שתי אמהות ושתי בנות

יצאנו לטיול בת מצווה, אני אורית אמא של שי ביחד עם מאיה חברה של שי מהשכבה ואימה.

טיול בת מצווה בלונדון

אורית ענבל, מאי 2017

שוטטות בעיר ובשווקים, אטרקציות מרכזיות, מוזיאונים ומופע סטומפ

בכמה מילים:

שי רצתה לטוס ללונדון, אני הייתי פעמיים בעיר בעבר ומאוד אוהבת אותה. דחינו את הטיול במספר חודשים מתאריך בת המצווה כדי ליהנות ממזג אוויר אביבי. שי שאלה אותי אם מאיה (חברה מבית הספר) יכולה להצטרף וכך יצאנו לטיול בנות – שתי אימהות ושתי בנות. החלטנו שכל יום נעשה איזו שהיא אטרקציה שאליה נקנה כרטיסים כבר מהארץ, אלו יהיו העוגנים שלנו וסביבן נטייל בעיר באותו היום. הסתובבנו הרבה ברגל במהלך השבוע בעיר. רוב המוזיאונים (שרובם חינמיים בלונדון) שיעממו את הבנות מכיוון שהן לא הבינו מה כתוב בשלטים ויוצא הדופן מהבחינה הזו היה מוזיאון ריפלי לבלתי ייאמן שהיה מאוד מוצלח. הנסיעה ב- yellow duck שנראתה אטרקטיבית מהארץ הסתברה כמשעממת ולעומתה סתם שוטטות ומופעי רחוב היו מהנים ביותר. אכלנו אוכל ברחוב, בדוכני מזון בשווקים וזה היה כיף. ומאוד נהנינו מלונדון.

מסלול הטיול

יום 1 – סיור עירוני ברכב אמפיבי שנקרא yellow duck, טיילת ליד הגלגל הענק וביקור באזור שנקרא קובנט גארדן Covent Garden ובו שוק וחנויות והופעות רחוב מדליקות

יום 2 – מצודת לונדון The Tower Of London טירה מבוצרת ומרשימה מאוד שמאוד נהנינו לבקר בה. ביקור בגריניץ' שהיא עיירה מפורסמת בזכות קו הזמן שעובר בה וגם מקום יפה עם רחובות מקסימים.

יום 3– ביקור באקווריום המפורסם ובמוזיאון ריפלי. וגם שוטטו ברחובות לונדון כולל רחוב אוקספורד המפורסם בחנויות שלו.

יום 4 – שבת – יום שווקים בלונדון. ביקרנו בשלושה שווקים - Camden Market , שוק אלפי Alfie's Antique Market , שוק פורטובלו Portobello Road Market

יום 5 – היינו במופע סטומפ Stomp שרץ כבר 13 שנים בלונדון והוא דומה באופיו למופע של מיומנה מהארץ. מאוד הומוריסטי ולא צריך אנגלית. המופע היה בשעה 15:00 ולפני ואחרי הסתובבנו ברגל בחנויות באזור (חנות M&M's עצומה למשל שנמצאת בסמוך ועוד).

יום 6 – ביקור בעיר אוקספורד. עיר עתיקה וקסומה, הרבה פחות המונית ועמוסה מרחובות לונדון.

עלויות

טיסה באיזי ג'ט, בחרנו ימים זולים במיוחד בלוח השנה – וזה הסתכם ב-1000 שקלים לשתינו. מלון נחמד עם אווירה לונדונית ישנה (כך גם הדוד והרצפה) בעלות של 3800 שקלים לחדר לארבעתנו ללא אוכל אבל באזור שקט ונעים. תפסנו את העלות הנמוכה יחסית וכמה ימים אחרי בבוקינג המחיר קפץ.

אטרקציות – מחירי האטרקציות נעו בין 30 ל – 40 יורו/פאונד לשתינו. אוכל ברחוב, סופרמרקט וקפה  פחות או יותר מחירי הארץ.

לונדון טיול בת מצווהתחבורה – מהשדה בקו הירוק green line 10 פאונד לאדם. כרטיס חכם לרכבת התחתית + אוטובוסים שנקרא אויסטר oyster עולה 2.20 פאונד ליום לנסיעה והנסיעה הרביעית ומעלה באותו היום היא ללא עלות. ילדים בחצי מחיר. יש עזרה לתיירים בתחנות על ידי עובדי ברכבת התחתית.

הטיול שלנו

יום 1 – הברווז הצהוב London Duck tours ואזור קובנט גארדן Covent Garden

הברווז הצהוב נראה אטרקציה מאוד מרשימה באינטרנט, רכב אמפיבי מימי מלחמת העולם השנייה ואולי אפילו כזה ששימש את חיילי בנות הברית בנחיתה בנורמנדי לוקח אותנו ברחובות לונדון בנסיעה ובנהר התמזה בשייט לסיור ארוך ומקיף. אז זהו שאליה וקוץ בה. הבנות לא הבינו את האנגלית של המדריך החביב עם ההומור הבריטי שהצחיק מאוד חבורת פנסיונריות מקומיות. המקומיות צחקקו ללא הפסקה ואנחנו בשלב מאוד מוקדם איבדנו אותו, באסה... הכללים של הברווז די מחמירים, אסור לקום ולהסתובב במהלך הנסיעה ובשייט יש החמרה מכיוון שהיו קצת גלים ואז גם היה אסור לנשום כי הייתה סכנת התהפכות. בקיצור הסיור הזה מתאים למביני אנגלית שיכולים לא לקום מהכיסא במשך שעתיים ולא שכחו את הרטלין בבית. 40 פאונד לשתינו בהזמנה מהארץ.

הברווז הצהוב בלונדוןקובנט גארדן – השם המכיל את המילה גארדן (גן) הוא היסטורי והיום אין במקום פארק או גן או משהו ירוק אחר, אלא כיכר גדולה שממוקמת במרכז לונדון ובצמוד אליה שוק מקורה. האזור גם ידוע  בחנויות קונספט מעניינות כמו חנות עפיפונים, חנות אביזרים לבתי בובות וכו'. מבחינתנו המופע שהיה בכיכר היה האטרקציה המרכזית ומאוד נהנינו וצחקנו מהאומן שלקח אנשים מהקהל והפעיל אותם בצורה משעשעת. קראנו שהמופעים בכיכר מתקיימים בימי ראשון אבל אנחנו היינו ביום רביעי והיה מופע.

מוזיאון התחבורה נמצא בסמוך אבל הגענו מאוחר ולא הספקנו. זהו מוזיאון שנחשב לאטרקטיבי לילדים ועלות הכניסה אליו למבוגר היא בסביבות 15 פאונד.

יום 2 - מצודת לונדון The Tower Of London וביקור בגריניץ' Greenwich

מצודת לונדון - בסופו של דבר עשינו בחירות בין אתרים שונים גם מבחינת האינטנסיביות וגם מבחינת העלות. בחרנו לבקר במצודת לונדון (ולא בארמון) מכיוון שיש כאן אווירה נחמדה ופחות מחייבת והמקום מדליק. אהבנו את השומרים שנמצאים במצודה בלבוש המסורתי והיו גם שחקנים עם תלבושות מיוחדות ורובים עם כידונים עליהם. היינו כמובן התצוגת התכשיטים של המלכה וראינו סרט וידאו של ההכתרה שלה. גם תצפית יפה לגשר ולתמזה יש מהמצודה וסה"כ אהבנו את הביקור במקום. עלות 31 יורו לשתינו בהזמנה מהארץ.

גריניץ' Greenwich – בהגדרה בויקיפדיה, גריניץ הוא כפר עתיק מדרום מזרח ללונדון אבל בפועל, היום הוא מחובר לעיר. אם זאת יש בגריניץ אווירה אחרת עם רחובות מקסימים ופארק מפורסם ובו מצפה כוכבים. השם של הכפר/שכונה מוכר ברחבי העולם מכיוון שקו האורך אפס עובר בו ולמעשה אפשר לעבור בכמה צעדים מאזור זמן אחד לאזור זמן שני. כמובן שזה באופן תיאורטי מכיוון שקווי האורך מחלקים את אזורי הזמן בכדור הארץ ונקודת האפס היא כאן במצפה הכוכבים. אז אם אתם חובבי נקודות ציון גאוגרפיות חשובות, זה מקום לנעוץ נעץ בטיול שלכם.  אני חובבת שווקים ווינטאז' ולכן כיוונו את הנסיעה לגריניץ' ליום חמישי בו יש שוק עתיקות. מהבחינה הזו לא נפלנו מהשוק אבל היה מאוד נחמד לטייל כאן ויש מטיילים שמגיעים לגיריניץ בשייט ממרכז לונדון. בדיעבד אולי היינו צריכים לעשות את השייט לכאן במקום בברווז הצולע, סליחה, הצהוב.

טיול בת מצווה ללונדון יום 3 – אקווריום london aquarium ומוזיאון ריפלי Ripley's museum

Sea Life London Aquarium - האקווריום של לונדון נתפס כאטרקציה לילדים ואכן הוא מלהיב באופן טבעי את רוב הילדים. אבל ללא ספק הוא יכול להיות גם מקום מעניין ביותר למבוגרים, כך שהביקור בו נתן מענה גם לשי ולמאיה וגם לי ול..... הכניסה לאקווריום מאוד מרשימה מכיוון שהולכים על רצפת זכוכית ומתחת שוחים כרישים. לאחר מכן עוברים ליד בריכות ואקווריומים עם מגוון עצום של יצורים ימיים. ההסברים מעניינים ויש גם כל מיני אטרקציות כמו האכלה או למשל כשאנחנו היינו בדיוק הוציאו חתולי ים תינוקות והעבירו אותם לאקווריום אחר ונתנו לנו לראות אותם מקרוב. כמובן שהבריכה הגדולה ובה הכרישים היא אטרקציה מרכזית במקום אבל גם כל מיני אקווריומים קטנים ואזור של הפינגווינים שמדמה את אנטרטיקה מעניינים מאוד.

מוזיאון ריפלי

Ripley's Believe It or Not! אם אתם בני 40 ומעלה אולי אתם זוכרים את תכנית הטלוויזיה הזו. אימפריה של אדם אחד בשם רוברט ריפלי שבשיא התהילה שלו היו לו 80 מיליון עוקבים (התכוונתי לקוראים) ומספרים שהוא היה מקבל יותר דואר מאשר נשיא ארצות הברית. התהילה שלו באה מאוסף הזוי של ממצאים מוזרים שרובם מצולמים וכן דברי אמנות משונים. האוסף שלו שכולל 20,000 תמונות ו-30,000 פרטי אמנות מוצג בעשרות מוזיאונים ברחבי העולם שהגדול שבהם הוא בלונדון. אין ספק שהמוזיאון מיוחד ומשלב עניין גם לילדים וגם למבוגרים. ראינו במוזיאון סרט על אדם שנולד ללא רגליים אבל משחק כדורגל, ראינו מכונית סרוגה, תמונות שעשויות מפקקים של בקבוקים ואפילו תמונה שעשויה מטוסטים שרופים. כמה עניינים טכניים – הזמנו כרטיסים בארץ אבל לא השלמנו מסתבר את התהליך ולכן לא היו לנו כרטיסים מודפסים אלא רק קבלה על תשלום – זה לא הספיק להם ונאלצנו לחפש אינטרנט ומדפסת. מוזיאון ריפלי הוא אחד המוזיאונים היחידים שפתוחים עד השעות המאוחרות של הלילה ומשעה 17:00 הכרטיסים גם יותר זולים.

ביום הזה גם הסתובבנו ברחוב אוקספורד שנחשב לרחוב הקניות של לונדון עם חנויות מותגים מפורסמות. אנחנו פחות היינו בענייני קניות מהסוג הזה.

לונדון עם ילדים מתבגריםיום 4 – שבת יום שווקים

לונדון היא עיר של שווקים שגם אם אין לכם כוונה לעשות קניות מסיביות בשוק זה או אחר, עדיין שווה להקדיש לכך כמה שעות טובות. אנחנו פינינו לנו את יום שבת לנושא והתחלנו עם שוק קמדן camden market. שוק קמדן הוא למעשה אזור שבו מספר שווקים שונים ואומרים שהוא אחד מהיעדים הפופולריים ביותר של תיירים שמגיעים ללונדון. בשוק יש הכל מהכל – יש מתחם אחד שהוא שוק פשפשים בו ראינו בגדים יד שנייה ובמתחם אחר ראינו תכשיטים ובגדים ועבודות יד והרבה אוכל מכל הסוגים. היה כיף לקנות פסטה באחד הדוכנים ולשבת באווירה של המקום ולאכול. שי ומאיה עשו מעין צמה מלאכותית עם חרוזים וקצת קנינו שטויות.

השוק השני בו ביקרנו, שוק אלפיס Alfies Antiques Market היה מאכזב מבחינתי. זהו שוק עתיקות, לא מצאתי בו עניין מיוחד אולי מכיוון שיש בו פחות אווירת שוק אבל לפחות נתקלנו שם במאפיית לאפות מצוינת ואכלנו לאפות טריות. לצערנו לא הספקנו להגיע בזמן לשוק השלישי שתכננו באותו היום, שוק פורטובלו שנמצא בנוטינג היל ונחשב למאוד מגוון ולאחד הטובים באירופה ויש בו רשתות יוקרתיות, חנויות בוטיק,  חנויות וינטאג וגם דוכני אוכל, פירות וירקות.  אבל היה בקיפול כשהגענו....

יום 5 – הופעה של  Stomp סטומפ ושוטטות באזור.

אני אישית כבר הייתי פעמיים במופע של סטומפ ולא פספסתי שוב הזדמנות לראות אותו ביחד עם שי. מי שלא מכיר, זה בגדול מופע שדומה באופיו לזה של מיומנה. רקדנים ומוזיקאים מתופפים על כל דבר, עושים קטעים הומוריסטים בעזרת ריקוד והצגה ומבלי לדבר כלל הם גורמים לך להתגלגל מצחוק ולהתלהב מכל מה שקורה על הבמה. הם תופפו על קופסאות גפרורים, צינורות ואפילו כיור תעשייתי עם מים בכיורים עצמם. מבחינתי חובה לראות!

שוטטות באזור לפני ואחרי – ההצגה הייתה בשעה 15:00 והגענו לפני כדי להוציא את הכרטיסים. היה לנו זמן והסתובבנו. הגענו במקרה לחנות של M&M's מדהימה. 3 קומות עם כל מה שחשבתם שקשור לסוכריות הטעימות האלו. מילאנו כוסות מצינורות ענק וקנינו כל מיני פיצ'פקס קטנים עם הלוגו המפורסם. גם חנות לגו ענקית הייתה בסמוך, אך עליה ויתרנו. אחרי ההצגה הלכנו לצ'יינה טאון ואכלנו באחד הדוכנים שם.

לונדון עם ילדיםיום 6 – אוקספורד העיר

אוקספורד היא עיר קסומה בעיני. אחרי לונדון הרועשת והתיירותית, אוקספורד הרגישה לי הרבה יותר מקומית ונינוחה. המבנים בעיר מקסימים. הקמפוסים של האוניברסיטה פזורים בכל רחבי העיר ולא במתחם אחד מגודר כמו האוניברסיטאות שאנחנו מכירים מהארץ. זה כמובן עושה אווירה סטונדנטיאלית אמיתית מכיוון שהסטודנטים יוצאים מהקמפוסים לרחוב בהפסקות ויושבים בבתי קפה ומסעדות או סתם באחד הפארקים הירוקים שבעיר. גם הנסיעה ברכבת לאוקספורד הייתה מהנה מכיוון שאחרי שהייה של 5 ימים בעיר פתאום ראינו הרבה ירוק מסביב במהלך הנסיעה וכמובן החוויה של נסיעת רכבת.

אוקספורד הייתה בשבילי ביקור מושלם ליום אחרון ונינוח בלונדון.

שתי אמהות ושתי בנות

יצאנו לטיול בת מצווה, אני אורית אמא של שי ביחד עם מאיה חברה של שי מהשכבה ואימה.

קרא עוד...

טיול בת מצווה בלונדון

אורית ענבל, מאי 2017

שוטטות בעיר ובשווקים, אטרקציות מרכזיות, מוזיאונים ומופע סטומפ

בכמה מילים: שי רצתה לטוס ללונדון, אני הייתי פעמיים בעיר בעבר ומאוד אוהבת אותה. דחינו את הטיול במספר חודשים מתאריך בת המצווה כדי להנות ממזג אוויר אביבי. שי שאלה אותי אם מאיה (חברה מבית הספר) יכולה להצטרף וכך יצאנו לטיול בנות – שתי אימהות ושתי בנות. החלטנו שכל יום נעשה איזו שהיא אטרקציה שאליה נקנה כרטיסים כבר מהארץ, אלו יהיו העוגנים שלנו וסביבן נטייל בעיר באותו היום. הסתובבנו הרבה ברגל במהלך השבוע בעיר. רוב המוזיאונים (שרובם חינמיים בלונדון) שיעממו את הבנות מכיוון שהן לא הבינו מה כתוב בשלטים ויוצא הדופן מהבחינה הזו היה מוזיאון ריפלי לבלתי ייאמן שהיה מאוד מוצלח. הנסיעה ב- yellow duck שנראתה אטרקטיבית מהארץ הסתברה כמשעממת ולעומתה סתם שוטטות ומופעי רחוב היו מהנים ביותר. אכלנו אוכל ברחוב, בדוכני מזון בשווקים וזה היה כיף. ומאוד נהנינו מלונדון.

מסלול הטיול

יום 1 – סיור עירוני ברכב אמפיבי שנקרא yellow duck, טיילת ליד הגלגל הענק וביקור באזור שנקרא קובנט גארדן Covent Garden ובו שוק וחנויות והופעות רחוב מדליקות

יום 2 – מצודת לונדון The Tower Of London טירה מבוצרת ומרשימה מאוד שמאוד נהנינו לבקר בה. ביקור בגריניץ' שהיא עיירה מפורסמת בזכות קו הזמן שעובר בה וגם מקום יפה עם רחובות מקסימים.

יום 3– ביקור באקווריום המפורסם ובמוזיאון ריפלי. וגם שוטטו ברחובות לונדון כולל רחוב אוקספורד המפורסם בחנויות שלו.

יום 4 – שבת – יום שווקים בלונדון. ביקרנו בשלושה שווקים - Camden Market , שוק אלפי Alfie's Antique Market , שוק פורטובלו Portobello Road Market

יום 5 – היינו במופע סטומפ Stomp שרץ כבר 13 שנים בלונדון והוא דומה באופיו למופע של מיומנה מהארץ. מאוד הומוריסטי ולא צריך אנגלית. המופע היה בשעה 15:00 ולפני ואחרי הסתובבנו ברגל בחנויות באזור (חנות M&M's עצומה למשל שנמצאת בסמוך ועוד).

יום 6 – ביקור בעיר אוקספורד. עיר עתיקה וקסומה, הרבה פחות המונית ועמוסה מרחובות לונדון.

לטיולים דומים


כריסמס בלונדון עם הילדים

תגובות פייסבוק

נאפולי וקפיצה לחוף אמלפי

תגובות פייסבוק

עלויות

טיסה באיזי ג'ט, בחרנו ימים זולים במיוחד בלוח השנה – וזה הסתכם ב-1000 שקלים לשתינו. מלון נחמד עם אווירה לונדונית ישנה (כך גם הדוד והרצפה) בעלות של 3800 שקלים לחדר לארבעתנו ללא אוכל אבל באזור שקט ונעים. תפסנו את העלות הנמוכה יחסית וכמה ימים אחרי בבוקינג המחיר קפץ.

אטרקציות – מחירי האטרקציות נעו בין 30 ל – 40 יורו/פאונד לשתינו. אוכל ברחוב, סופרמרקט וקפה  פחות או יותר מחירי הארץ.

לונדון טיול בת מצווהתחבורה – מהשדה בקו הירוק green line 10 פאונד לאדם. כרטיס חכם לרכבת התחתית + אוטובוסים שנקרא אויסטר oyster עולה 2.20 פאונד ליום לנסיעה והנסיעה הרביעית ומעלה באותו היום היא ללא עלות. ילדים בחצי מחיר. יש עזרה לתיירים בתחנות על ידי עובדי ברכבת התחתית.

הטיול שלנו

יום 1 – הברווז הצהוב London Duck tours ואזור קובנט גארדן Covent Garden

הברווז הצהוב נראה אטרקציה מאוד מרשימה באינטרנט, רכב אמפיבי מימי מלחמת העולם השנייה ואולי אפילו כזה ששימש את חיילי בנות הברית בנחיתה בנורמנדי לוקח אותנו ברחובות לונדון בנסיעה ובנהר התמזה בשייט לסיור ארוך ומקיף. אז זהו שאליה וקוץ בה. הבנות לא הבינו את האנגלית של המדריך החביב עם ההומור הבריטי שהצחיק מאוד חבורת פנסיונריות מקומיות. המקומיות צחקקו ללא הפסקה ואנחנו בשלב מאוד מוקדם איבדנו אותו, באסה... הכללים של הברווז די מחמירים, אסור לקום ולהסתובב במהלך הנסיעה ובשייט יש החמרה מכיוון שהיו קצת גלים ואז גם היה אסור לנשום כי הייתה סכנת התהפכות. בקיצור הסיור הזה מתאים למביני אנגלית שיכולים לא לקום מהכיסא במשך שעתיים ולא שכחו את הרטלין בבית. 40 פאונד לשתינו בהזמנה מהארץ.

הברווז הצהוב בלונדוןקובנט גארדן – השם המכיל את המילה גארדן (גן) הוא היסטורי והיום אין במקום פארק או גן או משהו ירוק אחר, אלא כיכר גדולה שממוקמת במרכז לונדון ובצמוד אליה שוק מקורה. האזור גם ידוע  בחנויות קונספט מעניינות כמו חנות עפיפונים, חנות אביזרים לבתי בובות וכו'. מבחינתנו המופע שהיה בכיכר היה האטרקציה המרכזית ומאוד נהנינו וצחקנו מהאומן שלקח אנשים מהקהל והפעיל אותם בצורה משעשעת. קראנו שהמופעים בכיכר מתקיימים בימי ראשון אבל אנחנו היינו ביום רביעי והיה מופע.

מוזיאון התחבורה נמצא בסמוך אבל הגענו מאוחר ולא הספקנו. זהו מוזיאון שנחשב לאטרקטיבי לילדים ועלות הכניסה אליו למבוגר היא בסביבות 15 פאונד.

יום 2 - מצודת לונדון The Tower Of London וביקור בגריניץ' Greenwich

מצודת לונדון - בסופו של דבר עשינו בחירות בין אתרים שונים גם מבחינת האינטנסיביות וגם מבחינת העלות. בחרנו לבקר במצודת לונדון (ולא בארמון) מכיוון שיש כאן אווירה נחמדה ופחות מחייבת והמקום מדליק. אהבנו את השומרים שנמצאים במצודה בלבוש המסורתי והיו גם שחקנים עם תלבושות מיוחדות ורובים עם כידונים עליהם. היינו כמובן התצוגת התכשיטים של המלכה וראינו סרט וידאו של ההכתרה שלה. גם תצפית יפה לגשר ולתמזה יש מהמצודה וסה"כ אהבנו את הביקור במקום. עלות 31 יורו לשתינו בהזמנה מהארץ.

גריניץ' Greenwich – בהגדרה בויקיפדיה, גריניץ הוא כפר עתיק מדרום מזרח ללונדון אבל בפועל, היום הוא מחובר לעיר. אם זאת יש בגריניץ אווירה אחרת עם רחובות מקסימים ופארק מפורסם ובו מצפה כוכבים. השם של הכפר/שכונה מוכר ברחבי העולם מכיוון שקו האורך אפס עובר בו ולמעשה אפשר לעבור בכמה צעדים מאזור זמן אחד לאזור זמן שני. כמובן שזה באופן תיאורטי מכיוון שקווי האורך מחלקים את אזורי הזמן בכדור הארץ ונקודת האפס היא כאן במצפה הכוכבים. אז אם אתם חובבי נקודות ציון גאוגרפיות חשובות, זה מקום לנעוץ נעץ בטיול שלכם.  אני חובבת שווקים ווינטאז' ולכן כיוונו את הנסיעה לגריניץ' ליום חמישי בו יש שוק עתיקות. מהבחינה הזו לא נפלנו מהשוק אבל היה מאוד נחמד לטייל כאן ויש מטיילים שמגיעים לגיריניץ בשייט ממרכז לונדון. בדיעבד אולי היינו צריכים לעשות את השייט לכאן במקום בברווז הצולע, סליחה, הצהוב.

טיול בת מצווה ללונדון יום 3 – אקווריום london aquarium ומוזיאון ריפלי Ripley's museum

Sea Life London Aquarium - האקווריום של לונדון נתפס כאטרקציה לילדים ואכן הוא מלהיב באופן טבעי את רוב הילדים. אבל ללא ספק הוא יכול להיות גם מקום מעניין ביותר למבוגרים, כך שהביקור בו נתן מענה גם לשי ולמאיה וגם לי ול..... הכניסה לאקווריום מאוד מרשימה מכיוון שהולכים על רצפת זכוכית ומתחת שוחים כרישים. לאחר מכן עוברים ליד בריכות ואקווריומים עם מגוון עצום של יצורים ימיים. ההסברים מעניינים ויש גם כל מיני אטרקציות כמו האכלה או למשל כשאנחנו היינו בדיוק הוציאו חתולי ים תינוקות והעבירו אותם לאקווריום אחר ונתנו לנו לראות אותם מקרוב. כמובן שהבריכה הגדולה ובה הכרישים היא אטרקציה מרכזית במקום אבל גם כל מיני אקווריומים קטנים ואזור של הפינגווינים שמדמה את אנטרטיקה מעניינים מאוד.

לטיולים דומים


סוף שבוע ארוך ברומא

תגובות פייסבוק

טיול בריגה בירת לטביה

תגובות פייסבוק

סוף שבוע בפראג

תגובות פייסבוק

מוזיאון ריפלי

Ripley's Believe It or Not! אם אתם בני 40 ומעלה אולי אתם זוכרים את תכנית הטלוויזיה הזו. אימפריה של אדם אחד בשם רוברט ריפלי שבשיא התהילה שלו היו לו 80 מיליון עוקבים (התכוונתי לקוראים) ומספרים שהוא היה מקבל יותר דואר מאשר נשיא ארצות הברית. התהילה שלו באה מאוסף הזוי של ממצאים מוזרים שרובם מצולמים וכן דברי אמנות משונים. האוסף שלו שכולל 20,000 תמונות ו-30,000 פרטי אמנות מוצג בעשרות מוזיאונים ברחבי העולם שהגדול שבהם הוא בלונדון. אין ספק שהמוזיאון מיוחד ומשלב עניין גם לילדים וגם למבוגרים. ראינו במוזיאון סרט על אדם שנולד ללא רגליים אבל משחק כדורגל, ראינו מכונית סרוגה, תמונות שעשויות מפקקים של בקבוקים ואפילו תמונה שעשויה מטוסטים שרופים. כמה עניינים טכניים – הזמנו כרטיסים בארץ אבל לא השלמנו מסתבר את התהליך ולכן לא היו לנו כרטיסים מודפסים אלא רק קבלה על תשלום – זה לא הספיק להם ונאלצנו לחפש אינטרנט ומדפסת. מוזיאון ריפלי הוא אחד המוזיאונים היחידים שפתוחים עד השעות המאוחרות של הלילה ומשעה 17:00 הכרטיסים גם יותר זולים.

ביום הזה גם הסתובבנו ברחוב אוקספורד שנחשב לרחוב הקניות של לונדון עם חנויות מותגים מפורסמות. אנחנו פחות היינו בענייני קניות מהסוג הזה.

לונדון עם ילדים מתבגריםיום 4 – שבת יום שווקים

לונדון היא עיר של שווקים שגם אם אין לכם כוונה לעשות קניות מסיביות בשוק זה או אחר, עדיין שווה להקדיש לכך כמה שעות טובות. אנחנו פינינו לנו את יום שבת לנושא והתחלנו עם שוק קמדן camden market. שוק קמדן הוא למעשה אזור שבו מספר שווקים שונים ואומרים שהוא אחד מהיעדים הפופולריים ביותר של תיירים שמגיעים ללונדון. בשוק יש הכל מהכל – יש מתחם אחד שהוא שוק פשפשים בו ראינו בגדים יד שנייה ובמתחם אחר ראינו תכשיטים ובגדים ועבודות יד והרבה אוכל מכל הסוגים. היה כיף לקנות פסטה באחד הדוכנים ולשבת באווירה של המקום ולאכול. שי ומאיה עשו מעין צמה מלאכותית עם חרוזים וקצת קנינו שטויות.

השוק השני בו ביקרנו, שוק אלפיס Alfies Antiques Market היה מאכזב מבחינתי. זהו שוק עתיקות, לא מצאתי בו עניין מיוחד אולי מכיוון שיש בו פחות אווירת שוק אבל לפחות נתקלנו שם במאפיית לאפות מצוינת ואכלנו לאפות טריות. לצערנו לא הספקנו להגיע בזמן לשוק השלישי שתכננו באותו היום, שוק פורטובלו שנמצא בנוטינג היל ונחשב למאוד מגוון ולאחד הטובים באירופה ויש בו רשתות יוקרתיות, חנויות בוטיק,  חנויות וינטאג וגם דוכני אוכל, פירות וירקות.  אבל היה בקיפול כשהגענו....

יום 5 – הופעה של  Stomp סטומפ ושוטטות באזור.

אני אישית כבר הייתי פעמיים במופע של סטומפ ולא פספסתי שוב הזדמנות לראות אותו ביחד עם שי. מי שלא מכיר, זה בגדול מופע שדומה באופיו לזה של מיומנה. רקדנים ומוזיקאים מתופפים על כל דבר, עושים קטעים הומוריסטים בעזרת ריקוד והצגה ומבלי לדבר כלל הם גורמים לך להתגלגל מצחוק ולהתלהב מכל מה שקורה על הבמה. הם תופפו על קופסאות גפרורים, צינורות ואפילו כיור תעשייתי עם מים בכיורים עצמם. מבחינתי חובה לראות!

שוטטות באזור לפני ואחרי – ההצגה הייתה בשעה 15:00 והגענו לפני כדי להוציא את הכרטיסים. היה לנו זמן והסתובבנו. הגענו במקרה לחנות של M&M's מדהימה. 3 קומות עם כל מה שחשבתם שקשור לסוכריות הטעימות האלו. מילאנו כוסות מצינורות ענק וקנינו כל מיני פיצ'פקס קטנים עם הלוגו המפורסם. גם חנות לגו ענקית הייתה בסמוך, אך עליה ויתרנו. אחרי ההצגה הלכנו לצ'יינה טאון ואכלנו באחד הדוכנים שם.

לונדון עם ילדיםיום 6 – אוקספורד העיר

אוקספורד היא עיר קסומה בעיני. אחרי לונדון הרועשת והתיירותית, אוקספורד הרגישה לי הרבה יותר מקומית ונינוחה. המבנים בעיר מקסימים. הקמפוסים של האוניברסיטה פזורים בכל רחבי העיר ולא במתחם אחד מגודר כמו האוניברסיטאות שאנחנו מכירים מהארץ. זה כמובן עושה אווירה סטונדנטיאלית אמיתית מכיוון שהסטודנטים יוצאים מהקמפוסים לרחוב בהפסקות ויושבים בבתי קפה ומסעדות או סתם באחד הפארקים הירוקים שבעיר. גם הנסיעה ברכבת לאוקספורד הייתה מהנה מכיוון שאחרי שהייה של 5 ימים בעיר פתאום ראינו הרבה ירוק מסביב במהלך הנסיעה וכמובן החוויה של נסיעת רכבת.

אוקספורד הייתה בשבילי ביקור מושלם ליום אחרון ונינוח בלונדון.

לטיולים דומים


טיול בחבל הבסקים

תגובות פייסבוק

צפון יוון עם ילדים

תגובות פייסבוק

בת אביב והמשפחה בהולנד

תגובות פייסבוק

אימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *