משפחת יערן

אני עדי וגיא הורים לשי-לי ודורי. אוהבים מאוד לטייל בארץ ובחו"ל. אוהבים כל מסלול או טיול שמביא איתו חוויה ייחודית וחשק לעוד טיולים.

סרי לנקה עם ילדים קטנים

עדי יערן, פברואר-מרץ 2018

טבע, מסלולים, חיות, ספארי, מקדשים, אוכל וים

בכמה מילים:

סרי לנקה היא יעד מושלם! לחובבי הטבע, מסלולים, חיות, ספארי, מקדשים, אוכל וים.. נהנינו מכל רגע!
בסרילנקה נוהגים בצד ימין והכבישים לא פשוטים לנהיגה בכלל לכן נהוג לטייל שם עם נהג מקומי בעלות של 50 דולר ליום כולל הכל. אפשר גם לסגור דרכו מלונות ואז בכלל זה מוזיל עלויות. אנחנו לקחנו את הארי Harshana Ranasingha ,  בחור מקסים, אמין , מבין עניין ומעולה עם ילדים, גרם לטיול הזה להיות חוויה בלתי נשכחת! ממליצה בחום על היעד ועל הארי. אנחנו מטיילים המון וללא ספק זה הטיול שבראש רשימת יעדי החובה. נופים מטורפים, אנשים מקסימים, יחס מדהים לילדים בכל מקום. בשלוש מילים: בא לי שוב !

מסלול הטיול

טיילנו במשך 12 ימים. לנו בשבעה מלונות שונים מתוכם ב-4 מלונות לילה אחד ובשלושת האחרים 2-3 לילות. טיילנו במרכז ובדרום סרי לנקה ועשינו סיבוב של 900 קילומטרים פחות או יותר. אפשר להגיד ששני שליש מהטיול שלנו היה באזורים ההריים הפנימיים של המדינה ושליש מהטיול היה לאורך אזור החוף. פירוט מקומות הלינה:
לילה אחד - נגומבו Negombo - Goldi sands hotel
3 לילות - בסיגירייה Sigiriya -   Aliya resort and spa
לילה אחד - קנדי Kandy -  Golden crown hotel
לילה אחד - נוארליה  Nuwarelia - La Grande Villa
2 לילות - אלה  Ella  -Zion ella
לילה אחד - טיסהאמהרמה -Tissamaharama -  Shangri-Lanka Villag
3 לילות - היקדאווה  Hikkadua - hikka tranz by cinnamon

טיסה לסרי לנקה

טסנו עם חברת התעופה האוקראינית ukraine airlines. המראנו בשעה 05:30 בבוקר ונחתנו בשעה 22:45 בלילה לאחר המתנה של שעתיים לטיסת המשך בשדה בתעופה של קייב. משך הטיסה לקייב הוא 3 שעות והטיסה מקייב לסרי לנקה נמשכת 8.5 שעות. הפער בשעות נובע מהפער בשעון המקומי בסרי לנקה לעומת השעון בארץ.

הנהג שלנו

הרשנה חיכה לנו עם שלט בשדה תעופה ולקח אותנו למלון. הפרטים שלו:
מספר טלפון: 94777359683+
מייל: harryranasinha@gmail.com
אתר: http://www.2travel2lanka.com/

עלויות:

סך הכל מלונות: 7700 ₪, 700 ₪ בממוצע ללילה (11 לילות). ישנו במקומות מאוד מפנקים, לעיתים במיקומים מדהימים, עם בריכות שחייה מול נוף מהמם ואוכל מצוין. המלונות האלו, במחירים האלו ובסגנון הזה אלו המלונות שבהם ישנים תיירים שאינם תרמילאים בסרי לנקה.  יש מקומות זולים בהרבה בסרי לנקה שמיועדים לתרמילאים או לתיירות מקומית ואני מניחה שניתן לישון במקומות האלו בעלות נמוכה.
רכב ונהג צמוד (הרשנה) - 575 דולר- 1882 ₪, עם הטיפ ועלות שינה המחיר הגיע ל - 2400 ₪.
טיסה לארבע אנשים - 9133 ₪ כולל ביטוח ביטול טיסה.
בזבוזים - אוכל, אטרקציות - 5000 ₪
סך הכל, פחות או יותר - 24,200 ₪

טיסה: טסנו עם חברת התעופה האוקראינית ukraine airlines. המראנו בשעה 05:30 בבוקר ונחתנו בשעה 22:45 בלילה לאחר המתנה של שעתיים לטיסת המשך בשדה בתעופה של קייב. משך הטיסה לקייב הוא 3 שעות והטיסה מקייב לסרי לנקה נמשכת 8.5 שעות. הפער בשעות נובע מהפער בשעון המקומי בסרי לנקה לעומת השעון בארץ.

הנהג שלנו: הרשנה חיכה לנו עם שלט בשדה תעופה ולקח אותנו למלון. הפרטים שלו:
מספר טלפון: 94777359683+
מייל: harryranasinha@gmail.com
אתר: http://www.2travel2lanka.com/

מסלול הטיול

יום 1 - בית יתומים לפילים

בלילה הראשון שלנו ישנו בנגומבו שהיא עיירה סמוכה  לקולמבו, עיר הבירה ושדה התעופה ולמחרת בבוקר התחלנו את הטיול. נסענו צפונה לכיוון סיגירייה וביקרנו ב-Pinnawala - בית יתומים לפילים. כבר בביקור הראשון שלנו בטיול נחשפנו לנחמדות של הסרי לנקים. הגענו בדיוק כשהתחיל הסיור והמתינו לנו כמה דקות. הסיור כולל האכלה של הפילים, ירידה איתם לכיוון הנהר דרך הכפר וצפייה ברחצה שלהם בנהר. הילדים שלנו קטנים ולכן הם לא האכילו את הפילים אבל היה מספיק מהנה גם לצפות מהצד. את הפילים רוחצים בנהר פעמיים ביום - אז כדאי לבדוק שעות מראש כדי להגיע בזמן. יש מסעדה נחמדה שצופה על הפילים מתרחצים בנהר.

אחרי הביקור בחווה נסענו עם הארי לביקור אצל המשפחה שלו בכפר קטן. זה המקום להגיד שבדרך כלל אנחנו אוהבים את הפינה שלנו ולהיות עצמאיים בטיולים הרבים שאנחנו עושים בארץ ובחו"ל ולא לוקחים נהג או טיול מאורגן אף פעם. אבל כאן בסרי לנקה עם הארי הנהג, החוויה הייתה מדהימה והיינו חוזרים עליה שוב. אחרי הביקור בכפר המשכנו צפונה לסיגירייה.

לינה בסיגירייה Aliya resort and spa - אחד המקומות היפים בהם ישנו. העיצוב מהמם, יש בריכה פתוחה לכיוון הנוף ולסלע המפורסם של סיגירייה, מסעדה מעולה ואווירה מיוחדת. הייתה לי כאן יום הולדת והם הכינו לי עוגה  - בקיצור אחד המקומות שהיינו חוזרים אליהם מחר.

יום 2-3 בסיגירייה

סיגירייה היא אתר ארכיאולוגי-גיאולוגי מרשים שבמרכזו סלע עצום שמתנשא לגובה 200 מטרים מעל האזור. המקום נחשב לאחד האטרקציות התיירותיות של סרי לנקה גם בזכות הסלע, גם בזכות האזור הכפרי האותנטי של המחוז וגם בזכות הריזורטים המהממים שיש כאן, כמו זה בו ישנו.

יום אחד עשינו טיול כפרי באזור (village tour). זו הייתה, ביחד עם הספארי שלאחר מכן, אחת החוויות החזקות שלנו בטיול. דרך סוכנות תיירות מקומית יצאנו בהתחלה עם טוק טוק ואז עברנו לעגלת שוורים לכיוון הנהר. שם לקחנו קנו וביקרנו בשני כפרים. הסיור כולל גם הליכה קצרה ברגל וגם מפגש עם אנשים ובעלי מלאכה מקומיים. ביקרנו בבית בו ראינו איך מכינים את הפיתות שלהם ולאחר מכן בכפר אחר אכלנו במסעדה קטנה ומקומית. השייט היה בנוף מטורף של כפרים והאווירה הייתה מאוד נינוחה. בניגוד לסיורים תיירותיים כאלו במקומות אחרים בעולם בהם מרגישים שהמקומיים רואים באורחים פס ייצור תיירותי, כאן בסרי לנקה מעולם לא הרגשו כך.

אחרי הוילאג' טור יצאנו לספארי קצר בג'יפ בשעות אחרי הצהרים. זה היה ספארי פילים מדהים בטבע ועלה בהרבה מבחינתי על הספארי המפורסם של סרי לנקה אותו עשינו בהמשך שנקרא יאלה. ראינו את הפילים ממש מקרוב והנוף היה מהמם.

יום השני שלנו בסיריגייה ביקרנו באתר עצמו כלומר בסלע המפורסם lion rock ובגנים היפים שסביבו. טיפסנו למעלה 1200 מדרגות, היה חוויה נחמדה גם עם הילדים על הגב והיה לנו יום נחמד. הביקור בסלע ארך שעתיים ומכן המשכנו ליעד הבא שלנו שהוא העיר קנדי.

בדרך לקנדי עצרנו במקדש הזהב בדמבולה. מערכת מערות ששימשה למגורי נזירים ולמספר מקדשים והנוף הנשקף מכאן יפה. מכיוון שהמקדש נמצא בגובה 150 מטרים העלייה למערה מצריכה טיפוס קל . במרחק של 5 דקות נסיעה מהמקדשים של דמבולה יש פסל בודהה מוזהב בגובה 30 מטר, גם בו ביקרנו.

יום 4 קנדי kandy

קנדי היא העיר השנייה בגודלה בסרי לנקה ונמצאת באזור הררי ולכן מזג האוויר בה נעים יותר מאשר באזורי החוף. בקנדי ביקרנו במספר מקומות:
מקדש השן - זהו מקדשי בודהיסטי ואחד החשובים בעולם בזכות שרידי השן של בודהה, ומכאן שמו. אומרים שמי שמחזיק בשן של בודהה שולט בסרי לנקה ולכן החשיבות הלאומית של המקום. היה ביקור נחמד מאוד.
היינו בגנים הבוטנים ועשינו טיול רגלי לא ארוך במיוחד בשמורת הטבע הסמוכה, אודווטקלה (Udawattekele Sanctuary) שהיא גבעה שמשמרת את הנוף הטבעי שהיה סביב העיר בעבר לפני שכרתו את רוב היערות שמסביבה. בדרך ליעד הבא שלנו, נוארה אליה, עמדנו בפקק מטורף, גם זה קורה..

המלון בו ישנו בקנדי ששמו Golden crown hotel היה מדהים ומפואר ואתם יכולים לראות בתמונה.

יום 5 נוארה אליה - Nuwara Eliya

נוארה אליה היא עיירה מוקפת שדות תה ונופים הררים. רצינו מאוד לטייל בשמורת הטבע היפה הסמוכה לעיירה, הורטון פליינס (Horton Plains), ולעשות בה טיול יום אבל לא יצא מכיוון שהיינו צריכים לבחור (מבחינת זמן) בין הביקור בשמורה לבין נסיעה ברכבת המהממת לאלה. בחרנו ברכבת...

בעיר עצמה יש שני מקומות בהם מבקרים תיירים:
אגם גרגורי - מקום בילוי חמוד מאוד לילדים ולמבוגרים. באגם אפשר לשכור סירות פדלים ואפילו אופנועי ים. יש דוכנים של מזון ואפשר לעשות פיקניק נחמד. יש דמי כניסה.
פארק ויקטוריה - אחד המקומות שמצדיקים את הכינוי של נוארה אליה - אנגליה הקטנה ולא רק בגלל שם הפארק. יש כאן מדשאות ופרחים.

את הדרך ליעד הבא שלנו עשינו ברכבת בשביל החוויה

יום 6-7 אלה ella - שמורות טבע ונסיעה יפה ברכבת.

אלה היא עיירה קטנה באזור מהמם של טבע ונחשבת מקום מרכזי לטרקים בסרי לנקה. ההגעה אליה ברכבת מהנה וכך גם השהות בה וטיולי היום שעשינו. יש בעיירה אווירה של תרמילאים עם רחוב אחד מרכזי שסביבו אכסניות שמיועדות לתרמילאים, דבר שעד עכשיו פחות ראינו בסרי לנקה. אנחנו ישנו במלון בשם zion ella עם נוף מהמם וערסלים ופינת משחקים קסומה לילדים וכן צוות אדיב. המקום לא הצדיק את המחיר הגבוה ששילמנו מכיוון שהחדרים היו בסיסיים והמיקום- נמצא במרחק רגלי של כ-10 דקות עליה תלולה ממרכז הכפר! אמנם הם נותנים שירות של טוקטוק אבל זה מסרבל ועדיף למצוא מלון קרוב יותר וזול יותר.

עשינו שני טיולי יום שהם הכי פופולרים באלה:

ליטל אדמס פיק (Little Adam's Peak) -  זהו שם של הר ומסלול שעולה לפסגה שלו ויורד באותה הדרך. אורך המסלול הוא 4 קילומטרים ועם הילדים על הגב וברגל עשינו אותו ב-3 שעות.

גשר 9 הקשתות - מסלול יפה מאוד שהאטרקציה המרכזית שלו הוא גשר ישן עם 9 קשתות שעליו מסילת רכבת ואם מגיעים בתזמון טוב אז רואים גם את הרכבת חולפת עליו. זו אמנם לא רכבת קיטור ישנה אבל החוויה מאוד נחמדה. חוץ מזה המסלול יפה הולכים ביער, הנוף יפה ורק כדאי להיזהר מעלוקות. אם לא תלכו עם נעליים סגורות יכול להיות שפתאום תבחינו שיש לכם עלוקה על כף הרגל.

יום 8 - שמורת יאלהולינה בטיסה

עזבנו את אלה והמשכנו דרומה לקו החוף של האי. ביום הזה ביקרנו בשמורת יאלה Yala שהיא שמורת טבע מאוד מפורסמת בסרי לנקה בה עושים ספארי. עוד לפני שהגענו אליה, בדרך דרומה ביקרנו במפלי רוואנה  (Rawana Waterfalls). את היום סיימנו  ביעד הבא שלנו שהוא העיירה טיסה או בשמה המלא טיסהאמהרמה (Tissamaharama)

שמורת יאלה - כאמור תיירים מבקרים בשמורה בעיקר בשל האפשרות לעשות בה ספארי ולצפות בבעלי חיים מקרוב. הדעות חלוקות בין המטיילים לגבי השמורה. יש כאלו שמאוד אוהבים ויש כאלו שפחות. ראינו בעלי חיים - פילים, קופים, תנינים ואף נמר. אבל זה לא היה מאוד מקרוב ולא משהו שלא ראינו קודם לכן חוץ מהנמר שמאוד נדיר לראות אבל זה היה מאוד מרחוק.  בביקורים קודמים בשמורות אחרות כאמור ראינו פילים וקופים והחוויה שלנו שם הייתה מאוד חזקה דבר שאולי הפחית מהחוויה כאן.

יום 9-11 ים וחופים בהיקדואה (Hikkadua)

היומיים שלנו ביקדואה כללו בטן גב בחוף, בריכה וטיול נינוח בעיירה מקסימה עם בתי קפה חמודים שנקראת גאלה galle. לא יצאנו לשייט לראות (או לנסות לראות) לוויתנים, לא צללנו ולא גלשנו למרות שאלו האטרקציות המרכזיות של האזור. סה"כ עד עכשיו הטיול שלנו היה בקצב גבוה וביומיים האלו הורדנו את הקצב ונהנינו מחופשה ליד הים.

ביום בו עזבנו את היקדואה בדרך לשדה התעופה דווקא טיילנו. התחלנו את הבוקר בשייט בין עצי המנגרוב (mangrove), בדרך עצרנו במקום בו עושים מסאג' רגליים עם דגים. ביקרנו במקום בו ראינו איך מכינים מקלות קינמון, עברנו במקדש יפה והיה סיום מהנה לטיול שלנו בסרי לנקה.

משפחת יערן

אני עדי וגיא הורים לשי-לי ודורי. אוהבים מאוד לטייל בארץ ובחו"ל. אוהבים כל מסלול או טיול שמביא

קרא עוד...

סרי לנקה עם ילדים קטנים

עדי יערן, פברואר-מרץ 2018

טבע, מסלולים, חיות, ספארי, מקדשים, אוכל וים

בכמה מילים:סרי לנקה היאיעד מושלם! לחובבי הטבע, מסלולים, חיות, ספארי, מקדשים, אוכל וים.. נהנינו מכל רגע!
בסרילנקה נוהגים בצד ימין והכבישים לא פשוטים לנהיגה בכלל לכן נהוג לטייל שם עם נהג מקומי בעלות של 50 דולר ליום כולל הכל. אפשר גם לסגור דרכו מלונות ואז בכלל זה מוזיל עלויות. אנחנו לקחנו את הארי Harshana Ranasingha ,  בחור מקסים, אמין , מבין עניין ומעולה עם ילדים, גרם לטיול הזה להיות חוויה בלתי נשכחת! ממליצה בחום על היעד ועל הארי. אנחנו מטיילים המון וללא ספק זה הטיול שבראש רשימת יעדי החובה. נופים מטורפים, אנשים מקסימים, יחס מדהים לילדים בכל מקום. בשלוש מילים: בא לי שוב !

מסלול הטיול

לילות. טיילנו במרכז ובדרום סרי לנקה ועשינו סיבוב של 900 קילומטרים פחות או יותר. אפשר להגיד ששני שליש מהטיול שלנו היה באזורים ההריים הפנימיים של המדינה ושליש מהטיול היה לאורך אזור החוף. פירוט מקומות הלינה:
לילה אחד - נגומבו Negombo - Goldi sands hotel
3 לילות - בסיגירייה Sigiriya -   Aliya resort and spa
לילה אחד - קנדי Kandy -  Golden crown hotel
לילה אחד - נוארליה  Nuwarelia - La Grande Villa
2 לילות - אלה  Ella  -Zion ella
לילה אחד - טיסהאמהרמה -Tissamaharama -  Shangri-Lanka Villag
3 לילות - היקדאווה  Hikkadua - hikka tranz by cinnamon

עלויות:

סך הכל מלונות: 7700 ₪, 700 ₪ בממוצע ללילה (11 לילות). ישנו במקומות מאוד מפנקים, לעיתים במיקומים מדהימים, עם בריכות שחייה מול נוף מהמם ואוכל מצוין. המלונות האלו, במחירים האלו ובסגנון הזה אלו המלונות שבהם ישנים תיירים שאינם תרמילאים בסרי לנקה.  יש מקומות זולים בהרבה בסרי לנקה שמיועדים לתרמילאים או לתיירות מקומית ואני מניחה שניתן לישון במקומות האלו בעלות נמוכה.
רכב ונהג צמוד (הרשנה) - 575 דולר- 1882 ₪, עם הטיפ ועלות שינה המחיר הגיע ל - 2400 ₪.
טיסה לארבע אנשים - 9133 ₪ כולל ביטוח ביטול טיסה.
בזבוזים - אוכל, אטרקציות - 5000 ₪
סך הכל, פחות או יותר - 24,200 ₪

לטיולים דומים


שבדיה של אסטריד

תגובות פייסבוק

צפון תאילנד עם ילדים

תגובות פייסבוק

לאוס עם ילדים

תגובות פייסבוק

טיסה לסרי לנקה

טסנו עם חברת התעופה האוקראינית ukraine airlines. המראנו בשעה 05:30 בבוקר ונחתנו בשעה 22:45 בלילה לאחר המתנה של שעתיים לטיסת המשך בשדה בתעופה של קייב. משך הטיסה לקייב הוא 3 שעות והטיסה מקייב לסרי לנקה נמשכת 8.5 שעות. הפער בשעות נובע מהפער בשעון המקומי בסרי לנקה לעומת השעון בארץ.

הנהג שלנו

הרשנה חיכה לנו עם שלט בשדה תעופה ולקח אותנו למלון. הפרטים שלו:
מספר טלפון: 94777359683+
מייל: harryranasinha@gmail.com
אתר: http://www.2travel2lanka.com/

מסלול הטיול

יום 1 - בית יתומים לפילים

בלילה הראשון שלנו ישנו בנגומבו שהיא עיירה סמוכה  לקולמבו, עיר הבירה ושדה התעופה ולמחרת בבוקר התחלנו את הטיול. נסענו צפונה לכיוון סיגירייה וביקרנו ב-Pinnawala - בית יתומים לפילים. כבר בביקור הראשון שלנו בטיול נחשפנו לנחמדות של הסרי לנקים. הגענו בדיוק כשהתחיל הסיור והמתינו לנו כמה דקות. הסיור כולל האכלה של הפילים, ירידה איתם לכיוון הנהר דרך הכפר וצפייה ברחצה שלהם בנהר. הילדים שלנו קטנים ולכן הם לא האכילו את הפילים אבל היה מספיק מהנה גם לצפות מהצד. את הפילים רוחצים בנהר פעמיים ביום - אז כדאי לבדוק שעות מראש כדי להגיע בזמן. יש מסעדה נחמדה שצופה על הפילים מתרחצים בנהר.

אחרי הביקור בחווה נסענו עם הארי לביקור אצל המשפחה שלו בכפר קטן. זה המקום להגיד שבדרך כלל אנחנו אוהבים את הפינה שלנו ולהיות עצמאיים בטיולים הרבים שאנחנו עושים בארץ ובחו"ל ולא לוקחים נהג או טיול מאורגן אף פעם. אבל כאן בסרי לנקה עם הארי הנהג, החוויה הייתה מדהימה והיינו חוזרים עליה שוב. אחרי הביקור בכפר המשכנו צפונה לסיגירייה.

לינה בסיגירייה Aliya resort and spa - אחד המקומות היפים בהם ישנו. העיצוב מהמם, יש בריכה פתוחה לכיוון הנוף ולסלע המפורסם של סיגירייה, מסעדה מעולה ואווירה מיוחדת. הייתה לי כאן יום הולדת והם הכינו לי עוגה  - בקיצור אחד המקומות שהיינו חוזרים אליהם מחר.

יום 2-3 בסיגירייה

סיגירייה היא אתר ארכיאולוגי-גיאולוגי מרשים שבמרכזו סלע עצום שמתנשא לגובה 200 מטרים מעל האזור. המקום נחשב לאחד האטרקציות התיירותיות של סרי לנקה גם בזכות הסלע, גם בזכות האזור הכפרי האותנטי של המחוז וגם בזכות הריזורטים המהממים שיש כאן, כמו זה בו ישנו.

יום אחד עשינו טיול כפרי באזור (village tour). זו הייתה, ביחד עם הספארי שלאחר מכן, אחת החוויות החזקות שלנו בטיול. דרך סוכנות תיירות מקומית יצאנו בהתחלה עם טוק טוק ואז עברנו לעגלת שוורים לכיוון הנהר. שם לקחנו קנו וביקרנו בשני כפרים. הסיור כולל גם הליכה קצרה ברגל וגם מפגש עם אנשים ובעלי מלאכה מקומיים. ביקרנו בבית בו ראינו איך מכינים את הפיתות שלהם ולאחר מכן בכפר אחר אכלנו במסעדה קטנה ומקומית. השייט היה בנוף מטורף של כפרים והאווירה הייתה מאוד נינוחה. בניגוד לסיורים תיירותיים כאלו במקומות אחרים בעולם בהם מרגישים שהמקומיים רואים באורחים פס ייצור תיירותי, כאן בסרי לנקה מעולם לא הרגשו כך.

אחרי הוילאג' טור יצאנו לספארי קצר בג'יפ בשעות אחרי הצהרים. זה היה ספארי פילים מדהים בטבע ועלה בהרבה מבחינתי על הספארי המפורסם של סרי לנקה אותו עשינו בהמשך שנקרא יאלה. ראינו את הפילים ממש מקרוב והנוף היה מהמם.

יום השני שלנו בסיריגייה ביקרנו באתר עצמו כלומר בסלע המפורסם lion rock ובגנים היפים שסביבו. טיפסנו למעלה 1200 מדרגות, היה חוויה נחמדה גם עם הילדים על הגב והיה לנו יום נחמד. הביקור בסלע ארך שעתיים ומכן המשכנו ליעד הבא שלנו שהוא העיר קנדי.

בדרך לקנדי עצרנו במקדש הזהב בדמבולה. מערכת מערות ששימשה למגורי נזירים ולמספר מקדשים והנוף הנשקף מכאן יפה. מכיוון שהמקדש נמצא בגובה 150 מטרים העלייה למערה מצריכה טיפוס קל . במרחק של 5 דקות נסיעה מהמקדשים של דמבולה יש פסל בודהה מוזהב בגובה 30 מטר, גם בו ביקרנו.

יום 4 קנדי kandy

קנדי היא העיר השנייה בגודלה בסרי לנקה ונמצאת באזור הררי ולכן מזג האוויר בה נעים יותר מאשר באזורי החוף. בקנדי ביקרנו במספר מקומות:
מקדש השן - זהו מקדשי בודהיסטי ואחד החשובים בעולם בזכות שרידי השן של בודהה, ומכאן שמו. אומרים שמי שמחזיק בשן של בודהה שולט בסרי לנקה ולכן החשיבות הלאומית של המקום. היה ביקור נחמד מאוד.
היינו בגנים הבוטנים ועשינו טיול רגלי לא ארוך במיוחד בשמורת הטבע הסמוכה, אודווטקלה (Udawattekele Sanctuary) שהיא גבעה שמשמרת את הנוף הטבעי שהיה סביב העיר בעבר לפני שכרתו את רוב היערות שמסביבה. בדרך ליעד הבא שלנו, נוארה אליה, עמדנו בפקק מטורף, גם זה קורה..

המלון בו ישנו בקנדי ששמו Golden crown hotel היה מדהים ומפואר ואתם יכולים לראות בתמונה.

יום 5 נוארה אליה - Nuwara Eliya

נוארה אליה היא עיירה מוקפת שדות תה ונופים הררים. רצינו מאוד לטייל בשמורת הטבע היפה הסמוכה לעיירה, הורטון פליינס (Horton Plains), ולעשות בה טיול יום אבל לא יצא מכיוון שהיינו צריכים לבחור (מבחינת זמן) בין הביקור בשמורה לבין נסיעה ברכבת המהממת לאלה. בחרנו ברכבת...

בעיר עצמה יש שני מקומות בהם מבקרים תיירים:
אגם גרגורי - מקום בילוי חמוד מאוד לילדים ולמבוגרים. באגם אפשר לשכור סירות פדלים ואפילו אופנועי ים. יש דוכנים של מזון ואפשר לעשות פיקניק נחמד. יש דמי כניסה.
פארק ויקטוריה - אחד המקומות שמצדיקים את הכינוי של נוארה אליה - אנגליה הקטנה ולא רק בגלל שם הפארק. יש כאן מדשאות ופרחים.

את הדרך ליעד הבא שלנו עשינו ברכבת בשביל החוויה

לטיולים דומים


מיקי בסלובקיה וצ’כיה

תגובות פייסבוק

טיול כפרי ברומניה

תגובות פייסבוק

טיול טבע בבולגריה

תגובות פייסבוק

יום 6-7 אלה ella - שמורות טבע ונסיעה יפה ברכבת.

אלה היא עיירה קטנה באזור מהמם של טבע ונחשבת מקום מרכזי לטרקים בסרי לנקה. ההגעה אליה ברכבת מהנה וכך גם השהות בה וטיולי היום שעשינו. יש בעיירה אווירה של תרמילאים עם רחוב אחד מרכזי שסביבו אכסניות שמיועדות לתרמילאים, דבר שעד עכשיו פחות ראינו בסרי לנקה. אנחנו ישנו במלון בשם zion ella עם נוף מהמם וערסלים ופינת משחקים קסומה לילדים וכן צוות אדיב. המקום לא הצדיק את המחיר הגבוה ששילמנו מכיוון שהחדרים היו בסיסיים והמיקום- נמצא במרחק רגלי של כ-10 דקות עליה תלולה ממרכז הכפר! אמנם הם נותנים שירות של טוקטוק אבל זה מסרבל ועדיף למצוא מלון קרוב יותר וזול יותר.

עשינו שני טיולי יום שהם הכי פופולרים באלה:

ליטל אדמס פיק (Little Adam's Peak) -  זהו שם של הר ומסלול שעולה לפסגה שלו ויורד באותה הדרך. אורך המסלול הוא 4 קילומטרים ועם הילדים על הגב וברגל עשינו אותו ב-3 שעות.

גשר 9 הקשתות - מסלול יפה מאוד שהאטרקציה המרכזית שלו הוא גשר ישן עם 9 קשתות שעליו מסילת רכבת ואם מגיעים בתזמון טוב אז רואים גם את הרכבת חולפת עליו. זו אמנם לא רכבת קיטור ישנה אבל החוויה מאוד נחמדה. חוץ מזה המסלול יפה הולכים ביער, הנוף יפה ורק כדאי להיזהר מעלוקות. אם לא תלכו עם נעליים סגורות יכול להיות שפתאום תבחינו שיש לכם עלוקה על כף הרגל.

יום 8 - שמורת יאלהולינה בטיסה

עזבנו את אלה והמשכנו דרומה לקו החוף של האי. ביום הזה ביקרנו בשמורת יאלה Yala שהיא שמורת טבע מאוד מפורסמת בסרי לנקה בה עושים ספארי. עוד לפני שהגענו אליה, בדרך דרומה ביקרנו במפלי רוואנה  (Rawana Waterfalls). את היום סיימנו  ביעד הבא שלנו שהוא העיירה טיסה או בשמה המלא טיסהאמהרמה (Tissamaharama)

שמורת יאלה - כאמור תיירים מבקרים בשמורה בעיקר בשל האפשרות לעשות בה ספארי ולצפות בבעלי חיים מקרוב. הדעות חלוקות בין המטיילים לגבי השמורה. יש כאלו שמאוד אוהבים ויש כאלו שפחות. ראינו בעלי חיים - פילים, קופים, תנינים ואף נמר. אבל זה לא היה מאוד מקרוב ולא משהו שלא ראינו קודם לכן חוץ מהנמר שמאוד נדיר לראות אבל זה היה מאוד מרחוק.  בביקורים קודמים בשמורות אחרות כאמור ראינו פילים וקופים והחוויה שלנו שם הייתה מאוד חזקה דבר שאולי הפחית מהחוויה כאן.

יום 9-11 ים וחופים בהיקדואה (Hikkadua)

היומיים שלנו ביקדואה כללו בטן גב בחוף, בריכה וטיול נינוח בעיירה מקסימה עם בתי קפה חמודים שנקראת גאלה galle. לא יצאנו לשייט לראות (או לנסות לראות) לוויתנים, לא צללנו ולא גלשנו למרות שאלו האטרקציות המרכזיות של האזור. סה"כ עד עכשיו הטיול שלנו היה בקצב גבוה וביומיים האלו הורדנו את הקצב ונהנינו מחופשה ליד הים.

ביום בו עזבנו את היקדואה בדרך לשדה התעופה דווקא טיילנו. התחלנו את הבוקר בשייט בין עצי המנגרוב (mangrove), בדרך עצרנו במקום בו עושים מסאג' רגליים עם דגים. ביקרנו במקום בו ראינו איך מכינים מקלות קינמון, עברנו במקדש יפה והיה סיום מהנה לטיול שלנו בסרי לנקה.

לטיולים דומים


קנדה – טבע במערב קנדה וקצת במזרח

תגובות פייסבוק

שבועיים במערב ארצות הברית

תגובות פייסבוק

קנדה בחיק הטבע ובעיר

תגובות פייסבוק

אימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *