עינת ושי

אנחנו אוהבים לטייל עצמאית, מתכננים את הטיול אבל אוהבים לגלות דברים שלא בתכנון, נותנים לעצמנו חופש פעולה ולא מפחדים ללכת לאיבוד

דרום תאילנד

עינת ושי, ינואר 2017

בנגקוק, הואה אין, קאו לאק, פוקט

בכמה מילים:

ידענו שאנחנו רוצים לטייל בצורה רגועה ומעמיקה ולכן החלטנו ללכת רק על אזור הדרום. שי היה בתאילנד מספר פעמים ולכם בחרנו להתמקד באזורים בדרום שהוא לא היה בהם בעברשכרנו רכב לכל התקופה וכך היינו עצמאים וזה היה תענוג. זה לא מקובל ואנחנו לא מבינים למה, מכיוון שזה מאפשר עצמאות. הכבישים נוחים ומתרגלים לנהוג בצד השנימאוד אהבנו את השייט באגם cheow lan והטיול ביער הגשם בשמורת קאו סוק, שייט לשנורקלינג באי   mu ko surin וכל השהות ב khao lak

מסלול הטיול

6 ימים בהתחלה ובסוף בבנגקוק ולילה אחד בקנצ'נבורי בדרך דרומה
3 לילות הואה אין מנוחה וטיול בשמורות באזור. יומיים נסיעה דרומה
לילה אחד בשמורת קאו סוק, אגם מדהים.
3 לילות בקאו לאק שהיא עיירת חוף
3 לילות פוקט, היה מתוייר מידי בשבילנו אבל בסוף הצלחנו למצוא מקומות שקטים יותר

מתי מטיילים בתאילנד?

בתאילנד תמיד חם, אבל בחורף שלנו יש שם פחות גשם ואכן לא היה לנו גשם במהלך הטיול ולכן זו עונה אידאלית. בקיץ שלנו גשום בתאילנד (אבל חם

עלויות

טיסות בינואר מהארץ לבנגקוק – עלות הטיסות לתאילנד נעה בין 600-700 דולר לטיסה לא ישירה ולא בעונה עד 1000 דולר לטיסה ישירה בעונה, אם מזמינים מספיק זמן מראש.  טיסה פנימית מפוקט לבנגקוק בין 50 ל-100 דולר

מלונות – אנחנו אוהבים מקומות מוקפדים אבל בוחרים תמיד מלון/ריזורט שנמצא מחוץ למרכז, זה מאפשר להישאר ברמת מחירים של 4 כוכבים אבל להעלות ל-5 כוכבים. עלות לזוג ללילה היא עד 120 דולר לחדר זוגי.

אוכל – תאילנד היא מדינה זולה וענייה ולכן המחיר של אוכל מקומי הוא כמעט זניח ואכלנו הרבה במסעדות מקומיות. עלות של מנה 10 שקלים. לעומת זאת מסעדות לתיירים זה כבר עניין אחר.

אטרקציות – הכי יקר היה שייט מאורגן של חברה גרמנית לאי וזה היה  100 דולר לאדם. אפשר בחברה מקומית מצ'וקמקת ב-50 דולר לאדם. רוב סירות הלונג טייל שלוקחים באגם או נהר כזה או אחר , 50 דולר לסירה כניסה לשמורת טבע עולה 30 שקלים לאדם וכו'

תחבורה בנקוק תאילנד

פירוט תכנית הטיול

3 לילות בנגקוק – אתרים רגילים – ארמון, קאווסן, קניון שכולם הולכים J וכו'

לילה אחד קנצ'נבורי Kanchanaburi – הגשר המפורסם, טיול יומי למפלי ארואן, סכר ומערה.

יום בדרך להואה אין בו ביקרנו בשוק המטריה המתקפלת, השוק הצף ובחווה של חקלאות ימית

3 לילות בהואה אין hua hin – יום מנוחה, יום בשמורת pu la u , ויום בו היה תכנון לנסוע לשמורת 300 הפסגות אבל לא יצא לפועל.

יומיים נסיעה לכיוון דרום מערב (פוקט). ויתרנו על קופנגן וקוסמוי מכיוון ששי היה כבר בהם ובחרנו להתמקד בצד המערבי של הדרום הרחוק. רצינו לשבור את הנסיעה לקראת האמצע שלה על ידי הפלגה לאי בשם קו טאלו  Ko Thalu אבל הים היה סוער ולכן לא היו הפלגות, אז ישנו באזור החוף ולמחרת המשכנו.

לילה אחד בשמורת קאו סוק. ביום הראשון שייט באגם מדהים בשם cheow lan, ביום השני טיול רגלי ביער גשם. ישנו במלון על עץ.

3 לילות בקאו לאק khao lak שהיא עיירת חוף בה ישנו בריזורט מדהים נחנו ושטנו יום אחד לקבוצת איים שהאי המרכזי בה הוא mu ko surin והיה מדהים

3 לילות בפוקט – הייתה קצת נפילה. אחרי אזורים פחות מתויירים פתאום הגענו למקום בו יש פקקים והחופים עמוסים ולא התחברנו. קיצרנו שם את השהות וטסנו לבנקוק. הספקנו להיות שלושה ימים. בראשון שטנו לקו פי פי שהוא אי מדהים כאשר אין בו 50 סירות מירוץ שנכנסות ברוורס לחוף כל שעה ופורקות תיירים. לא הצלחנו להינות. ביום השני כלקח נסענו עם הרכב למעגן סירות מרוחק ולקחנו בו סירת לונג-טייל לבד לאזור Phang-nga והיה מקסים. היו הרבה פחות תיירים וגם לא היינו תלויים בטיול מאורגן רב משתתפים. ביקרנו במוזיאון האשליות, מקום מגניב, תוכלו לראות בתמונות.

3 לילות בנגקוק – החלטנו לישון באזור אחר של העיר ולא באזור הקאו סאן. ליד המלון היו פארקים שקטים ואפילו גילינו אי שהוא שמורת טבע שקטה בלב בנקוק ועשינו יום טיול אופניים באי.

סירת לונג טייל האיים תאילנדהמסלול שלנו

3 ימים בבנגקוק

עשינו את הדברים הרגילים שעושים תיירים בבנגקוק. הלכנו לראות מקדשים שונים, קניונים וכמובן את אזור רחוב הקאווסן שם גם ישנו. רק על דבר אחד נרצה להרחיב כאן וזה על עקיצה קטנה שעשו לנו. הגענו למקדש ….. ובכניסה עמד בחור עם מדים רשמיים ואמר לנו שכרגע אין אפשרות להיכנס רק עוד כשעה ושהוא מציע שנעשה שייט קטן בנהר עד שנוכל להיכנס. בעיתוי די "מקרי" היה שם בחור עם סירה והמחיר שהוא הציע לנו, 1500 באט,  לא היה נראה לנו מוגזם בשלב זה של שהותנו בתאילנד. הבחור עם המדים, שהיה נראה מאוד רשמי ועובד במקדש עוד אמר לנו שזה יותר מידי ואמר לנו שלא צריך לשלם יותר מ-1200 באט. לקחנו את השייט, היה נחמד, רק אחרי זה הבנו ששילמנו אולי פי 10 מהמחיר המקובל. טוב, מלכודת תיירים…  בסך הכל זה עניין של הרגשה יותר מהעלות עצמה.

יומיים בקנצ'נבורי Kanchanaburi

נהיגה עצמאית - ההחלטה שלנו לשכור רכב נראתה תמוהה לאנשים אחרים. יש איזו שהיא צורת חשיבה שבמדינות עולם שלישי לא שוכרים רכב ומתבססים על הסעות של מקומיים  וטיולים מאורגנים מטבע הדברים זה מאוד מגביל ומונע ממטיילים לטייל הרבה. אנחנו רצינו מאוד להיות עצמאיים וזה לגמרי הוכיח את עצמו. התרגלנו מהר לנסוע בכבישים בהם יש נהיגה הפוכה ואיכות הכבישים הייתה בסדר גמור.

קנצ'נבורי היה היעד הראשון שלנו מחוץ לבנגקוק. האתר העיקרי בו ביקרנו בעיירה עצמה הוא הגשר על נהר קוואי שלא היה הופך להיות אתר תיירותי אלמלא לפני 60 שנים צולם כאן סרט מלחמה שובר קופות על שבויים בריטים ואמריקאים במלחמת העולם השנייה. הגשר היה אמור להיות חלק ממסילת הרכבת בין תאילנד לבורמה והסרט מתאר את בניית הגשר על ידי השבויים. למי שאינו מכיר את הסרט אז זה אינו סיפור מלחמה רגיל, אלא סיפור של מאבק בין תרבויות: התרבות היפנית, התרבות הבריטית והתרבות האמריקנית.

כעקרון קנצ'נבורי עצמה יכולה להיות טיול יום מבנקוק כולל מספר אתרים ושמורות מרוחקים יותר. אנחנו, כאמור ישנו בקנצ'נבורי שני לילות ועשינו טיול יום אחד בעיירה עצמה ובסביבה הקרובה וטיול יום אחד בסביבה הרחוקה יותר (אבל ניתן גם להרחיב את הטיול ולטייל יומיים באזור המרוחק, יש מה לראות).

ישנו בריזורט פליקס שנמצא לא רחוק מהגשר על הנהר, שהוא האתר המפורסם ביותר במקום, ויחסית לריזורטים בהם ישנו בהמשך, לא היינו ממליצים על המקום. יש  דבר אחד שכן נצרב אצלנו בזיכרון מריזורט פליקס, לא ברור אם לטובה או לרעה, והוא מה שנקרא monitor lizard. אלו לטאות עצומות שמסתובבות חופשי ברחבי תאילנד באופן כללי ובריזורט פליקס באופן ספציפי. שתיים כאלו חלפו לידנו בריצה ונתנו לנו הרגשה שאנחנו בפארק היורה.

אז ביום הראשון בו שהינו במקום, יצאנו לסיבוב ליד הנהר ובעל סירת נהר (long tail) נפנף לנו ושאל אותנו אם אנחנו רוצים לשוט למערה בסביבה. בספונטאניות עלינו על הסירה והוא לקח אותנו למקום נחמד בו הלכנו כקילומטר וחצי עד שהגענו למערה Khun Phaen Cave (השייט הזה עלה לנו 1200 באט). באותו היום כמובן שביקרנו בגשר המפורסם, במוזיאון ובשוק קטן שנמצאים לידו.

ביום השני התחלנו את הסיבוב שלנו במפלים הנקראים Erawan Fall  שנמצאים כ-50 קילומטרים צפונית מערבית לקנצ'נבורי. זוהי שמורה יפה ובה 7 מפלים, המסלול עובר לאורך 7 המפלים במעלה הנחל ובסיום חוזרים את הדרך בירידה. שי התרחץ באחת הבריכות הטבעיות אבל אני ויתרתי גם בגלל הדגים שרואים במתרחצים מזון לגיטימי. לאחר מכן נסענו לסכר ששמו Si Nakharindra  וגילינו שכמו כל סכר בעולם, בתצלום פנורמי מהאוויר הוא מהמם ובפועל כשנמצאים עליו זה לא דומה לתצלום האוויר. אז אפשר לוותר.

Erawan Fall Kanchanaburi thailandהמשכנו לשמורת מפלים נוספת Huai Mae Khamin Waterfall שהיא יפה לא פחות ממפלי ארוואן והרבה פחות מתויירת. העניין היה העומס, הרגשנו שזה יותר מידי ליום אחד ולכן פחות נהנינו. לאחר מכן נסענו למערת נטיפים יפה בשם lawa cave שבכניסה אליה היה שלט "לא להאכיל את בעלי החיים". כשנכנסנו הדליקו את האור (היינו לבד שם) ולרגע חשבנו שאולי עכשיו יתנפלו עלינו לטאות ענק או משהו אחר כדי לבקש אוכל, בסוף לא היה כלום, רק מערה. אחרי המערה נסענו לאתר הנצחה לשבויים של בנות הברית שמתו בשבי בעבודות הפרך Hell Fire Pass Memorial Museum. חזרנו עייפים אחרי יום ארוך בחזרה לקנצ'נבורי.

יום בדרך להואה אין

התחלנו בשוק הצף ב- Damnoen Saduak- מיותר, מבחינתנו אתם יכולים לוותר.

שוק המטריה המתקפלת ב- Samut Songkhra זהו שוק קצת הזוי שמסיבה זו או אחרת החליטו להקים אותו על מסילת רכבת. אז נכון שהרכבת עוברת רק 8 פעמים ביום ובמהירות מאוד נמוכה אבל בכל זאת החוויה של הביקור היא לראות איך כשהרכבת מגיעה, בעלי הדוכנים שנמצאים על המסילה מזיזים את הסחורה כך שהרכבת לא תפגע בה ומקפלים את הסככות שמעל ראשיהם. כדאי מאוד שהביקור כאן יהיה מתוזמן לשעה שבה הרכבת מגיעה. אנחנו פספסנו בכמה דקות וזה היה די מבאס.

חווה חקלאית ימית ??? – עשינו סיור נחמד כאן בסירה כדי לראות מונגרובים ויש אפילו סיור ארוך יותר בו רואים קופים וגם שולי פנינים.

3  לילות Hua Hin

הואה הין היא עיר נופש עם טיילת, חופים, מלונות, פעילות ימית וכמובן בילויים שונים. גם באזור יש מספר מוקדים של טיול בשמורות טבע וכך למעשה הואה הין הפכה לאחת מהאפשרויות הפופולריות ביותר לתיירים (ומקומיים) שמחפשים חופשה תאילנדית בלי להרחיק דרומה ולבזבז זמן על טיסות ומקומות המוניים מאוד ורחוקים מאוד. היא נמצאת במרחק שעתיים נסיעה מבנקוק. מה עשינו כאן ? פשוט נחנו, נהנינו ויום אחד טיילנו לשמורת טבע. העדפנו, כמו גם במקומות אחרים, לקחת מלון רחוק מהמרכז (היינו ניידים עם הרכב ששכרנו) וכך לקבל מלון 5 כוכבים בעלות של 4 כוכבים במרכז העיר. ישנו במקום שנקרא Radisson Blue Resort  ומאוד נהנינו.

Pa la u – ביום השני שלנו בהואה הין נסענו לטייל בשמורת טבע ידועה, פה לה או, במרחק של שעה וחצי מהעיר. הלכנו לאורך ערוץ נחל ובו מפל יפה ויער סבוך. המסלול הוא כ 2-3 קילומטרים לכל כיוון. בשעה המוקדמת בה הגענו, 8 בבוקר, לא היו עוד מבקרים וגם ראינו אלפי פרפרים שמופיעים רק בשעות הבוקר המוקדמות. בכניסה לשמורה יש דוכני אוכל, כך שלא צריך להתארגן מראש לאוכל ויש גם מוניות שמגיעות לכאן מכיוון שזהו יעד מאוד ידוע ומתוייר באזור. בדרך חזרה מהשמורה עצרנו בתצפית יפה על אזור החוף.

ביום השלישי רצינו לבקר בשמורת 300 הפסגות ששמה הרשמי הוא  Sam Roy Yot אבל בסוף ויתרנו. זוהי שמורה מאוד מגוונת בה יש ביצת מים מתוקים גדולה, חופים, נהר, מערה מרשימה ועוד.

יומיים בדרך דרומה לשמורת קאו סוק  Khao Sok

מיטב המומחים לתאילנד לא ידעו להגיד לנו איך ניתן לשבור את הנסיעה הארוכה שלהו מהואה הין לקאו סוק. בקו אווירי המרחק הוא אמנם 450 קילומטרים, אבל הכבישים מתפתלים באזורים הררים ויש תנועה ערה בחלק מהכבישים, כך שלא רצינו לעשות את הדרך הארוכה הזו ביום נהיגה מתיש.

החלטנו שנעשה שליש מהדרך ביום הראשון עד האי Ko Thalu. באי עצמו אמנם אין מלונות ולא ניתן לישון בו אבל נמצא מלון בחוף ולמחרת, על פי התכנון שלנו, רצינו להפליג בסירה לאי ולהעביר את היום בשנורקלינג ובביקור באי. אבל תוכניות לחוד ומעשים לחוד, הים היה סוער ולכם לא היו הפלגות לאי באותו היום, לכן ביום המחרת המשכנו לקאו סוק במקום להישאר עוד לילה באזור.

2 ימים בשמורת קאו סוק ואגם cheow lan

בשמורת קאו סוק ואגם cheow lanמבחינת שי היומיים האלו היו הדבר ב-ה' הידיעה. האגם בשמורה, לדבריו, היה אחד המקומות היפים שראה בימי חייו. מזג האוויר היה ערפילי משהו אבל זה דווקא הוסיף ליופי של המקום. ההרים, היער מסביב והמצוקים שירדו ישירות לאגם הופכים את המקום למיוחד ויפה. לקחנו סירת לונג טייל ושטנו באגם. ראינו גם את הבקתות הצפות בהן ניתן לישון, אבל זה לא עשה לנו את זה. כבר ביום הקודם הזמנו מקום במלון בתי עץ khao sok tree house resort.

למחרת טיילנו ביער הגשם העתיק שבמקום ומאוד נהנינו. למזלנו לא נתקלנו בכל החיות שהופיעו על שלט ההסבר בכניסה לשמורה. לא ראינו קוברה יורקת ולא נמר ולא טרנטולות אולי זה בגלל שמילאנו בקפידה אחרי הוראות הבטיחות של השמורה שהופיעו לצד האזהרה מחיות הבר המסוכנות  ואסרו על כניסה עם כפכפים J. אבל משהו נוסף ורציני... התאילנדים מתייחסים מאוד ברצינות לשמורות הטבע שלהם והם מאוד מוקפדות ומסודרות וזה תענוג. בשמורה אפשר לקחת מדריך ואפשר גם לטייל לבד כפי שאנחנו טיילנו. נתקלנו בחבורת קופים מקומית שהגיעה אלינו אבל פספסנו את הפריחה של הפרח הגדול בעולם שפורח כאן. מסתבר שצריך להגיע בשעות הבוקר המוקדמות כדי לראות אותו.

כמה מילים למטיילים אחרים: השמורה הזאת היא אחד המקומות היפים שראינו. מטיילים רבים מטיילים בה כטיול יום מפוקט. בטיול כזה בו מבזבזים המון זמן על נסיעה לא מגיעים למימוש של עשרה אחוז מפוטנציאל השמורה. בדרך כלל טיול מאורגן מפוקט כולל סיבוב קצר ביער הגשם העתיק והליכה קצרה ביובל נחל חביב אבל כזה שלא משתווה לביקור באגם. תעשו לעצמכם טובה ותקדישו יותר מזה לשמורה מכיוון שזה באמת אחד המקומות היפים.

3 לילות קאו לק Beyond Resort Khaolak

איי סורין תאילנד Mu Ko Surinהיעד הבא שלנו גם היה הצלחה מסחררת מבחינתנו. קאו לק היא רצועת חוף בת 20 קילומטרים הנחשבת לאחת מרצועות החוף היפות בתאילנד ובה חופים רחבים עם חול לבן שמצדם האחד ים צלול בגווני טורקיז ומצדם השני הרים מכוסים יערות גשם. כל דבר שעשינו באזור היה מוצלח. זה התחיל מהריזורט בו ישנו Beyond Resort Khaolak שכהרגלנו לא היה ממוקדם במרכז העיירה אלא 10 ק"מ צפונית לה והמשיך לשנירקול מדהים באיי סורין Mu Ko Surin. כמה מילים לגבי השנירקול... קודם כל איי סורין נחשבים לאחד המקומות הטובים התאילנד לצלילה ושנירקול כך שמראש הלכנו על שייט וביקור איים עם פוטנציאל הצלחה גבוה. הדבר השני הוא החברה אתה יוצאים ליום כזה. כאן (בניגוד לפוקט) לקחנו שייט עם חברה גרמנית שיש לה באופן טבעי סטנדרטים אירופאיים. נכון שזה עולה כפול 100 דולר לאדם במקום 50 אבל זה מה שעשה לנו את המקום ואת אחת החוויות המוצלחות שלנו בתאילנד. הכל היה מוקפד, האוכל, הציוד, הרצון לתת לנו את המקסימום ולא לעגל פינות. אנחנו ממליצים על הכיוון הזה.

3 לילות פוקט

בפוקט חווינו מה שחווים מטיילים בהרבה טיולים בעולם. פוקט הוא יעד מרכזי מאוד, ידוע והמון מדברים עליו, הוא גם האי הגדול ביותר בתאילנד. זו הסיבה שהוא מאוד המוני ואנחנו הגענו אליו אחרי 5 ימים קסומים בהם היינו באזור חוף מקסים ושליו ושמורת טבע יפהפיה. ואז "נחתנו" לפוקט וכבר בכניסה לאי (שמחובר על ידי גשר ליבשת) נתקלנו בפקקי תנועה. אז ניסינו לעשות את המקסימום כדי להינות ולא להתבאס מזה והטיפ הראשון ששומעים ממטיילים שלא אוהבים המוניות הוא להתרחק מחוף פאטונג Patong beach ולמצוא חוף אחר. אז זהו... שזה לא עוזר. ולכן קצת קיצרנו את השהות שלנו בפוקט וטסנו מוקדם ממה שחשבנו לבנקוק. אז תובנה אחת ומה בכל זאת עשינו שם:

תודנה - בדיעבד פגשנו זוג נחמד בשדה התעופה בדרך לבנקוק והם סיפרו לנו על אי שאליו ניתן להפליג מפוקט ובו נחמד מאוד להעביר כמה ימים ושמו ko yao yai  ונחשב לאחד המקומות האחרונים שהתיירות המסיבית עדיין לא הגיעה אליו בתאילנד.

מה עשינו?

האי של גיימס בונד בפוקט תאילנדביום הראשון לקחנו סיור שנחשב לאם כל הסיורים בפוקט בפרט ואולי בתאילנד בכלל והוא שייט לאי קו פי פי. על הנייר המקום קסום, חוף עם חול לבן, מוקף במצוקים ולידו איים שמזדקרים מהים, אבל כשמגיעות לשם סירות מנוע מהירות כל דקה, פולטות קבוצות תיירים ורצות להביא עוד קבוצות כדי להספיק לאסוף את אלו שמחכים להיאסף, זה הופך את המקום לתיירותי ברמות שלא דמיינו שקיים עד היום. אז אי אפשר לומר שקו פי פי הייתה חוויה מהנה למעט התמונות שמצטלמות טוב.

מה כן אהבנו ? למחרת החלטנו שאנחנו לא לוקחים עוד סיור מאורגן כזה שיוצא בסירה מהירה מפוקט לאתר מרכזי אחר ליד האי, עושים וי מהר ליד כל אתר וממשיכים, זה לא בשבילנו. נסענו עם הרכב שלנו אל מחוץ לפוקט ועל כביש 4 ראינו שלט שמפנה לכביש קטן לעבר אי ג'יימס בונד. זה בדיוק מה שחיפשנו. הגענו למעגן סירות קטן ובו סירות לונג טייל נחמדות. לקחנו כזאת סירה לבדנו ויצאנו לשייט באזור הכולל באמת את האי שבו צולמה סצינה באחד מסרטי ג'יימס בונד, ראינו מערה מיוחדת שאליה נכנסנו בקיאקים שממתינים למבקרים ששטים באזור ואפילו ביקרנו בכפר מוסלמי צף שלא מזכיר בשום אופן כפר מוסלמי במזרח התיכון. היה הרבה יותר רגוע והרבה פחות עמוס ובשייט הזה מאוד נהנינו.

החזרנו את הרכב וטסנו לבנקוק

3 ימים בבנקוק

הפעם החלטנו להתרחק מההמולה של רחוב קוואסן ולקחת מלון בחלק אחר של העיר, מקום בו יש שכונות של דיפלומטים ובאופן כללי זהו אזור שמשדר משהו אחר לגמרי. יצאנו להליכות בוקר בשני פארקים שהיו סמוכים למלון בו ישנו (איזה מלון?)  וגולת הכותרת של שלושת הימים האלו היה אי קטן ונחבא באמצע בנקוק בשם Sri Nakhon Khuean Khan Park שמאוד מפתיע בשקט והירוק שבו. שכרנו אופניים וטיילנו בכיף.

עינת ושי

אנחנו אוהבים לטייל עצמאית, מתכננים את הטיול אבל אוהבים לגלות דברים שלא בתכנון, נותנים לעצמנו

קרא עוד...

דרום תאילנד

עינת ושי, ינואר 2017

בנגקוק, הואה אין, קאו לאק, פוקט

בכמה מילים: ידענו שאנחנו רוצים לטייל בצורה רגועה ומעמיקה ולכן החלטנו ללכת רק על אזור הדרום. שי היה בתאילנד מספר פעמים ולכם בחרנו להתמקד באזורים בדרום שהוא לא היה בהם בעברשכרנו רכב לכל התקופה וכך היינו עצמאים וזה היה תענוג. זה לא מקובל ואנחנו לא מבינים למה, מכיוון שזה מאפשר עצמאות. הכבישים נוחים ומתרגלים לנהוג בצד השנימאוד אהבנו את השייט באגם cheow lan והטיול ביער הגשם בשמורת קאו סוק, שייט לשנורקלינג באי   mu ko surin וכל השהות ב khao lak

מסלול הטיול

6 ימים בהתחלה ובסוף בבנגקוק ולילה אחד בקנצ'נבורי בדרך דרומה
3 לילות הואה אין מנוחה וטיול בשמורות באזור. יומיים נסיעה דרומה
לילה אחד בשמורת קאו סוק, אגם מדהים.
3 לילות בקאו לאק שהיא עיירת חוף
3 לילות פוקט, היה מתוייר מידי בשבילנו אבל בסוף הצלחנו למצוא מקומות שקטים יותר

מתי מטיילים בתאילנד?

בתאילנד תמיד חם, אבל בחורף שלנו יש שם פחות גשם ואכן לא היה לנו גשם במהלך הטיול ולכן זו עונה אידאלית. בקיץ שלנו גשום בתאילנד (אבל חם

עלויות

טיסות בינואר מהארץ לבנגקוק – עלות הטיסות לתאילנד נעה בין 600-700 דולר לטיסה לא ישירה ולא בעונה עד 1000 דולר לטיסה ישירה בעונה, אם מזמינים מספיק זמן מראש.  טיסה פנימית מפוקט לבנגקוק בין 50 ל-100 דולר

מלונות – אנחנו אוהבים מקומות מוקפדים אבל בוחרים תמיד מלון/ריזורט שנמצא מחוץ למרכז, זה מאפשר להישאר ברמת מחירים של 4 כוכבים אבל להעלות ל-5 כוכבים. עלות לזוג ללילה היא עד 120 דולר לחדר זוגי.

אוכל – תאילנד היא מדינה זולה וענייה ולכן המחיר של אוכל מקומי הוא כמעט זניח ואכלנו הרבה במסעדות מקומיות. עלות של מנה 10 שקלים. לעומת זאת מסעדות לתיירים זה כבר עניין אחר.

אטרקציות – הכי יקר היה שייט מאורגן של חברה גרמנית לאי וזה היה  100 דולר לאדם. אפשר בחברה מקומית מצ'וקמקת ב-50 דולר לאדם. רוב סירות הלונג טייל שלוקחים באגם או נהר כזה או אחר , 50 דולר לסירה כניסה לשמורת טבע עולה 30 שקלים לאדם וכו'

תחבורה בנקוק תאילנד

פירוט תכנית הטיול

3 לילות בנגקוק – אתרים רגילים – ארמון, קאווסן, קניון שכולם הולכים J וכו'

לילה אחד קנצ'נבורי Kanchanaburi – הגשר המפורסם, טיול יומי למפלי ארואן, סכר ומערה.

יום בדרך להואה אין בו ביקרנו בשוק המטריה המתקפלת, השוק הצף ובחווה של חקלאות ימית

3 לילות בהואה אין hua hin – יום מנוחה, יום בשמורת pu la u , ויום בו היה תכנון לנסוע לשמורת 300 הפסגות אבל לא יצא לפועל.

יומיים נסיעה לכיוון דרום מערב (פוקט). ויתרנו על קופנגן וקוסמוי מכיוון ששי היה כבר בהם ובחרנו להתמקד בצד המערבי של הדרום הרחוק. רצינו לשבור את הנסיעה לקראת האמצע שלה על ידי הפלגה לאי בשם קו טאלו  Ko Thalu אבל הים היה סוער ולכן לא היו הפלגות, אז ישנו באזור החוף ולמחרת המשכנו.

לילה אחד בשמורת קאו סוק. ביום הראשון שייט באגם מדהים בשם cheow lan, ביום השני טיול רגלי ביער גשם. ישנו במלון על עץ.

לטיולים דומים


דרום פטגוניה

תגובות פייסבוק

שבועיים וחצי בגלאפגוס

תגובות פייסבוק

סוף שבוע ארוך ברומא

תגובות פייסבוק

3 לילות בקאו לאק khao lak שהיא עיירת חוף בה ישנו בריזורט מדהים נחנו ושטנו יום אחד לקבוצת איים שהאי המרכזי בה הוא mu ko surin והיה מדהים

3 לילות בפוקט – הייתה קצת נפילה. אחרי אזורים פחות מתויירים פתאום הגענו למקום בו יש פקקים והחופים עמוסים ולא התחברנו. קיצרנו שם את השהות וטסנו לבנקוק. הספקנו להיות שלושה ימים. בראשון שטנו לקו פי פי שהוא אי מדהים כאשר אין בו 50 סירות מירוץ שנכנסות ברוורס לחוף כל שעה ופורקות תיירים. לא הצלחנו להינות. ביום השני כלקח נסענו עם הרכב למעגן סירות מרוחק ולקחנו בו סירת לונג-טייל לבד לאזור Phang-nga והיה מקסים. היו הרבה פחות תיירים וגם לא היינו תלויים בטיול מאורגן רב משתתפים. ביקרנו במוזיאון האשליות, מקום מגניב, תוכלו לראות בתמונות.

3 לילות בנגקוק – החלטנו לישון באזור אחר של העיר ולא באזור הקאו סאן. ליד המלון היו פארקים שקטים ואפילו גילינו אי שהוא שמורת טבע שקטה בלב בנקוק ועשינו יום טיול אופניים באי.

סירת לונג טייל האיים תאילנדהמסלול שלנו

3 ימים בבנגקוק

עשינו את הדברים הרגילים שעושים תיירים בבנגקוק. הלכנו לראות מקדשים שונים, קניונים וכמובן את אזור רחוב הקאווסן שם גם ישנו. רק על דבר אחד נרצה להרחיב כאן וזה על עקיצה קטנה שעשו לנו. הגענו למקדש ….. ובכניסה עמד בחור עם מדים רשמיים ואמר לנו שכרגע אין אפשרות להיכנס רק עוד כשעה ושהוא מציע שנעשה שייט קטן בנהר עד שנוכל להיכנס. בעיתוי די "מקרי" היה שם בחור עם סירה והמחיר שהוא הציע לנו, 1500 באט,  לא היה נראה לנו מוגזם בשלב זה של שהותנו בתאילנד. הבחור עם המדים, שהיה נראה מאוד רשמי ועובד במקדש עוד אמר לנו שזה יותר מידי ואמר לנו שלא צריך לשלם יותר מ-1200 באט. לקחנו את השייט, היה נחמד, רק אחרי זה הבנו ששילמנו אולי פי 10 מהמחיר המקובל. טוב, מלכודת תיירים…  בסך הכל זה עניין של הרגשה יותר מהעלות עצמה.

יומיים בקנצ'נבורי Kanchanaburi

נהיגה עצמאית - ההחלטה שלנו לשכור רכב נראתה תמוהה לאנשים אחרים. יש איזו שהיא צורת חשיבה שבמדינות עולם שלישי לא שוכרים רכב ומתבססים על הסעות של מקומיים  וטיולים מאורגנים מטבע הדברים זה מאוד מגביל ומונע ממטיילים לטייל הרבה. אנחנו רצינו מאוד להיות עצמאיים וזה לגמרי הוכיח את עצמו. התרגלנו מהר לנסוע בכבישים בהם יש נהיגה הפוכה ואיכות הכבישים הייתה בסדר גמור.

קנצ'נבורי היה היעד הראשון שלנו מחוץ לבנגקוק. האתר העיקרי בו ביקרנו בעיירה עצמה הוא הגשר על נהר קוואי שלא היה הופך להיות אתר תיירותי אלמלא לפני 60 שנים צולם כאן סרט מלחמה שובר קופות על שבויים בריטים ואמריקאים במלחמת העולם השנייה. הגשר היה אמור להיות חלק ממסילת הרכבת בין תאילנד לבורמה והסרט מתאר את בניית הגשר על ידי השבויים. למי שאינו מכיר את הסרט אז זה אינו סיפור מלחמה רגיל, אלא סיפור של מאבק בין תרבויות: התרבות היפנית, התרבות הבריטית והתרבות האמריקנית.

כעקרון קנצ'נבורי עצמה יכולה להיות טיול יום מבנקוק כולל מספר אתרים ושמורות מרוחקים יותר. אנחנו, כאמור ישנו בקנצ'נבורי שני לילות ועשינו טיול יום אחד בעיירה עצמה ובסביבה הקרובה וטיול יום אחד בסביבה הרחוקה יותר (אבל ניתן גם להרחיב את הטיול ולטייל יומיים באזור המרוחק, יש מה לראות).

ישנו בריזורט פליקס שנמצא לא רחוק מהגשר על הנהר, שהוא האתר המפורסם ביותר במקום, ויחסית לריזורטים בהם ישנו בהמשך, לא היינו ממליצים על המקום. יש  דבר אחד שכן נצרב אצלנו בזיכרון מריזורט פליקס, לא ברור אם לטובה או לרעה, והוא מה שנקרא monitor lizard. אלו לטאות עצומות שמסתובבות חופשי ברחבי תאילנד באופן כללי ובריזורט פליקס באופן ספציפי. שתיים כאלו חלפו לידנו בריצה ונתנו לנו הרגשה שאנחנו בפארק היורה.

אז ביום הראשון בו שהינו במקום, יצאנו לסיבוב ליד הנהר ובעל סירת נהר (long tail) נפנף לנו ושאל אותנו אם אנחנו רוצים לשוט למערה בסביבה. בספונטאניות עלינו על הסירה והוא לקח אותנו למקום נחמד בו הלכנו כקילומטר וחצי עד שהגענו למערה Khun Phaen Cave (השייט הזה עלה לנו 1200 באט). באותו היום כמובן שביקרנו בגשר המפורסם, במוזיאון ובשוק קטן שנמצאים לידו.

ביום השני התחלנו את הסיבוב שלנו במפלים הנקראים Erawan Fall  שנמצאים כ-50 קילומטרים צפונית מערבית לקנצ'נבורי. זוהי שמורה יפה ובה 7 מפלים, המסלול עובר לאורך 7 המפלים במעלה הנחל ובסיום חוזרים את הדרך בירידה. שי התרחץ באחת הבריכות הטבעיות אבל אני ויתרתי גם בגלל הדגים שרואים במתרחצים מזון לגיטימי. לאחר מכן נסענו לסכר ששמו Si Nakharindra  וגילינו שכמו כל סכר בעולם, בתצלום פנורמי מהאוויר הוא מהמם ובפועל כשנמצאים עליו זה לא דומה לתצלום האוויר. אז אפשר לוותר.

Erawan Fall Kanchanaburi thailandהמשכנו לשמורת מפלים נוספת Huai Mae Khamin Waterfall שהיא יפה לא פחות ממפלי ארוואן והרבה פחות מתויירת. העניין היה העומס, הרגשנו שזה יותר מידי ליום אחד ולכן פחות נהנינו. לאחר מכן נסענו למערת נטיפים יפה בשם lawa cave שבכניסה אליה היה שלט "לא להאכיל את בעלי החיים". כשנכנסנו הדליקו את האור (היינו לבד שם) ולרגע חשבנו שאולי עכשיו יתנפלו עלינו לטאות ענק או משהו אחר כדי לבקש אוכל, בסוף לא היה כלום, רק מערה. אחרי המערה נסענו לאתר הנצחה לשבויים של בנות הברית שמתו בשבי בעבודות הפרך Hell Fire Pass Memorial Museum. חזרנו עייפים אחרי יום ארוך בחזרה לקנצ'נבורי.

יום בדרך להואה אין

התחלנו בשוק הצף ב- Damnoen Saduak- מיותר, מבחינתנו אתם יכולים לוותר.

שוק המטריה המתקפלת ב- Samut Songkhra זהו שוק קצת הזוי שמסיבה זו או אחרת החליטו להקים אותו על מסילת רכבת. אז נכון שהרכבת עוברת רק 8 פעמים ביום ובמהירות מאוד נמוכה אבל בכל זאת החוויה של הביקור היא לראות איך כשהרכבת מגיעה, בעלי הדוכנים שנמצאים על המסילה מזיזים את הסחורה כך שהרכבת לא תפגע בה ומקפלים את הסככות שמעל ראשיהם. כדאי מאוד שהביקור כאן יהיה מתוזמן לשעה שבה הרכבת מגיעה. אנחנו פספסנו בכמה דקות וזה היה די מבאס.

חווה חקלאית ימית ??? – עשינו סיור נחמד כאן בסירה כדי לראות מונגרובים ויש אפילו סיור ארוך יותר בו רואים קופים וגם שולי פנינים.

3  לילות Hua Hin

הואה הין היא עיר נופש עם טיילת, חופים, מלונות, פעילות ימית וכמובן בילויים שונים. גם באזור יש מספר מוקדים של טיול בשמורות טבע וכך למעשה הואה הין הפכה לאחת מהאפשרויות הפופולריות ביותר לתיירים (ומקומיים) שמחפשים חופשה תאילנדית בלי להרחיק דרומה ולבזבז זמן על טיסות ומקומות המוניים מאוד ורחוקים מאוד. היא נמצאת במרחק שעתיים נסיעה מבנקוק. מה עשינו כאן ? פשוט נחנו, נהנינו ויום אחד טיילנו לשמורת טבע. העדפנו, כמו גם במקומות אחרים, לקחת מלון רחוק מהמרכז (היינו ניידים עם הרכב ששכרנו) וכך לקבל מלון 5 כוכבים בעלות של 4 כוכבים במרכז העיר. ישנו במקום שנקרא Radisson Blue Resort  ומאוד נהנינו.

Pa la u – ביום השני שלנו בהואה הין נסענו לטייל בשמורת טבע ידועה, פה לה או, במרחק של שעה וחצי מהעיר. הלכנו לאורך ערוץ נחל ובו מפל יפה ויער סבוך. המסלול הוא כ 2-3 קילומטרים לכל כיוון. בשעה המוקדמת בה הגענו, 8 בבוקר, לא היו עוד מבקרים וגם ראינו אלפי פרפרים שמופיעים רק בשעות הבוקר המוקדמות. בכניסה לשמורה יש דוכני אוכל, כך שלא צריך להתארגן מראש לאוכל ויש גם מוניות שמגיעות לכאן מכיוון שזהו יעד מאוד ידוע ומתוייר באזור. בדרך חזרה מהשמורה עצרנו בתצפית יפה על אזור החוף.

ביום השלישי רצינו לבקר בשמורת 300 הפסגות ששמה הרשמי הוא  Sam Roy Yot אבל בסוף ויתרנו. זוהי שמורה מאוד מגוונת בה יש ביצת מים מתוקים גדולה, חופים, נהר, מערה מרשימה ועוד.

יומיים בדרך דרומה לשמורת קאו סוק  Khao Sok

מיטב המומחים לתאילנד לא ידעו להגיד לנו איך ניתן לשבור את הנסיעה הארוכה שלהו מהואה הין לקאו סוק. בקו אווירי המרחק הוא אמנם 450 קילומטרים, אבל הכבישים מתפתלים באזורים הררים ויש תנועה ערה בחלק מהכבישים, כך שלא רצינו לעשות את הדרך הארוכה הזו ביום נהיגה מתיש.

החלטנו שנעשה שליש מהדרך ביום הראשון עד האי Ko Thalu. באי עצמו אמנם אין מלונות ולא ניתן לישון בו אבל נמצא מלון בחוף ולמחרת, על פי התכנון שלנו, רצינו להפליג בסירה לאי ולהעביר את היום בשנורקלינג ובביקור באי. אבל תוכניות לחוד ומעשים לחוד, הים היה סוער ולכם לא היו הפלגות לאי באותו היום, לכן ביום המחרת המשכנו לקאו סוק במקום להישאר עוד לילה באזור.

2 ימים בשמורת קאו סוק ואגם cheow lan

בשמורת קאו סוק ואגם cheow lanמבחינת שי היומיים האלו היו הדבר ב-ה' הידיעה. האגם בשמורה, לדבריו, היה אחד המקומות היפים שראה בימי חייו. מזג האוויר היה ערפילי משהו אבל זה דווקא הוסיף ליופי של המקום. ההרים, היער מסביב והמצוקים שירדו ישירות לאגם הופכים את המקום למיוחד ויפה. לקחנו סירת לונג טייל ושטנו באגם. ראינו גם את הבקתות הצפות בהן ניתן לישון, אבל זה לא עשה לנו את זה. כבר ביום הקודם הזמנו מקום במלון בתי עץ khao sok tree house resort.

לטיולים דומים


הודו-לדאק, רישיקש, ורנסי ודלהי

תגובות פייסבוק

טיול בקירגיסטן

תגובות פייסבוק

פטרה ועקבה בירדן

תגובות פייסבוק

למחרת טיילנו ביער הגשם העתיק שבמקום ומאוד נהנינו. למזלנו לא נתקלנו בכל החיות שהופיעו על שלט ההסבר בכניסה לשמורה. לא ראינו קוברה יורקת ולא נמר ולא טרנטולות אולי זה בגלל שמילאנו בקפידה אחרי הוראות הבטיחות של השמורה שהופיעו לצד האזהרה מחיות הבר המסוכנות  ואסרו על כניסה עם כפכפים J. אבל משהו נוסף ורציני... התאילנדים מתייחסים מאוד ברצינות לשמורות הטבע שלהם והם מאוד מוקפדות ומסודרות וזה תענוג. בשמורה אפשר לקחת מדריך ואפשר גם לטייל לבד כפי שאנחנו טיילנו. נתקלנו בחבורת קופים מקומית שהגיעה אלינו אבל פספסנו את הפריחה של הפרח הגדול בעולם שפורח כאן. מסתבר שצריך להגיע בשעות הבוקר המוקדמות כדי לראות אותו.

כמה מילים למטיילים אחרים: השמורה הזאת היא אחד המקומות היפים שראינו. מטיילים רבים מטיילים בה כטיול יום מפוקט. בטיול כזה בו מבזבזים המון זמן על נסיעה לא מגיעים למימוש של עשרה אחוז מפוטנציאל השמורה. בדרך כלל טיול מאורגן מפוקט כולל סיבוב קצר ביער הגשם העתיק והליכה קצרה ביובל נחל חביב אבל כזה שלא משתווה לביקור באגם. תעשו לעצמכם טובה ותקדישו יותר מזה לשמורה מכיוון שזה באמת אחד המקומות היפים.

3 לילות קאו לק Beyond Resort Khaolak

איי סורין תאילנד Mu Ko Surinהיעד הבא שלנו גם היה הצלחה מסחררת מבחינתנו. קאו לק היא רצועת חוף בת 20 קילומטרים הנחשבת לאחת מרצועות החוף היפות בתאילנד ובה חופים רחבים עם חול לבן שמצדם האחד ים צלול בגווני טורקיז ומצדם השני הרים מכוסים יערות גשם. כל דבר שעשינו באזור היה מוצלח. זה התחיל מהריזורט בו ישנו Beyond Resort Khaolak שכהרגלנו לא היה ממוקדם במרכז העיירה אלא 10 ק"מ צפונית לה והמשיך לשנירקול מדהים באיי סורין Mu Ko Surin. כמה מילים לגבי השנירקול... קודם כל איי סורין נחשבים לאחד המקומות הטובים התאילנד לצלילה ושנירקול כך שמראש הלכנו על שייט וביקור איים עם פוטנציאל הצלחה גבוה. הדבר השני הוא החברה אתה יוצאים ליום כזה. כאן (בניגוד לפוקט) לקחנו שייט עם חברה גרמנית שיש לה באופן טבעי סטנדרטים אירופאיים. נכון שזה עולה כפול 100 דולר לאדם במקום 50 אבל זה מה שעשה לנו את המקום ואת אחת החוויות המוצלחות שלנו בתאילנד. הכל היה מוקפד, האוכל, הציוד, הרצון לתת לנו את המקסימום ולא לעגל פינות. אנחנו ממליצים על הכיוון הזה.

3 לילות פוקט

בפוקט חווינו מה שחווים מטיילים בהרבה טיולים בעולם. פוקט הוא יעד מרכזי מאוד, ידוע והמון מדברים עליו, הוא גם האי הגדול ביותר בתאילנד. זו הסיבה שהוא מאוד המוני ואנחנו הגענו אליו אחרי 5 ימים קסומים בהם היינו באזור חוף מקסים ושליו ושמורת טבע יפהפיה. ואז "נחתנו" לפוקט וכבר בכניסה לאי (שמחובר על ידי גשר ליבשת) נתקלנו בפקקי תנועה. אז ניסינו לעשות את המקסימום כדי להינות ולא להתבאס מזה והטיפ הראשון ששומעים ממטיילים שלא אוהבים המוניות הוא להתרחק מחוף פאטונג Patong beach ולמצוא חוף אחר. אז זהו... שזה לא עוזר. ולכן קצת קיצרנו את השהות שלנו בפוקט וטסנו מוקדם ממה שחשבנו לבנקוק. אז תובנה אחת ומה בכל זאת עשינו שם:

תודנה - בדיעבד פגשנו זוג נחמד בשדה התעופה בדרך לבנקוק והם סיפרו לנו על אי שאליו ניתן להפליג מפוקט ובו נחמד מאוד להעביר כמה ימים ושמו ko yao yai  ונחשב לאחד המקומות האחרונים שהתיירות המסיבית עדיין לא הגיעה אליו בתאילנד.

מה עשינו?

האי של גיימס בונד בפוקט תאילנדביום הראשון לקחנו סיור שנחשב לאם כל הסיורים בפוקט בפרט ואולי בתאילנד בכלל והוא שייט לאי קו פי פי. על הנייר המקום קסום, חוף עם חול לבן, מוקף במצוקים ולידו איים שמזדקרים מהים, אבל כשמגיעות לשם סירות מנוע מהירות כל דקה, פולטות קבוצות תיירים ורצות להביא עוד קבוצות כדי להספיק לאסוף את אלו שמחכים להיאסף, זה הופך את המקום לתיירותי ברמות שלא דמיינו שקיים עד היום. אז אי אפשר לומר שקו פי פי הייתה חוויה מהנה למעט התמונות שמצטלמות טוב.

מה כן אהבנו ? למחרת החלטנו שאנחנו לא לוקחים עוד סיור מאורגן כזה שיוצא בסירה מהירה מפוקט לאתר מרכזי אחר ליד האי, עושים וי מהר ליד כל אתר וממשיכים, זה לא בשבילנו. נסענו עם הרכב שלנו אל מחוץ לפוקט ועל כביש 4 ראינו שלט שמפנה לכביש קטן לעבר אי ג'יימס בונד. זה בדיוק מה שחיפשנו. הגענו למעגן סירות קטן ובו סירות לונג טייל נחמדות. לקחנו כזאת סירה לבדנו ויצאנו לשייט באזור הכולל באמת את האי שבו צולמה סצינה באחד מסרטי ג'יימס בונד, ראינו מערה מיוחדת שאליה נכנסנו בקיאקים שממתינים למבקרים ששטים באזור ואפילו ביקרנו בכפר מוסלמי צף שלא מזכיר בשום אופן כפר מוסלמי במזרח התיכון. היה הרבה יותר רגוע והרבה פחות עמוס ובשייט הזה מאוד נהנינו.

החזרנו את הרכב וטסנו לבנקוק

3 ימים בבנקוק

הפעם החלטנו להתרחק מההמולה של רחוב קוואסן ולקחת מלון בחלק אחר של העיר, מקום בו יש שכונות של דיפלומטים ובאופן כללי זהו אזור שמשדר משהו אחר לגמרי. יצאנו להליכות בוקר בשני פארקים שהיו סמוכים למלון בו ישנו (איזה מלון?)  וגולת הכותרת של שלושת הימים האלו היה אי קטן ונחבא באמצע בנקוק בשם Sri Nakhon Khuean Khan Park שמאוד מפתיע בשקט והירוק שבו. שכרנו אופניים וטיילנו בכיף.

לטיולים דומים


דרום פטגוניה

תגובות פייסבוק

שבועיים וחצי בגלאפגוס

תגובות פייסבוק

סוף שבוע ארוך ברומא

תגובות פייסבוק

אימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *