טרק ערוץ דילוג הנמר

ערוץ דילוג הנמר נחשב לטרק המפורסם בסין. זהו טרק בין יומיים, בו עוברים מעל הקטע הדרמטי ביותר של נהר היאנגצ’ה. תכירו – היאנגצ’ה הוא הנהר השלישי באורכו בעולם אחרי הנילוס והאמזונס. באזור של הטרק הוא חותר קניון אדיר שעומקו 1500 מטרים ומעליו מתנוססות פסגות גבוהות שכמעט ואינן נראות בשל עננים שנמצאים סביבם תדיר.

את טרק ערוץ דילוג הנמר, מיטיבי לכת יכולים לעשות ביום הליכה ומיטיבי לסת בשלושה ימים, למרות שהייתי שוקל האם לעשות אותו במידה ואני לא הייתי חובב הליכה. הסיבה לכך היא טיפוס של 1000 מתחילת הטרק ועד נקוד ה”טופ” כפי שמכנים אותה כאן בערוץ.

אז הטרק קשה או לא? שאלת השאלות. אי אפשר להגיד שאלף מטרים טיפוס זה לא קשה מצד שני ניתן לחלק את הטיפוס ולמרוח את הטרק על שלושה ימים או שניתן לקחת סוסים, דבר שהופך את העלייה ללא רלוונטית.

מאיפה יוצאים לטרק ?

הטרק נמצא במחוז יונאן בין הערים ליג’יאן ושאנגרי-לה. בדרך כלל יוצאים אליו בהסעה מאורגנת מאחד הגסטהאוסים שבליג’יאן. הערוץ קרוב יותר לליג’יאן ובגסטהאוס מאמא נאשי מתורגלים בעניין ההסעות, אבל אם אתם מגיעים מהצפון, מכיוון שאנגרי-לה, אין שום סיבה שבעולם שלא תעשו אותו על הדרך שלכם דרומה לליג’יאן.

היתרון ביציאה ממאמא נאשי הוא שניתן לבקש שהציוד הגדול ירד בגסטהאוס של טינה בסוף המסלול ומשם אפשר להמשיך עם הציוד צפונה לשאנגרי-לה. זה מאוד עוזר וחוסך זמן ונסיעות.

איך הטרק מחולק ?

יומיים  – הטרק הקלאסי. ניתן לישון בשני מקומות באמצע הטרק. אפשרות ראשונה – מאריכה יום ראשון ומקצרת יום שני היא ב – half way. אפשרות שנייה – מקצרת יום ראשון ומאריכה את היום השני היא ב – tea horse. שני המקומות יפים והעניין המרכזי הוא כמה אתם עייפים אחרי טיפוס של 1000 מטרים ביום הראשון. אם תהיו עייפים אז מתבקש להישאר ב tea horse. עניין נוסף הוא שביום השני ההסעה לליג’יאן ושאנגרי-לה יוצאת בשעה 15:30 מטינה גסטהאוס. הירידה לערוץ עצמו כדי לראות את סלע הדילוג לוקחת בין שעתיים לשלוש. לכן לינה ב half way תאפשר לכם להגיע מוקדם לטינה ולרדת לערוץ ולעומת זאת,לינה ב tea horse יכולה לעלות לכם באפשרות לרדת לערוץ (אבל זה לא נורא אם תפספסו).

שלושה ימים – הגעה מאוחרת יחסית לתחילת מסלול והליכה/עלייה רק עד לכפר הראשון בו נמצא הגסטהאוס naxi family guest house‏. ביום השני אפשר לישון ב half way וביום האחרון ללכת לטינה. זה ממש ממש באיזי.

יום אחד – לא הייתי ממליץ מכיוון שזה ממש לרוץ ויותר מכך – מפספסים את הפואנטה של המסלול שזה לינה בכפרים בדרך.

עליות, ירידות ומה שבניהם

היום הראשון קשה בכל קנה מידה. זהו טיפוס שמחולק לשני חלקים. הראשון שהוא קצר יותר ונמשך עד נאשי פמילי גסטהאוס והשני נקרא 28 הפיתולים והוא ארוך יותר. כבר בתחילת העלייה הראשונה סביר להניח שתפגשו את אנשי הסוסים. הם קשוחים ולא מתפשרים על המחיר. אלו שנמצאים ממש בתחילת הדרך רוצים 300 עד 400 יואן לעליה עד למעלה. ואלו שמחכים בנאשי פמילי יבקשו 300 עד למעלה, ילוו אתם עם צלצול פעמון של הסוס בעורף שלכם ויירדו טיפה, אבל ממש טיפה בהמשך.

איך ממש מקצרים את הטרק ?

אני לא כותב מניסיון אבל הבנתי שניתן לקחת ג’יפ שיכול להביא אתכם עד ל tea house. ואז אפשר להנות מאחרי צהריים מהנה בגסטהאוס ולמחרת מהליכה נינוחה וממש יפה לטינה גסטהאוס.

הירידה לערוץ מטינה גסטהאוס

חשוב להבין שלמרות שנראה שאתם ממש מעל הערוץ זה ממש לא ככה. לוקח זמן לרדת ובעיקר לעלות. יש עניין של שבילים שיורדים ועולים ועושה רושם שיש בעלות על השבילים האלו וגבייה לכל שביל היא על ידי מישהו אחר. הבחורה בטינה ניתבה אותנו לרדת בשביל מספר 2 ולעלות בשביל מספר 3. כנראה שאלו הם השבילים שבבעלותם. יש עוד אלטרנטיבות אבל אני לא ממש ירדתי לעומק העניין.

 

תגובות פייסבוק

טיפים דומים >>

אימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *