אהבנו את שאנגרילה. בפגישות עם מטיילים אחרים וגם בפוסטים שקראנו לפני שהגענו הייתה ביקורת על המסחריות של העיר אבל דווקא מכיוון שהגענו מדאלי וליג’יאנג הופתענו לטובה מהאווירה היותר נינוחה שיש בעיר העתיקה של שאנגרילה וגם סביבה. הרבה פעמים זה עניין אישי וכל אחד מרגיש את המקום מהחוויה שלו אבל ללא ספק שאנגרילה היא מקום מקסים, הגסטהאוס שישנו בו היה מקסים מבחינת האנשים שעובדים בו וגולת הכותרת הייתה גיחה מכאן לארבע-חמישה ימים לעמק יובנג.

איפה ישנו

home away from home –  בעלי המקום והאנשים שעובדים כאן מקסימים וזה מעפיל על חוסר נוחות בחדרים. יש כאן פטיו חמוד ואפשר לשבת ולשתות תה או לאכול במסעדה שלהם. המיקום מעולה ולנו הייתה חוויה מאוד טובה. שימו לב שהמיקום שלהם בגוגל מפס לא מדוייק אבל בבוקינג הוא כן מדוייק (כנראה שהם עברו מקום מתי שהוא)איך הגענו

ההסעה מערוץ דילוג הנמר הורידה אותנו ברחוב בראשי והלכנו לכאן עם התיקים. אבל אם מגיעים לתחנה המרכזית של שאנגרילה ניתן לקחת את קו 7 מהרחוב שעוצר ממש סמוך לגסטהאוס.

מה אנחנו עשינו בשאנגרילה

טרק עמק יובנג – כתבתי פוסט נפרד על כך – מוזמנים לקרוא.

ביקור בעיר העתיקה – יש שעות שהעיר עמוסה ויש שעות שהיא ממש ריקה מאנשים. לתיירים הסינים יש שעות והתרשמנו שהם “נוחתים” כאן דווקא מוקדם בבוקר. כשהיינו בצהרים היה די ריק. בכל מקרה עיקר האקשן קורה בשעות אחר הצהרים, אז יש הרקדות בכיכר המרכזית ל העיר העתיקה והתמזל מזלנו וכשביקרנו כאן היה פסטיבל לפידים שהוא גרסה סינית של ל”ג בעומר, רק הרבה פחות בטיחותית. הפסטיבל זו חוויה ממש נחמדה.

מנזר סונג דזאן לין – מנזר מרשים מאוד לא רחוק מהעיר. זהו האתר המפורסם ביותר בעיר וכמובן מתבקש לבקר בו. יש אוטובוס שמגיע לכאן, קו 3. צריך לרדת בקוות לרכוש כרטיסים ואז להמשיך עם ההסעה הפנימית שלהם (או עם האוטובוס הציבורי אם חזרתם אליו בזמן) למנזר עמו. הלכנו גם סביב האגם שלמרגלות המנזר וזה נתן לנו עוד טעימה מהמקום.  אהבנו.

מה עושים בשאנגרילה שאנחנו לא עשינו

הציעו לנו יום מלא של סיור באתרי החובה שסביב שאנגרילה באוטובוס מאורגן. מדובר בעיקר על אתרי טבע יפים ומנזרים. ירדנו מזה מכיוון שאנחנו פחות מתחברים ליום תיירותי כזה בו נוסעים, יורדים, מצטלמים וממשיכים ליעד הבא. מעבר לכך היינו צריכים לנוח מערוץ דילוג הנמר וגם להתארגן ולנוח לקראת עמק יובנג.

יש בשאנגרילה עוד שני מקדשים, מקדש מאה התרנגולות והמקדש המוזהב.

מסעדה שאהבנו

הלכנו פעמיים לגסטהאוס שיש בו גם מסעדה ונקרא טברנה 47. בעל הבית הוא בחור קוריאני וובמסעדה הם מגישים יאק בורגר עם צ’יפס. אהבנו גם את היאק בורגר וגם את משחק הקטאן שיש במסעדה ובעזרתו העברנו בכיף את שני הערבים שהיינו שם.

איך ממשיכים משאנגרילה ?

אוטובוסים כמובן… וגם מיני וואנים. מאוד רציתי ליסוע לטרק היובנג ברכב פרטי ולא להחליף 3 אוטובוסים בתחבורה ציבורית. ידעתי שאם אסתובב ליד התחנה המרכזית או ליד הגסטהאוס שלנו שנמצא בסמוך לצומת מרכזית יפנו אלי נהגי מיני וואנים ויציעו הסעה. אבל יום אסל ויום באסל וכך דווקא באותו היום כשיצאתי לרכוש כרטיסים בתחנה המרכזית וקיוויתי שיפנו אלי, אף אחד לא פנה. קניתי כרטיסים לאוטובוס ומיד לאחר מכן פנו אלי כמה נהגים… עניין המיני וואנים תופס גם לגבי נסיעה דרומה לליג’יאנג.

גובה

שאנגרילה גבוהה, כמעט 3200 מטרים מעל פני הים. זה לא קריטי, אבל צריך להתרגל לדלילות החמצן. לנו זה היה מצויין מכיוון שהעברנו כאן שני לילות לפני שיצאנו לעמק יובנג שבו גובה הכרים הוא זהה אבל בטיולי היום לאגם הקפוא ולמפל הקדוש מגיעים לגובה של 3800 מטרים.

תגובות פייסבוק

טיפים דומים >>

אימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *