משפחת סיני

באוגוסט האחרון, נסעתי עם ליאור, בן זוגי, ועם הילדים: מאיה (14) ומאור (11) לקנדה, לשלושה שבועות. זה היה שילוב בין ביקור משפחתי בטורונטו לבין טיול במזרח קנדה, בעיקר בפרובינציית קוויבק, עם דגש על חיק הטבע.

קנדה - בחיק הטבע ובעיר

דשה סיני, אוגוסט 2017

טורנטו ומזרח קנדה, בעיקר קוויבק

בכמה מילים:

הרבה ישראלים נוסעים לערים בקנדה, כמו טורונטו או קוויבק, אבל לא תמיד נחשפים לטבע הקנדי. אנחנו גילינו שיש הרבה מאוד אטרקציות נהדרות במזרח קנדה, למבוגרים וילדים כאחד, ונהנינו מאוד מהטיול. השיא שלנו היה שיט בסביבת לווייתנים בנהר סנט לורנס, אבל הטיול כולו היה פנטסטי. נחשפנו לנוף מטריף של מפלים ויערות, גרנו בצימר נפלא בלב יער, אכלנו גלידה על פסגת הר והאכלנו איילים בשמורה של חיות בר. עוד שיא בשבילי היה כשהבת שלי, שממש לא נרתעת מגובה, גלשה באומגה מעל מפל. צילמתי את זה רועדת כולי ומתפללת שהכול ייגמר בשלום, אבל היא לקחה את זה בקלות.

מסלול הטיול

שבוע ראשון: טורונטו

נחתנו בטורונטו ונשארנו שם שבוע. בילינו הרבה עם המשפחה הקנדית שלנו, אבל גם טיילנו הרבה בעיר וביקרנו בכל מיני אטרקציות, שאפרט עליהן בהמשך.

יום 8: צפון מזרחה ל"אלף האיים" (Thousand Islands) ומשם למונטריאול

אלף האיים הם קבוצה של למעלה מ-1,800 איים שפזורים לאורך אגם אונטריו. נסענו לשם מטורונטו באוטו ששכרנו במשך שעתיים וחצי. בעיירה בשם גננוק (Gananoque) לקחנו מעבורת לאגם ועלינו על סירה שלקחה אותנו לשיט בין האיים.

אחרי השיט נסענו עוד שעתיים וחצי צפון מזרחה למונטריאול והתמקמנו במלון שלנו, שנמצא קצת מחוץ לעיר עצמה: Holiday Inn Vaudreuil-Dorion. בחרנו במלון מחוץ לעיר כדי להיות קרובים לכביש שעליו נמשיך את הטיול אחר כך.

ימים 10-9: מונטריאול

ביומיים שלנו במונטריאול טיילנו בדאון טאון ובאזור החוף ועלינו לפסגת פארק מונטריאול (Mount Royal, באנגלית).

יום 11: מזרחה לפארק ג'ורג' (Parc de la Gorge de Coaticook) וצפונה לקוויבק סיטי

הפארק הוא שמורה שיש בה גשר תלוי ענק מעל מפלים וגם בדרך לשם ממונטריאול יש נופים יפים. בילינו בשמורה כמה שעות ובערב נסענו לקוויבק סיטי. גם הפעם בחרנו מלון שנמצא מחוץ לעיר: Littoral, כדי להישאר קרובים לכביש הראשי.

יום 12: קניון סנט אן ( Sainte Anne) וסיור בעיר העתיקה של קוויבק סיטי

הקניון הוא שמורה עם נהר, מפלים וגשרים תלויים, שנמצאת צפון מזרחה מקוויבק סיטי. שם מאיה בתי גלשה באומגה. בילינו שם כל היום ובערב נסענו לעיר העתיקה של קוויבק סיטי.

יום 13: צפון מזרחה לטאדוסק (tadoussac) עם לינה בסנטה קתרינה (Baie-Sainte-Catherine)

טאדוסק היא עיירה קטנה שממנה יוצאים לשייט לווייתנים. נסענו לשם מקוויבק סיטי במשך שעתיים וחצי והתקמנו בצימרים שהזמנו בעיירה הסמוכה סנטה קתרינה. הצימרים נקראים: Gite la Maison Rochefort והנוף מסביב מדהים. גם הנופים בדרך לטאדוסק מטריפים. כדי להגיע מסנטה קתרינה לטאדוסק צריך לקחת מעבורת.

יום 14: שיט לוויתנים בסנט לורנס (Saint Lawrence) וסיור בטאדוסק

אחרי לילה בסנטה קתרינה נסענו לטאדוסק ומשם יצאנו בסירה לשיט הלווייתנים. ההרפתקה נמשכה שלוש שעות בערך ואז חזרנו לנוח בצימר. בערב טיילנו בטאדוסק.

ימים 16-15: חזרה מערבה לכיוון אוטווה ועצירה ליומיים בבראונסבורג (Brownsburg)

בראונסבורג נמצאת בין מונטריאול לאוטווה, מערבית למונטריאול. שם נמצא הצימר המדהים בלב יער שלנו בו, ונקרא: Pantoufles et Confiture. במהלך השהייה שלנו שם ביקרנו בפארק אומגה (Parc Omega) הסמוך, שהוא למעשה שמורה של חיות בר או מעין ספארי, וגם ביקרנו במוזיאון שוקולד חמוד.

ימים 18-17: אוטווה

מהצימר בבראונסבורג נסענו חמישים דקות לאוטווה, בירת קנדה. עשינו טיול יום בעיר ואחרי זה עוד סיור לילה.

ימי 21-19: חזרה לטורונטו

מאוטווה חזרנו לטורונטו. היו פקקים איומים בדרך והנסיעה נמשכה כמעט יום שלם. עצרנו בהרבה תחנות דלק כדי להתאוורר. בטורונטו נשארנו שלושה ימים ומשם טסנו הביתה.

וביתר פירוט

מה עושים בטורונטו

בסך הכול היו לנו הרבה חוויות טובות בטורונטו. חוץ מסיורים בדאון טאון של העיר, שהוא די שוקק, כולל בצ'יינה טאון של טורונטו, נסענו גם לאיים של טורונטו שמגיעים אליהם במעבורת מהעיר, תוך עשר דקות, וביקרנו בגנים הבוטניים שליד העיר. באיים יש פארק גדול (על אחד האיים), שכולל אפילו מנחת מטוסים, ועשינו שם טיול על אופניים ששכרנו. הגנים הבוטניים יפים ומעניינים. היינו שם בתערוכת לגו ויש שם גם פארק ענק עם מגוון זנים של צמחים, פרחים וירקות. אפשר לעשות בפארק גם טיול טבע במסלול מעגלי. אנחנו טיילנו עם מפות שלקחנו במקום, אבל לדעתי אפשר להצטרף גם לסיורים מודרכים.

אטרקציות בטורונטו

א. "הליכה על הקצה" ב-CN Tower, שנחשב למגדל הגבוה ביותר ביבשת אמריקה. אפשר ללכת על רצפת זכוכית במרפסת תצפית, אבל בהליכה על הקצה הולכים קשורים מסביב למגדל. בעיניי זה מפחיד וקיוויתי שלא יאשרו את זה לבת שלי בגלל הגיל שלה, אבל כן אישרו, והיא, כמובן, עשתה את זה כמו גדולה.

ב. סיור באזור מבשלת הבירה ההיסטורית (The Distillery). המקום מזכיר את מתחם "התחנה" בתל אביב. יש שם אווירה כיפית, מסעדות וחנויות ושוקולדים מיוחדים ויש גם גלידריה שאפשר לראות בה איך עושים גלידה.

ג. הבת שלי הזמינה כרטיס מהארץ למופע של "קולד פליי" ב-Rogers Center בעיר, והייתה לה חוויה מדהימה. במבנה יש כיפה נפתחת, שפתחו באמצע המופע. בדיעבד הצטערתי שלא הצטרפתי אליה.

ד. באחד הימים הבת שלי, מאיה הלכה עם בת הדודה לפארק wonderland. זהו פארק עצום ולמרות כמות האנשים הוא שווה ביקור. היא מאוד אהבה את רכבות ההרים. יש גם פארק מים ומתקנים לילדים יותר קטנים.

אלף האיים

אנחנו בחרנו לקחת מעבורת מהעיירה גננוק לאיים אבל יש עוד כמה נקודות שמהן אפשר לקחת מעבורת. זה תלוי בתכנון שלכם. יתרון של גננוק שגילינו בזמן אמת: יש שם מסעדת פיצה מעולה.

אפשר לעשות שיט ארוך שכולל ירידה לכמה איים, אבל אנחנו בחרנו בשיט הקצר יותר, כי חלק מהאיים שעוצרים בהם הם בשטח ארה"ב, ולא הייתה לנו ויזה לארה"ב. גם בלי לבקר באיים עצמם, חזרנו מלאי קנאה באנשים שגרים שם, לאור המים הכחולים והנופים היפים שראינו.

מה עושים במונטריאול

בפארק מונטריאול מאוד כיף: גם הטיפוס על ההר, שהוא טיפוס מתון במעגלים, וגם השהייה על הפסגה. יש שם תצפית נהדרת על העיר, חפצי אמנות למכירה ובית קפה. אכלנו שם גלידה ופירות יער על הדשא, בחברת סנאים, והילדים מאוד נהנו.

ביום השני שלנו בעיר ירד גשם, אז ויתרנו על סיור בחוץ והלכנו להחלקה על הקרח במגדל בשם: Atrium Le 1000. כולנו החלקנו וניהננו, ונראה לי שאני נהניתי עוד יותר מאשר הילדים. למטה יש גם קניון תת קרקעי אבל ויתרנו על ביקור שם. בשלב מסוים, כשהגשם הפסיק, אני והבת שלי הלכנו לאזור קניות סמוך והבנים נשארו להחליק עוד.

טיילנו גם במדרחוב ליד החוף. היה שם פסטיבל של אוכל ואכלנו שם במסעדה.

אני אהבתי גם את כנסיית נוטרדאם בעיר, אם כי הילדים קצת השתעממו שם.

מה פספסתי? ביקור בקבר של לאונרד כהן ובבית הכנסת שהוא נהג לבקר בו בצעירותו. זה חלום ותיק שלי, אבל כשהגענו לבית הכנסת הסתבר לנו שבאותו יום, הרב שעושה סיורים במקום, לא נמצא. הבנו שצריך לתאם מראש ביקור בבית הכנסת וגם בבית העלמין.

פארק ג'ורג'

קצת התמהמנו עד שהגענו לפארק ממונטריאול, אבל אני ממליצה לצאת לשם השכם בבוקר, כדי להספיק להיות שם כמה שיותר. הלכנו על הגשר התלוי וטיפסנו על מגדל עץ גבוה שיש ממנו תצפית מהממת על האזור. אפשר לעשות בפארק מסלולים מעגליים בכל מיני היקפים. אם היה לנו עוד זמן, הייתי נשארת ללילה באזור, כי בערב מאירים את היער באורות מיוחדים.

קניון סנט אן

מאוד כיף שם. חוץ מאומגה אפשר לעשות שם גם סנפלינג ויש גם מעין טיסה מעל המפל, בגובה עצום, על כסאות סקי. זה דומה לאומגה אבל פחות אתגרי. הפארק מאוד נקי והמסלול בו מאוד ברור. אפשר לעשות שם גם פיקניק. מאוד בולטת ההנגשה לנכים בפארק.

קוויבק סיטי

העיר העתיקה מקסימה ואירופית באופייה. בערב ראינו שם מול הארמון מופע יפה של אש ולוליינות, שהתקיים אפילו שירד גשם.

הדרך לטאדוסק

כולם נרדמו באוטו, חוץ ממני, כי נהגתי, ולא יכולתי להפסיק להתפעל מהנופים המדהימים. בצד ימין רואים את נהר סנט לורנס המהמם ובצד השני, עצים עבותים והרבה כחול וירוק.

טאדוסק וסנטה קתרינה

בערב הראשון שלנו בטאדוסק לא מצאנו מקום לאכול, כי זו עיירה שבנויה על תיירות ועמוסה בתיירים, אז צריך להזמין מקום מראש במסעדה מקומית. אחרי שטעמנו פיצה מזעזעת בסנטה קתרינה שהילדים סירבו לגעת בה, הרכבנו ארוחת ערב משימורים וירקות שקנינו במכולת מקומית. חשוב לציין שלא תמיד יש פתיחה מהירה בקופסאות השימורים בקנדה ולכן צריך פותחן קופסאות.

בטאדוסק כיבסנו בגדים באכסנייה שהיה עמוסה בהיפים חצי מסטולים. מבחינתי זו דווקא הייתה הזדמנות להראות לילדים מה זה חיים בקומונה ואיך מטיילים בלי כסף.

שיט לווייתנים בסנט לורנס

יש שני סוגי סירות לשיט. אנחנו בחרנו ב"זודיאק", שזו סירה מקורה בזכוכית שפותחים אותה, אבל יש גם סירות פתוחות לגמרי. השיט הוא במרחבי הנהר ושטים כ-40 דקות עד שמגיעים לאזור הלווייתנים. אם אתם רגישים לשיט בים, כדאי לכם להצטייד בכדורים נגד בחילות. יש מדריכים דוברי צרפתית ואנגלית.

חוץ מזה, רואים לווייתנים וכלבי ים, שזה כיף גדול. דווקא בדרך חזרה ראינו פתאום להקת לווייתנים קטנים שממש השתוללו לידנו.

צימר בלב היער

מקום מאוד מומלץ. זה ממש בית באמצע היער. למעלה גרה משפחה והצימר ממוקדם במעין חצי מרתף למטה. בני הזוג המארחים היו מקסימים והכינו לנו ארוחת בוקר מפנקת ביותר מביצים של תרנגולות שטיילו בחוץ. עוד בונוס: בניגוד לרוב המקומיים שנתקלנו בהם בקוויבק, האישה ידעה אנגלית.

פארק אומגה

אפשר לבלות שם יום שלם, בין הדובים, הזאבים והאיילים. ויש עוד כל מיני חיות בפארק. כדאי לברר מראש מה שעות ההאכלה של כל סוג של חיה. אוכל אפשר להביא מראש או לקנות שם. יש בפארק גם חווה חקלאית עם כל מיני חיות בית כמו פרות ועיזים. אפשר לנסוע בפארק עם טרקטור ואפשר לעשות מסלול מעגלי גדול ברגל.

מה עושים באוטווה

מאוד מומלץ לבקר במוזיאון הטבע בעיר. יש שם חמש קומות עם תצוגה שנוגעת בכל מה שקשור לעולם הטבע: מכוכבים עד ציפורים וג'וקים. קומה שלמה מוקדשת לדינוזאורים, כולל סרטים והסברים ופעילויות אינטראקטיביות, שהבן שלי נתקע בה כמעט שעתיים. המוזיאון מאוד נגיש וההסברים על המוצגים מאוד ברורים. כולנו נהנינו מאוד.

היינו גם בגבעת הפרלמנט בעיר, שזה אזור נחמד.  התבוננו במשך שעה איך מכניסים יאכטות למעגן יאכטות בתעלה סמוכה לאזור. ביקרנו בשוק Byward שנמצא שם והופך בלילה למתחם בילוי של פאבים, מסעדות ומופעים בסגנון של שוק הפשפשים ביפו.

יש עוד הרבה מה לעשות באוטווה שלא הספקנו כי היינו שם רק יום אחד. בהחלט שווה לבדוק עוד אפשרויות.

אוכל

חוץ מאשר בטאדוסק לא חווינו אכזבות בתחום האוכל, ובערים הגדולות תמיד אפשר להסתפק במקדונדלס. בטורונטו יש גם מספיק סניפים של "ארומה". תופעה מקומית שכדאי להביא בחשבון: חלק מהמסעדות, לפחות בקוויבק, לא מקבלות ילדים. נתקלנו בזה בטאדוסק וגם בעיירה בשם Baie-Saint-Paul שעצרנו בה בדרך לטאדוסק. נקלענו לסערה ועצרנו במסעדה בעיירה, אבל סירבו לקבל אותנו בגלל הילדים. הבן שלי הצהיר שכשהוא יהיה גדול הוא יהיה שף ואז הוא "יראה להם מה זה".

מזג אויר בקנדה

בטורנטו רוב הימים היו קרירים וגשומים אבל היו גם ימים של קיץ מתון. בקוויבק שרר מעין חורף ישראלי ובשיט הלווייתנים היה קפוא ממש. היינו עם ארבע שכבות, כולל מעילים עבים שמספקים במקום, כובעים וכפפות.

שפה: בטורונטו ובאוטווה אנגלית היא השפה השלטת אבל בקוויבק, לרוב המקומיים לא יודעים אנגלית ומדברים רק בצרפתית, כולל חבר'ה צעירים, למעט בערים הגדולות. בקיצור, ידיעת צרפתית היא יתרון בקוויבק.

עלויות

ההוצאות העיקריות שלנו היו על לינה וכמובן הטיסות, אבל עדיין הלינה הייתה זולה במידה משמעותית בהשוואה לישראל. הדלק הרבה יותר זול מאשר בארץ וגם הרכב השכור לא היה יקר, ועוד פינקו אותנו בג'יפ ענק ללא תוספת תשלום, כי סוג הרכב שהזדמנו לא היה במלאי. אגב, בגלל שהתברברנו בדרך לשדה התעופה, החזרנו את הרכב באיחור של שעה ולא אמרו לנו על זה מילה. באוכל אפשר לחסוך עלויות אם רוצים. אנחנו בישלנו בעצמנו כשהייתה לנו אפשרות כזאת.

אטרקציות יקרות: שיט הלווייתנים, הביקור בפארק אומגה וההליכה על הקצה ב CN tower

טיפים

כדאי לבדוק מראש פרטים כמו שעות פתיחה וסגירה של אתרים ושמורות וכדאי להבטיח לעצמכם מראש אופציות בילוי ליום גשום. באופן כללי, מומלץ להגיע לשמורות טבע מוקדם יחסית.

אם נוסעים לטורונטו, כדאי לשקול לשלב גם ביקור במפלי הניאגרה. לא עשינו את זה הפעם, כי היינו שם בעבר והעדפנו לוותר על נסיעה נוספת בטיול הזה.

משפחת סיני

באוגוסט האחרון, נסעתי עם ליאור, בן זוגי, ועם הילדים: מאיה (14) ומאור (11) לקנדה,

קרא עוד...

קנדה - בחיק הטבע ובעיר

דשה סיני, אוגוסט 2017

טורנטו ומזרח קנדה, בעיקר קוויבק

בכמה מילים:הרבה ישראלים נוסעים לערים בקנדה, כמו טורונטו או קוויבק, אבל לא תמיד נחשפים לטבע הקנדי. אנחנו גילינו שיש הרבה מאוד אטרקציות נהדרות במזרח קנדה, למבוגרים וילדים כאחד, ונהנינו מאוד מהטיול. השיא שלנו היה שיט בסביבת לווייתנים בנהר סנט לורנס, אבל הטיול כולו היה פנטסטי. נחשפנו לנוף מטריף של מפלים ויערות, גרנו בצימר נפלא בלב יער, אכלנו גלידה על פסגת הר והאכלנו איילים בשמורה של חיות בר. עוד שיא בשבילי היה כשהבת שלי, שממש לא נרתעת מגובה, גלשה באומגה מעל מפל. צילמתי את זה רועדת כולי ומתפללת שהכול ייגמר בשלום, אבל היא לקחה את זה בקלות.

מסלול הטיול

שבוע ראשון: טורונטו

נחתנו בטורונטו ונשארנו שם שבוע. בילינו הרבה עם המשפחה הקנדית שלנו, אבל גם טיילנו הרבה בעיר וביקרנו בכל מיני אטרקציות, שאפרט עליהן בהמשך.

יום 8: צפון מזרחה ל"אלף האיים" (Thousand Islands) ומשם למונטריאול

אלף האיים הם קבוצה של למעלה מ-1,800 איים שפזורים לאורך אגם אונטריו. נסענו לשם מטורונטו באוטו ששכרנו במשך שעתיים וחצי. בעיירה בשם גננוק (Gananoque) לקחנו מעבורת לאגם ועלינו על סירה שלקחה אותנו לשיט בין האיים.

אחרי השיט נסענו עוד שעתיים וחצי צפון מזרחה למונטריאול והתמקמנו במלון שלנו, שנמצא קצת מחוץ לעיר עצמה: Holiday Inn Vaudreuil-Dorion. בחרנו במלון מחוץ לעיר כדי להיות קרובים לכביש שעליו נמשיך את הטיול אחר כך.

ימים 10-9: מונטריאול

ביומיים שלנו במונטריאול טיילנו בדאון טאון ובאזור החוף ועלינו לפסגת פארק מונטריאול (Mount Royal, באנגלית).

יום 11: מזרחה לפארק ג'ורג' (Parc de la Gorge de Coaticook) וצפונה לקוויבק סיטי

הפארק הוא שמורה שיש בה גשר תלוי ענק מעל מפלים וגם בדרך לשם ממונטריאול יש נופים יפים. בילינו בשמורה כמה שעות ובערב נסענו לקוויבק סיטי. גם הפעם בחרנו מלון שנמצא מחוץ לעיר: Littoral, כדי להישאר קרובים לכביש הראשי.

יום 12: קניון סנט אן ( Sainte Anne) וסיור בעיר העתיקה של קוויבק סיטי

הקניון הוא שמורה עם נהר, מפלים וגשרים תלויים, שנמצאת צפון מזרחה מקוויבק סיטי. שם מאיה בתי גלשה באומגה. בילינו שם כל היום ובערב נסענו לעיר העתיקה של קוויבק סיטי.

יום 13: צפון מזרחה לטאדוסק (tadoussac) עם לינה בסנטה קתרינה (Baie-Sainte-Catherine)

טאדוסק היא עיירה קטנה שממנה יוצאים לשייט לווייתנים. נסענו לשם מקוויבק סיטי במשך שעתיים וחצי והתקמנו בצימרים שהזמנו בעיירה הסמוכה סנטה קתרינה. הצימרים נקראים: Gite la Maison Rochefort והנוף מסביב מדהים. גם הנופים בדרך לטאדוסק מטריפים. כדי להגיע מסנטה קתרינה לטאדוסק צריך לקחת מעבורת.

יום 14: שיט לוויתנים בסנט לורנס (Saint Lawrence) וסיור בטאדוסק

אחרי לילה בסנטה קתרינה נסענו לטאדוסק ומשם יצאנו בסירה לשיט הלווייתנים. ההרפתקה נמשכה שלוש שעות בערך ואז חזרנו לנוח בצימר. בערב טיילנו בטאדוסק.

לטיולים דומים


קנדה – טבע במערב קנדה וקצת במזרח

תגובות פייסבוק

שבועיים במערב ארצות הברית

תגובות פייסבוק

מזרח ארה”ב ב-12 יום

תגובות פייסבוק

ימים 16-15: חזרה מערבה לכיוון אוטווה ועצירה ליומיים בבראונסבורג (Brownsburg)

בראונסבורג נמצאת בין מונטריאול לאוטווה, מערבית למונטריאול. שם נמצא הצימר המדהים בלב יער שלנו בו, ונקרא: Pantoufles et Confiture. במהלך השהייה שלנו שם ביקרנו בפארק אומגה (Parc Omega) הסמוך, שהוא למעשה שמורה של חיות בר או מעין ספארי, וגם ביקרנו במוזיאון שוקולד חמוד.

ימים 18-17: אוטווה

מהצימר בבראונסבורג נסענו חמישים דקות לאוטווה, בירת קנדה. עשינו טיול יום בעיר ואחרי זה עוד סיור לילה.

ימי 21-19: חזרה לטורונטו

מאוטווה חזרנו לטורונטו. היו פקקים איומים בדרך והנסיעה נמשכה כמעט יום שלם. עצרנו בהרבה תחנות דלק כדי להתאוורר. בטורונטו נשארנו שלושה ימים ומשם טסנו הביתה.

וביתר פירוט

מה עושים בטורונטו

בסך הכול היו לנו הרבה חוויות טובות בטורונטו. חוץ מסיורים בדאון טאון של העיר, שהוא די שוקק, כולל בצ'יינה טאון של טורונטו, נסענו גם לאיים של טורונטו שמגיעים אליהם במעבורת מהעיר, תוך עשר דקות, וביקרנו בגנים הבוטניים שליד העיר. באיים יש פארק גדול (על אחד האיים), שכולל אפילו מנחת מטוסים, ועשינו שם טיול על אופניים ששכרנו. הגנים הבוטניים יפים ומעניינים. היינו שם בתערוכת לגו ויש שם גם פארק ענק עם מגוון זנים של צמחים, פרחים וירקות. אפשר לעשות בפארק גם טיול טבע במסלול מעגלי. אנחנו טיילנו עם מפות שלקחנו במקום, אבל לדעתי אפשר להצטרף גם לסיורים מודרכים.

אטרקציות בטורונטו

א. "הליכה על הקצה" ב-CN Tower, שנחשב למגדל הגבוה ביותר ביבשת אמריקה. אפשר ללכת על רצפת זכוכית במרפסת תצפית, אבל בהליכה על הקצה הולכים קשורים מסביב למגדל. בעיניי זה מפחיד וקיוויתי שלא יאשרו את זה לבת שלי בגלל הגיל שלה, אבל כן אישרו, והיא, כמובן, עשתה את זה כמו גדולה.

ב. סיור באזור מבשלת הבירה ההיסטורית (The Distillery). המקום מזכיר את מתחם "התחנה" בתל אביב. יש שם אווירה כיפית, מסעדות וחנויות ושוקולדים מיוחדים ויש גם גלידריה שאפשר לראות בה איך עושים גלידה.

ג. הבת שלי הזמינה כרטיס מהארץ למופע של "קולד פליי" ב-Rogers Center בעיר, והייתה לה חוויה מדהימה. במבנה יש כיפה נפתחת, שפתחו באמצע המופע. בדיעבד הצטערתי שלא הצטרפתי אליה.

ד. באחד הימים הבת שלי, מאיה הלכה עם בת הדודה לפארק wonderland. זהו פארק עצום ולמרות כמות האנשים הוא שווה ביקור. היא מאוד אהבה את רכבות ההרים. יש גם פארק מים ומתקנים לילדים יותר קטנים.

אלף האיים

אנחנו בחרנו לקחת מעבורת מהעיירה גננוק לאיים אבל יש עוד כמה נקודות שמהן אפשר לקחת מעבורת. זה תלוי בתכנון שלכם. יתרון של גננוק שגילינו בזמן אמת: יש שם מסעדת פיצה מעולה.

אפשר לעשות שיט ארוך שכולל ירידה לכמה איים, אבל אנחנו בחרנו בשיט הקצר יותר, כי חלק מהאיים שעוצרים בהם הם בשטח ארה"ב, ולא הייתה לנו ויזה לארה"ב. גם בלי לבקר באיים עצמם, חזרנו מלאי קנאה באנשים שגרים שם, לאור המים הכחולים והנופים היפים שראינו.

מה עושים במונטריאול

בפארק מונטריאול מאוד כיף: גם הטיפוס על ההר, שהוא טיפוס מתון במעגלים, וגם השהייה על הפסגה. יש שם תצפית נהדרת על העיר, חפצי אמנות למכירה ובית קפה. אכלנו שם גלידה ופירות יער על הדשא, בחברת סנאים, והילדים מאוד נהנו.

ביום השני שלנו בעיר ירד גשם, אז ויתרנו על סיור בחוץ והלכנו להחלקה על הקרח במגדל בשם: Atrium Le 1000. כולנו החלקנו וניהננו, ונראה לי שאני נהניתי עוד יותר מאשר הילדים. למטה יש גם קניון תת קרקעי אבל ויתרנו על ביקור שם. בשלב מסוים, כשהגשם הפסיק, אני והבת שלי הלכנו לאזור קניות סמוך והבנים נשארו להחליק עוד.

טיילנו גם במדרחוב ליד החוף. היה שם פסטיבל של אוכל ואכלנו שם במסעדה.

אני אהבתי גם את כנסיית נוטרדאם בעיר, אם כי הילדים קצת השתעממו שם.

מה פספסתי? ביקור בקבר של לאונרד כהן ובבית הכנסת שהוא נהג לבקר בו בצעירותו. זה חלום ותיק שלי, אבל כשהגענו לבית הכנסת הסתבר לנו שבאותו יום, הרב שעושה סיורים במקום, לא נמצא. הבנו שצריך לתאם מראש ביקור בבית הכנסת וגם בבית העלמין.

פארק ג'ורג'

קצת התמהמנו עד שהגענו לפארק ממונטריאול, אבל אני ממליצה לצאת לשם השכם בבוקר, כדי להספיק להיות שם כמה שיותר. הלכנו על הגשר התלוי וטיפסנו על מגדל עץ גבוה שיש ממנו תצפית מהממת על האזור. אפשר לעשות בפארק מסלולים מעגליים בכל מיני היקפים. אם היה לנו עוד זמן, הייתי נשארת ללילה באזור, כי בערב מאירים את היער באורות מיוחדים.

קניון סנט אן

מאוד כיף שם. חוץ מאומגה אפשר לעשות שם גם סנפלינג ויש גם מעין טיסה מעל המפל, בגובה עצום, על כסאות סקי. זה דומה לאומגה אבל פחות אתגרי. הפארק מאוד נקי והמסלול בו מאוד ברור. אפשר לעשות שם גם פיקניק. מאוד בולטת ההנגשה לנכים בפארק.

קוויבק סיטי

העיר העתיקה מקסימה ואירופית באופייה. בערב ראינו שם מול הארמון מופע יפה של אש ולוליינות, שהתקיים אפילו שירד גשם.

הדרך לטאדוסק

כולם נרדמו באוטו, חוץ ממני, כי נהגתי, ולא יכולתי להפסיק להתפעל מהנופים המדהימים. בצד ימין רואים את נהר סנט לורנס המהמם ובצד השני, עצים עבותים והרבה כחול וירוק.

טאדוסק וסנטה קתרינה

בערב הראשון שלנו בטאדוסק לא מצאנו מקום לאכול, כי זו עיירה שבנויה על תיירות ועמוסה בתיירים, אז צריך להזמין מקום מראש במסעדה מקומית. אחרי שטעמנו פיצה מזעזעת בסנטה קתרינה שהילדים סירבו לגעת בה, הרכבנו ארוחת ערב משימורים וירקות שקנינו במכולת מקומית. חשוב לציין שלא תמיד יש פתיחה מהירה בקופסאות השימורים בקנדה ולכן צריך פותחן קופסאות.

בטאדוסק כיבסנו בגדים באכסנייה שהיה עמוסה בהיפים חצי מסטולים. מבחינתי זו דווקא הייתה הזדמנות להראות לילדים מה זה חיים בקומונה ואיך מטיילים בלי כסף.

שיט לווייתנים בסנט לורנס

יש שני סוגי סירות לשיט. אנחנו בחרנו ב"זודיאק", שזו סירה מקורה בזכוכית שפותחים אותה, אבל יש גם סירות פתוחות לגמרי. השיט הוא במרחבי הנהר ושטים כ-40 דקות עד שמגיעים לאזור הלווייתנים. אם אתם רגישים לשיט בים, כדאי לכם להצטייד בכדורים נגד בחילות. יש מדריכים דוברי צרפתית ואנגלית.

חוץ מזה, רואים לווייתנים וכלבי ים, שזה כיף גדול. דווקא בדרך חזרה ראינו פתאום להקת לווייתנים קטנים שממש השתוללו לידנו.

צימר בלב היער

מקום מאוד מומלץ. זה ממש בית באמצע היער. למעלה גרה משפחה והצימר ממוקדם במעין חצי מרתף למטה. בני הזוג המארחים היו מקסימים והכינו לנו ארוחת בוקר מפנקת ביותר מביצים של תרנגולות שטיילו בחוץ. עוד בונוס: בניגוד לרוב המקומיים שנתקלנו בהם בקוויבק, האישה ידעה אנגלית.

פארק אומגה

אפשר לבלות שם יום שלם, בין הדובים, הזאבים והאיילים. ויש עוד כל מיני חיות בפארק. כדאי לברר מראש מה שעות ההאכלה של כל סוג של חיה. אוכל אפשר להביא מראש או לקנות שם. יש בפארק גם חווה חקלאית עם כל מיני חיות בית כמו פרות ועיזים. אפשר לנסוע בפארק עם טרקטור ואפשר לעשות מסלול מעגלי גדול ברגל.

לטיולים דומים


שבדיה של אסטריד

תגובות פייסבוק

צפון תאילנד עם ילדים

תגובות פייסבוק

לאוס עם ילדים

תגובות פייסבוק

מה עושים באוטווה

מאוד מומלץ לבקר במוזיאון הטבע בעיר. יש שם חמש קומות עם תצוגה שנוגעת בכל מה שקשור לעולם הטבע: מכוכבים עד ציפורים וג'וקים. קומה שלמה מוקדשת לדינוזאורים, כולל סרטים והסברים ופעילויות אינטראקטיביות, שהבן שלי נתקע בה כמעט שעתיים. המוזיאון מאוד נגיש וההסברים על המוצגים מאוד ברורים. כולנו נהנינו מאוד.

היינו גם בגבעת הפרלמנט בעיר, שזה אזור נחמד.  התבוננו במשך שעה איך מכניסים יאכטות למעגן יאכטות בתעלה סמוכה לאזור. ביקרנו בשוק Byward שנמצא שם והופך בלילה למתחם בילוי של פאבים, מסעדות ומופעים בסגנון של שוק הפשפשים ביפו.

יש עוד הרבה מה לעשות באוטווה שלא הספקנו כי היינו שם רק יום אחד. בהחלט שווה לבדוק עוד אפשרויות.

אוכל

חוץ מאשר בטאדוסק לא חווינו אכזבות בתחום האוכל, ובערים הגדולות תמיד אפשר להסתפק במקדונדלס. בטורונטו יש גם מספיק סניפים של "ארומה". תופעה מקומית שכדאי להביא בחשבון: חלק מהמסעדות, לפחות בקוויבק, לא מקבלות ילדים. נתקלנו בזה בטאדוסק וגם בעיירה בשם Baie-Saint-Paul שעצרנו בה בדרך לטאדוסק. נקלענו לסערה ועצרנו במסעדה בעיירה, אבל סירבו לקבל אותנו בגלל הילדים. הבן שלי הצהיר שכשהוא יהיה גדול הוא יהיה שף ואז הוא "יראה להם מה זה".

מזג אויר בקנדה

בטורנטו רוב הימים היו קרירים וגשומים אבל היו גם ימים של קיץ מתון. בקוויבק שרר מעין חורף ישראלי ובשיט הלווייתנים היה קפוא ממש. היינו עם ארבע שכבות, כולל מעילים עבים שמספקים במקום, כובעים וכפפות.

שפה: בטורונטו ובאוטווה אנגלית היא השפה השלטת אבל בקוויבק, לרוב המקומיים לא יודעים אנגלית ומדברים רק בצרפתית, כולל חבר'ה צעירים, למעט בערים הגדולות. בקיצור, ידיעת צרפתית היא יתרון בקוויבק.

עלויות

ההוצאות העיקריות שלנו היו על לינה וכמובן הטיסות, אבל עדיין הלינה הייתה זולה במידה משמעותית בהשוואה לישראל. הדלק הרבה יותר זול מאשר בארץ וגם הרכב השכור לא היה יקר, ועוד פינקו אותנו בג'יפ ענק ללא תוספת תשלום, כי סוג הרכב שהזדמנו לא היה במלאי. אגב, בגלל שהתברברנו בדרך לשדה התעופה, החזרנו את הרכב באיחור של שעה ולא אמרו לנו על זה מילה. באוכל אפשר לחסוך עלויות אם רוצים. אנחנו בישלנו בעצמנו כשהייתה לנו אפשרות כזאת.

אטרקציות יקרות: שיט הלווייתנים, הביקור בפארק אומגה וההליכה על הקצה ב CN tower

טיפים

כדאי לבדוק מראש פרטים כמו שעות פתיחה וסגירה של אתרים ושמורות וכדאי להבטיח לעצמכם מראש אופציות בילוי ליום גשום. באופן כללי, מומלץ להגיע לשמורות טבע מוקדם יחסית.

אם נוסעים לטורונטו, כדאי לשקול לשלב גם ביקור במפלי הניאגרה. לא עשינו את זה הפעם, כי היינו שם בעבר והעדפנו לוותר על נסיעה נוספת בטיול הזה.

לטיולים דומים


טיול בחבל הבסקים

תגובות פייסבוק

צפון יוון עם ילדים

תגובות פייסבוק

בת אביב והמשפחה בהולנד

תגובות פייסבוק

אימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *