ביקרנו רק בדונגה וויתרנו על שושה. סה”כ  נהינינו אבל זה סופר תיירותי.

 מה עושים בליג’יאנג שאנחנו לא עשינו

פארק בריכת הדרקון השחור –  אם אתם מחפשים מקום רגוע יחסית בליג’יאנג עצמה שבו קצת ירוק ובעיקר נוף להר המפורסם ביותר באזור, הר דרקון הג’ייד, פארק בריכת הדרקון השחור הוא המקום. תמיד בסין מומלץ להגיע מוקדם או מאוחר על מנת באמת להינות קצת משלווה.

הר דרקון הג’ייד – הסינים מתים על רכבלים, פסגות הרים שמצטלמות טוב ונעיצת נעץ על המפה – היינו כאן. אין מה לעשות, כל עם והאופי שלו. עלויות גבוהות לא מרתיעות אותם אבל את רוב המטיילים המערביים, לפחות אלו עם תקציב נמוך כמונו, כן. לא היינו ולא רק בגלל העלות הגבוה אלא בעיקר מכיוון שאת העניין הזה בסין מיצינו.

איך ממשיכים מליג’יאן לשאנגרילה ?

אוטובוסים כמובן… אנחנו לקחנו הסעה מגסטהאוס, מאמא נאשי, לערוץ דילוג הנמר ומשם המשכנו בהסעה לשאנגרילה.

תגובות פייסבוק

טיפים דומים >>

אימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *