משפחת מלמד

יאנגשו הייתה הפינוק של סוף חודש מאוד קשוח עם שלושה ילדים צעירים בסין. ידענו שכאן ננוח בגסטהאוס מפנק ומערבי עם בריכה ולא נצטרך לשבור את הראש כמו במקומות אחרים בסין.

יאנגשו סין בשישה ימים

יאנגשו המופלאה והנוחה כסיום טיול בסין

אורי מלמד, יולי-אוגוסט 2017

בכמה מילים

יאנגשו היא עיר ואזור מהמם בזכות תופעה גיאולוגית ייחודית של גבעות מצוקיות המתרוממות ישר וחד מעמק שטוח ושליו בו עוברים נהרות רגועים ובו חקלאים סינים מעבדים את השדות שלהם למרות הפיתוח התיירותי המטורף שסביבם. כל האזור נראה כמו שמורת תיירות מטורפת עם המון תיירים, פעילויות שמתאימות לתיירים והרבה "איים מערביים".

יאנגשו זה מקום שבו מוציאים כסף... "הגענו לכאן, אז מה לא נעשה את זה ואת זה ?" קצת כמו קוסקו למי שהיה בדרום אמריקה. האזור יקר יותר מכל מקום אחר בסין. השכרת אופניים זה דבר בסיסי והראשון שעושים. השכרת קטנועים, דרך אגב, לא מתאימה לזרים מכיוון שאנחנו לא יכולים לשכור בגלל נושא הרישיון.  אז ביאנגשו הולכים ברגל, נוסעים על אופניים, מבקרים במערות, מטפסים צוקים, עושים שייט על הנהר, קייקים, סדנאות בישול, קונגפו וכו'. ממליץ לבוא לכאן לשבוע עם כסף כדי לעשות דברים.

לקריאה על הטיול המלא של חודש בסין לחצו - חודש בסין עם ילדים

תכנית הטיול:

יום 1 – רחצה בבריכה בגגלינג טרי, טיול אופניים לאורך נהר יולונג.
יום 2 – שייט ברפסודת במבוקים, חזרה רגלית, בריכה, מופע לילי מהמם - impression
יום 3 - טיפוס צוקים, גבעת הירח, מערת המים והמעיינות החמים, בריכה בגיגלינג

מתי להגיע ליאנגשו

פחות סבלנו כאן מהחום בזכות הבריכה בגסט האוס המהמם ובזכות פעילויות כייפיות. בסין תמיד רצוי להימנע מהקיץ בגלל החום ועומס המתיירים הסינים בעונה, אבל כאן הרגשנו שזה לא קריטי כמו בבייג'ין ושיאן.

השוס

מקום הלינה הרבה פעמים עושה את השהות. לפעמים אין פערים גדולים בין המקומות. כאן דווקא יש גסטהאוסים מערביים מדליקים כמו זה שישנו בו, הגיגלינג טרי. חובה למשפחות עם ילדים, גם אם עולה יותר כסף.

לינה ביאנגשו

גסטהאוס -  the giggling tree

קודם כל אתחיל בכך שיש אלפי מקומות לינה ביאנגשו אבל... יש גסטהואסים שהם מוסד, כזה הוא הגיגלינג טרי. מקום בבעלות זוג הולנדים שמגדלים שני ילדים קטנים וחמודים והחליטו להשתקע בסין אחרי טיול. למקום יש אופי מדליק בזכות כמה דברים. הדבר הראשון זו החצר הפנימים עם המסעדה. המסעדה והבירה זה פחות הסיפור. נכון, אוכל מערבי ובירה קרה אבל החצר מדליקה ויושבים בה סביב שולחנות מלא מטיילים. הדבר השני זו הבריכה ובילינו בה כל יום על הילדים, מנסים לרכב על מצופים בצורת חמורים. היה ממש כיף. הדבר האחרון זו העזרה והיעילות של הצוות והשירות של המקום לגבי כל מה שקשור לתיירות. זה מתחיל מדברים בסייסים כמו כביסה והזמנת נהגים וממשיך לתפירת טיולים מתאימים ופתרונות יצירתיים כשיש כל מיני אילוצים. אני ממש ממליץ למרות שיותר יקר ממקומות אחרים.

יום ראשון ביאנגשו - רחצה בבריכה בגגלינג טרי, טיול אופניים לאורך נהר יולונג.

התחלנו בבריכה של הגיגלינג. אכלנו ארוחת צהרים מערבית במסעדה של הגיגלינג ולקחנו אופניים. יש כאן אופניים לשני אנשים ואפילו אופניים לזוג ולילד קטן. אם תראו קטנועים ותחשבו על השכרה שלהם, תרדו מהעניין. זה לא מיועד למערבים, אין אפשרות לנהוג בסין עם רישיון נהיגה זר, כך על רכב וכך על קטנועים. אז קיבלנו חוברת עם סיפור דרך של מסלול רכיבה לאורך נהר יולונג ויצאנו לדרך. סיפור הדרך לא היה מעודכן במיוחד מכיוון שנעשו שיפוצים וגם גשר שהיינו אמורים לחצות נהרס ולכן די הסתבכנו. היינו אמורים להגיע לגבעת הירח ולמערת המים, אבל כל זה לא קרה. במקום זה הסתבכנו בשבילי עיזים בגדה שמנגד ונאלצנו לחצות סכר עם האופניים והיה קצת מפחיד להיסחף אבל היה כיף. בשלב מסויים התחיל גשם ורכבנו רטובים עד לפרגולה בה הסתתרנו. באופן כללי נראה לי שכל צהרים מתחילים גשמים בעונה הזו לשעה-שעתיים. אם לא בא להירטב רצוי להתחיל את הפעילות בבוקר....

בכל מקרה בסוף מצאנו את השביל בגדה הנכונה ורכבנו לאורכו והיה ממש מוצלח.

בערב הזמנו מונית דרך הגיגלינג לעיר יאנשו. ירדנו במדרחוב במרכז העיר ושוטטנו ברחובות ההומים של העיר הסופר תיירותית הזו. אחרי מקדונלד ניסינו לתפוס מונית חזרה ללא הצלחה. מסתבר שזה לא עניין פשוט, בשלב מסויים עצר לידינו רכב פרטי ושאל אם אנחנו מחפשים מונית. הראתי לו את הכתובת והוא ביקש 100 יואן. מחיר מופקע-מופקע, קצת התמקחנו והוא לקח אותנו בחמישים. מסתבר שביאנגשו כל בעל רכב פרטי הוא נהג מונית בזמנו הפנוי. עושה סיבוב ודג תיירים במחירים שהם פי 3-4 מכל מקום אחר בסין. טוב, זו יאנגשו וזה המחר, תרתי משמע.

יום שני ביאנגשו - שייט ברפסודת במבוקים, חזרה רגלית, בריכה, מופע לילי מהמם   impression

היום הזה היה יום נחמד מאוד. התחלנו אותו בשמונה וחצי באתר בו לוקחים רפסודת במבוקים. המחיר הפתיע אותנו, אבל אם כבר אנחנו כאן, לא נעשה שייט במבוקים ? נושא השייט בבמבוקים ביאנגשו לא פחות עמוס מהרפטינג בבית הלל בשיא העונה אבל ההגעה המוקדת היתה מוצלחת ונהנינו משייט רגוע. המחיר הוא 400 לרפסודה כשבכל אחת יש שני מקומות. מה שמצער היה ששילמנו גם מחיר מלא של 400 לאיתמר שהיה לבד על הרפסודה. יאללה.....

בסוף השייט, עדיין לא היינו מיומנים בלתפוס מונית-רכב פרטי ולכן הלכנו ברגל בחזרה לאורך הנהר לנקודת המוצא שהייתה ממש ליד הגיגלינג. ההליכה לקחה לנו שעתיים, היה מזג אוויר נחמד אבל נעמה קיטרה, מה שקצת הקשה עלינו. בדרך עצרנו לשתות משהו קר והיה בסדר גמור.

צהרים שוב בבריכה בגיגלינג . לא רצינו לאכול ארוחת הצהרים יקרה בגיגלינג ומצאנו מסעדה ממש קרוב במורד הרחוב שקניתי בה אורז עם ביצים וחצילים עם בשר. שתי מנות אורז רגיל השלימו ארוחת צהריים מעולה וזולה ( 80 יואן לעומת 250 שהוצאנו על ארוחה בגיגלינג). אכלנו בחדר מכיוון שאין מתחם לאוכל מבחוץ בגיגלינג והם מבקשים לא להביא אוכל ושתיה מבחוץ.

הזמנו כרטיסים למופע המפורסם של יאנגשו שנקרא impression ובויים על ידי ...... שביים את מופע הפתיחה של האולימפיאדה בביג'ין והלכנו לסבב השני שמתחיל בשעה 21:00. יש סבב ראשון בשעה 20:00 ושני ב 21:00. יותר פשוט לקנות כרטיסים דרך הגיגלינג כולל הסעה למופע. כך למעשה הנהג החנה את הרכב, הלך איתנו לכניסה, דאג שנמיר את הוואצ'ר בכרטיסים וקבע אתנו נקודת איסוף בסוף המופע. התארגנות כזו חוסכת הרבה פעמים כאבי ראש על אי הבנות והסתבכות עם מוניות וכו'.

המופע עצמו מהמם כמו שרק הסינים יודעים לעשות. התפאורה הטבעית מעלפת בעיקר כשמאירים את ההרים מסביב לנהר. ולמרות שכמובן לא הבנו את סיפור העלילה, הכל היה מרשים מאוד, אולי למעט הקהל שהיה חסר סבלנות בסיום וגם דיבר לא מעט במהלך המופע. אבל לזה התרגלנו ואנחנו גם רגילים מהבית....

יום שלישי   - טיפוס צוקים, גבעת הירח, מערת המים והמעיינות החמים, בריכה בגיגלינג

היום הזה היה הכי מוצלח מבחינתינו. התחלנו אותו בטיפוס צוקים. לא כולם היו בעניין אבל לא הייתה בעיה שכולנו ניסע עם המדריך בהסעה למקום בו עושים את הטיפוס ומי שלא מטפס (מיכל ונעמה) ישבו בצד בצל ויעודדו אותנו. העלות הייתה 190 לאדם שמטפס ו-80 להסעה. באופן יחסי למשל לרפסודות הבמבוקים הרגשנו שכאן התמורה משתלמת יותר. נסענו לכפר קטן וממקום החניה של הרכב הלכנו 5 דקות. המקום עצמו כייפי ושקט. המדריכים פרסו חבלים בכמה מסלולי טיפוס כך שיהיה עניין להתקדם כל פעם למסלול יותר קשה. הם לא הגבילו אותנו בזמן וכעקרון לנו הספיק אחרי שעתיים של טיפוס. תוך כדי, נעמה התלהבה וביקשה גם לטפס וכך יצא שרובנו הפקנו הנאה מרובה מהפעילות. סגרנו מראש עם המדריך שהוא יוריד אותנו בגבעת הירח ולא בגיגלינג כדי שנמשיך את היום לעוד דברים. מכיוון שאזור הטיפוס קרוב יחסית לגבעת הירח ולמערת המים לא הייתה שום הבעיה.

המשך היום היה מהנה לא פחות מהטיפוס. העלייה לגבעת הירח לא הייתה קלה למרות שזה לא נראה משהו מאתגר במיוחד מלמטה. אבל הנוף הנשקף מלמעלה היה יפהפה והיה שקט שם בלי מיליון מטיילים מסביב.

שיא היום היה במערת המים ועיקר ההנאה נבע מההפתעה ומכך שלא ציפינו למה שהיה. קודם כל, אם נתעלם מהצבעים המצועצעים שמאירים בה את מערת הנטיפים, המערה הזו מהממת. הרבה, אבל הרבה יותר גדולה ומרשימה ממערת שורק שלנו בארץ. אבל השוס של המערה אלו המעיינות החמים. לקראת סוף הסיור ואחרי שתוך כדי ניסו למכור לנו מוצרים שונים ומיותרים הגענו לבריכות הבוץ שזו נקודה בה המדריכה נפרדה מאתנו. בריכות הבוץ לא היו כאלו מלהיבות אבל הליכה של עוד שתי דקות הלאה הביאה אותנו לבריכות של מעיינות חמים מהממים. בהתחלה נכנסנו לבריכה המרכזית בה המים היו ממש חמים ואז ירדנו לבריכה הנמוכה יותר בה המים היו פושרים ולא רצינו לצאת משם. היה אדיר.... את כל הבגדים להחלפה והמגבות לקחנו אתנו בתרמיל הגב והיה מקום ליד מעיינות להחליף ולהשאיר את התרמיל לידנו כשהתרחצנו.

ביציאה מהמערה המזל המשיך לחייך אלינו ותוך רדע מצאנו ריקשה שבמחיר מופקע של 100 יואן לקחה אותנו בחזרה לגיגלינג, כייפים אך מרוצים מאוד. אה... לא לשכוח תמיד להסתובב עם הכתובת של המקום בסינית עליכם. חשוב.

משפחת מלמד

יאנגשו הייתה הפינוק של סוף חודש מאוד קשוח עם שלושה ילדים צעירים בסין. ידענו שכאן ננוח

קרא עוד...

יאנגשו סין בשישה ימים

יאנגשו המופלאה והנוחה כסיום טיול בסין

אורי מלמד, יולי 2017

בכמה מילים

 יאנגשו היא עיר ואזור מהמם בזכות תופעה גיאולוגית ייחודית של גבעות מצוקיות המתרוממות ישר וחד מעמק שטוח ושליו בו עוברים נהרות רגועים ובו חקלאים סינים מעבדים את השדות שלהם למרות הפיתוח התיירותי המטורף שסביבם. כל האזור נראה כמו שמורת תיירות מטורפת עם המון תיירים, פעילויות שמתאימות לתיירים והרבה "איים מערביים". יאנגשו זה מקום שבו מוציאים כסף... "הגענו לכאן, אז מה לא נעשה את זה ואת זה ?" קצת כמו קוסקו למי שהיה בדרום אמריקה. האזור יקר יותר מכל מקום אחר בסין. השכרת אופניים זה דבר בסיסי והראשון שעושים.

השכרת קטנועים, דרך אגב, לא מתאימה לזרים מכיוון שאנחנו לא יכולים לשכור בגלל נושא הרישיון.  אז ביאנגשו הולכים ברגל, נוסעים על אופניים, מבקרים במערות, מטפסים צוקים, עושים שייט על הנהר, קייקים, סדנאות בישול, קונגפו וכו'. ממליץ לבוא לכאן לשבוע עם כסף כדי לעשות דברים.

קריאה על הטיול המלא של חודש בסין לחצו - חודש בסין עם ילדים

תכנית הטיול:

יום 1 – רחצה בבריכה בגגלינג טרי, טיול אופניים לאורך נהר יולונג.
יום 2 – שייט ברפסודת במבוקים, חזרה רגלית, בריכה, מופע לילי מהמם - impression
יום 3 - טיפוס צוקים, גבעת הירח, מערת המים והמעיינות החמים, בריכה בגיגלינג

מתי להגיע ליאנגשו

פחות סבלנו כאן מהחום בזכות הבריכה בגסט האוס המהמם ובזכות פעילויות כייפיות. בסין תמיד רצוי להימנע מהקיץ בגלל החום ועומס המתיירים הסינים בעונה, אבל כאן הרגשנו שזה לא קריטי כמו בבייג'ין ושיאן.

השוס

מקום הלינה הרבה פעמים עושה את השהות. לפעמים אין פערים גדולים בין המקומות. כאן דווקא יש גסטהאוסים מערביים מדליקים כמו זה שישנו בו, הגיגלינג טרי. חובה למשפחות עם ילדים, גם אם עולה יותר כסף.

לטיולים דומים


סין עם ילדים – שבועיים ביונאן

תגובות פייסבוק

בייגין – שיאן

תגובות פייסבוק

דרום גנסו וצפון סצואן

תגובות פייסבוק

לינה ביאנגשו

גסטהאוס -  the giggling tree

קודם כל אתחיל בכך שיש אלפי מקומות לינה ביאנגשו אבל... יש גסטהואסים שהם מוסד, כזה הוא הגיגלינג טרי. מקום בבעלות זוג הולנדים שמגדלים שני ילדים קטנים וחמודים והחליטו להשתקע בסין אחרי טיול. למקום יש אופי מדליק בזכות כמה דברים. הדבר הראשון זו החצר הפנימים עם המסעדה. המסעדה והבירה זה פחות הסיפור. נכון, אוכל מערבי ובירה קרה אבל החצר מדליקה ויושבים בה סביב שולחנות מלא מטיילים. הדבר השני זו הבריכה ובילינו בה כל יום על הילדים, מנסים לרכב על מצופים בצורת חמורים. היה ממש כיף. הדבר האחרון זו העזרה והיעילות של הצוות והשירות של המקום לגבי כל מה שקשור לתיירות. זה מתחיל מדברים בסייסים כמו כביסה והזמנת נהגים וממשיך לתפירת טיולים מתאימים ופתרונות יצירתיים כשיש כל מיני אילוצים. אני ממש ממליץ למרות שיותר יקר ממקומות אחרים.

יום ראשון ביאנגשו - רחצה בבריכה בגגלינג טרי, טיול אופניים לאורך נהר יולונג.

התחלנו בבריכה של הגיגלינג. אכלנו ארוחת צהרים מערבית במסעדה של הגיגלינג ולקחנו אופניים. יש כאן אופניים לשני אנשים ואפילו אופניים לזוג ולילד קטן. אם תראו קטנועים ותחשבו על השכרה שלהם, תרדו מהעניין. זה לא מיועד למערבים, אין אפשרות לנהוג בסין עם רישיון נהיגה זר, כך על רכב וכך על קטנועים. אז קיבלנו חוברת עם סיפור דרך של מסלול רכיבה לאורך נהר יולונג ויצאנו לדרך. סיפור הדרך לא היה מעודכן במיוחד מכיוון שנעשו שיפוצים וגם גשר שהיינו אמורים לחצות נהרס ולכן די הסתבכנו. היינו אמורים להגיע לגבעת הירח ולמערת המים, אבל כל זה לא קרה. במקום זה הסתבכנו בשבילי עיזים בגדה שמנגד ונאלצנו לחצות סכר עם האופניים והיה קצת מפחיד להיסחף אבל היה כיף. בשלב מסויים התחיל גשם ורכבנו רטובים עד לפרגולה בה הסתתרנו. באופן כללי נראה לי שכל צהרים מתחילים גשמים בעונה הזו לשעה-שעתיים. אם לא בא להירטב רצוי להתחיל את הפעילות בבוקר....

בכל מקרה בסוף מצאנו את השביל בגדה הנכונה ורכבנו לאורכו והיה ממש מוצלח.

בערב הזמנו מונית דרך הגיגלינג לעיר יאנשו. ירדנו במדרחוב במרכז העיר ושוטטנו ברחובות ההומים של העיר הסופר תיירותית הזו. אחרי מקדונלד ניסינו לתפוס מונית חזרה ללא הצלחה. מסתבר שזה לא עניין פשוט, בשלב מסויים עצר לידינו רכב פרטי ושאל אם אנחנו מחפשים מונית. הראתי לו את הכתובת והוא ביקש 100 יואן. מחיר מופקע-מופקע, קצת התמקחנו והוא לקח אותנו בחמישים. מסתבר שביאנגשו כל בעל רכב פרטי הוא נהג מונית בזמנו הפנוי. עושה סיבוב ודג תיירים במחירים שהם פי 3-4 מכל מקום אחר בסין. טוב, זו יאנגשו וזה המחר, תרתי משמע.

יום שני ביאנגשו - שייט ברפסודת במבוקים, חזרה רגלית, בריכה, מופע לילי מהמם   impression

היום הזה היה יום נחמד מאוד. התחלנו אותו בשמונה וחצי באתר בו לוקחים רפסודת במבוקים. המחיר הפתיע אותנו, אבל אם כבר אנחנו כאן, לא נעשה שייט במבוקים ? נושא השייט בבמבוקים ביאנגשו לא פחות עמוס מהרפטינג בבית הלל בשיא העונה אבל ההגעה המוקדת היתה מוצלחת ונהנינו משייט רגוע. המחיר הוא 400 לרפסודה כשבכל אחת יש שני מקומות. מה שמצער היה ששילמנו גם מחיר מלא של 400 לאיתמר שהיה לבד על הרפסודה. יאללה.....

בסוף השייט, עדיין לא היינו מיומנים בלתפוס מונית-רכב פרטי ולכן הלכנו ברגל בחזרה לאורך הנהר לנקודת המוצא שהייתה ממש ליד הגיגלינג. ההליכה לקחה לנו שעתיים, היה מזג אוויר נחמד אבל נעמה קיטרה, מה שקצת הקשה עלינו. בדרך עצרנו לשתות משהו קר והיה בסדר גמור.

צהרים שוב בבריכה בגיגלינג . לא רצינו לאכול ארוחת הצהרים יקרה בגיגלינג ומצאנו מסעדה ממש קרוב במורד הרחוב שקניתי בה אורז עם ביצים וחצילים עם בשר. שתי מנות אורז רגיל השלימו ארוחת צהריים מעולה וזולה ( 80 יואן לעומת 250 שהוצאנו על ארוחה בגיגלינג). אכלנו בחדר מכיוון שאין מתחם לאוכל מבחוץ בגיגלינג והם מבקשים לא להביא אוכל ושתיה מבחוץ.

הזמנו כרטיסים למופע המפורסם של יאנגשו שנקרא impression ובויים על ידי ...... שביים את מופע הפתיחה של האולימפיאדה בביג'ין והלכנו לסבב השני שמתחיל בשעה 21:00. יש סבב ראשון בשעה 20:00 ושני ב 21:00. יותר פשוט לקנות כרטיסים דרך הגיגלינג כולל הסעה למופע. כך למעשה הנהג החנה את הרכב, הלך איתנו לכניסה, דאג שנמיר את הוואצ'ר בכרטיסים וקבע אתנו נקודת איסוף בסוף המופע. התארגנות כזו חוסכת הרבה פעמים כאבי ראש על אי הבנות והסתבכות עם מוניות וכו'.

המופע עצמו מהמם כמו שרק הסינים יודעים לעשות. התפאורה הטבעית מעלפת בעיקר כשמאירים את ההרים מסביב לנהר. ולמרות שכמובן לא הבנו את סיפור העלילה, הכל היה מרשים מאוד, אולי למעט הקהל שהיה חסר סבלנות בסיום וגם דיבר לא מעט במהלך המופע. אבל לזה התרגלנו ואנחנו גם רגילים מהבית....

יום שלישי   - טיפוס צוקים, גבעת הירח, מערת המים והמעיינות החמים, בריכה בגיגלינג

היום הזה היה הכי מוצלח מבחינתינו. התחלנו אותו בטיפוס צוקים. לא כולם היו בעניין אבל לא הייתה בעיה שכולנו ניסע עם המדריך בהסעה למקום בו עושים את הטיפוס ומי שלא מטפס (מיכל ונעמה) ישבו בצד בצל ויעודדו אותנו. העלות הייתה 190 לאדם שמטפס ו-80 להסעה. באופן יחסי למשל לרפסודות הבמבוקים הרגשנו שכאן התמורה משתלמת יותר. נסענו לכפר קטן וממקום החניה של הרכב הלכנו 5 דקות. המקום עצמו כייפי ושקט. המדריכים פרסו חבלים בכמה מסלולי טיפוס כך שיהיה עניין להתקדם כל פעם למסלול יותר קשה. הם לא הגבילו אותנו בזמן וכעקרון לנו הספיק אחרי שעתיים של טיפוס. תוך כדי, נעמה התלהבה וביקשה גם לטפס וכך יצא שרובנו הפקנו הנאה מרובה מהפעילות. סגרנו מראש עם המדריך שהוא יוריד אותנו בגבעת הירח ולא בגיגלינג כדי שנמשיך את היום לעוד דברים. מכיוון שאזור הטיפוס קרוב יחסית לגבעת הירח ולמערת המים לא הייתה שום הבעיה.

לטיולים דומים


שבדיה של אסטריד

תגובות פייסבוק

צפון תאילנד עם ילדים

תגובות פייסבוק

לאוס עם ילדים

תגובות פייסבוק

המשך היום היה מהנה לא פחות מהטיפוס. העלייה לגבעת הירח לא הייתה קלה למרות שזה לא נראה משהו מאתגר במיוחד מלמטה. אבל הנוף הנשקף מלמעלה היה יפהפה והיה שקט שם בלי מיליון מטיילים מסביב.

שיא היום היה במערת המים ועיקר ההנאה נבע מההפתעה ומכך שלא ציפינו למה שהיה. קודם כל, אם נתעלם מהצבעים המצועצעים שמאירים בה את מערת הנטיפים, המערה הזו מהממת. הרבה, אבל הרבה יותר גדולה ומרשימה ממערת שורק שלנו בארץ. אבל השוס של המערה אלו המעיינות החמים. לקראת סוף הסיור ואחרי שתוך כדי ניסו למכור לנו מוצרים שונים ומיותרים הגענו לבריכות הבוץ שזו נקודה בה המדריכה נפרדה מאתנו. בריכות הבוץ לא היו כאלו מלהיבות אבל הליכה של עוד שתי דקות הלאה הביאה אותנו לבריכות של מעיינות חמים מהממים. בהתחלה נכנסנו לבריכה המרכזית בה המים היו ממש חמים ואז ירדנו לבריכה הנמוכה יותר בה המים היו פושרים ולא רצינו לצאת משם. היה אדיר.... את כל הבגדים להחלפה והמגבות לקחנו אתנו בתרמיל הגב והיה מקום ליד מעיינות להחליף ולהשאיר את התרמיל לידנו כשהתרחצנו.

ביציאה מהמערה המזל המשיך לחייך אלינו ותוך רדע מצאנו ריקשה שבמחיר מופקע של 100 יואן לקחה אותנו בחזרה לגיגלינג, כייפים אך מרוצים מאוד. אה... לא לשכוח תמיד להסתובב עם הכתובת של המקום בסינית עליכם. חשוב.

לטיולים דומים


מיקי בסלובקיה וצ’כיה

תגובות פייסבוק

טיול כפרי ברומניה

תגובות פייסבוק

טיול טבע בבולגריה

תגובות פייסבוק

אימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *