ערן בריימן

עובד במשרה מלאה אבל הטיולים הם מה שממלא אותי. במיוחד אוהב טבע, מקומות פתוחים, ירוק, אגמים, הרים וכאלה.

יש לי בלוג שנקרא the laughing traveller מוזמנים להיכנס

מערב אירלנד וקצת השלמות

ערן בריימן, ספטמבר-אוקטובר 2017

הרבה טבע, צוקים מעל הים ופאבים איריים

בכמה מילים:

לאירלנד נסענו בעיקר בשביל הטבע הירוק שלה וקו החוף המרשים, אבל גם בשביל האווירה הכייפית של פאבים קטנים עם מוזיקה חיה, וויסקי ובירה. לא חיפשנו בטבע טרקים דרמטיים בהרים אלא הליכות קלילות יותר לאורך המצוקים של קו החוף ובגבעות הירוקות. לאירים שיחק המזל עם סדרת הטלוויזיה משחקי הכס שצולמה בין היתר באירלנד. מספר רב של אתרים ממותגים כ"אתרי משחקי הכס" ומגיעים אליהם הרבה תיירים וגם אנחנו ביקרנו בהם.

אהבנו מאוד לרדת מהכבישים הנופיים המרכזיים לכבישים קטנקטנים ופשוט להנות מהעובדה שאנחנו כמעט לבד במקומות לא תיירותיים.

רוב הטיול שלנו היה בדרום מערב אירלנד, אבל נחתנו בדבלין ולכן טיילנו במשך יומיים בדרך לשם וכן הצפנתי ליום וחצי כדי לראות את אחד האתרים המפורסמים של האי, giant's causeway.

מסלול הטיול

יומיים בדרך לדרום מערב – לינה בעיר קילקני, טיול בשמורת גלנדלוך ביום הראשון וביקור בסלע קאשל ביות השני.
4 ימים בדרום מערב בשתי פנינסולות (חצאי איים) בדרום הרחוק. הראשונה היא פנינסולת איברף Iveragh והשנייה פנינסולת דינגל.
4 ימים במערב הכוללים את צוקי מוהר, אתר מתוך משחקי הכס בשם dunquin harbor ועוד. ישנו במקומות קטנים מאוד וגם בעיר השלישית בגודלה באירלנד גאלווי.
יומיים נסיעה לצפון – בעיקר כדי לראות אתר גיאולוגי מרשים ומפורסם מאוד באירלנד שנקרא giant's causeway אבל ביקרתי בעוד מספר מקומות יפים.

יום ראשון ושני – בדרך מדבלין לדרום מערב אירלנד

לקחנו את הרכב השכור בשדה התעופה בדבלין ומיד יצאנו לכיוון דרום מערב מבלי להתעכב בעיר עצמה. היעד שלנו מבחינת הלינה היה העיר קילקני  kilkenny שאמנם ידועה בפן התרבותי שלה אבל אנחנו הכרנו אותה בזכות הבירה שמיוצרת במבשלת הבירה הראשונה באירלנד ונמכרת במספר בארים בארץ. בכל מקרה מבחינתינו זה היה יעד של "מקום לינה בדרך".

לא רצינו ליסוע מבלי לעצור ולטייל ולכן ביקרנו בשמורה יפה כדי לשבור את הנסיעה. לשמורה קוראים גלנדלוך Glendalough.

ביום השני הייתה לנו נסיעה ארוכה שמילאה את רוב היום ובדרך עצרנו במספר יעדים קטנים שהמפורסם שבהם הוא סלע קאשל (rock of cashel), זהו סלע עצום שלמרגלותיו נמצאת עיירה פירוש המילה קאשל הוא מבצר בקלטית. על הסלע העצום הזה יש מתחם מוקף חומה ובו קתדרלה, כנסייה, מגדלים ובית קברות עם צלבים גדולים. ערכנו ביקור קצר, עשינו צילומים מאוד אופייניים לאירלנד והמשכנו. בערב הגענו לקילרני.

טיול עצמאי לאירלנד

שלישי ורביעי- קילרני, פנינסולת Iveragh: טבעת קרי וגאפ אוף דלואו.

העיר קילרני killarney היא הבסיס לטיול הראשון שלנו בחלק הדרום מערבי שנקרא Iveragh Peninsula. פנינסולה היא לשון יבשה שיוצרת חצי אי ואיבראף היא הפנינסולה הגדולה באזור ויש בה רכס הרים ובו ההר הגבוה באירלנד. המקום מוכר יותר אולי דווקא בשמו של הכביש שעובר מסביב לפנינסולה ונקרא טבעת קרי - ring of kerry.

ביום הראשון שלנו בקילרני טיילנו במקום מהמם ולא רחוק מהעיר שנקרא Gap of Dunloe. זה מסלול שעובר בין שלושה אגמים ומטפס לפסגה גבוהה ואפשר לעשות אותו במספר דרכים. אפשר ללכת ברגל, אפשר בעגלת סוסים, יש גם אפשרות לעשות שייט באגם ויש אף כאלו שרק עוברים עם הרכב, רואים את האזור וממשיכים.  כל אחד בוחר מה שמתאים לו. אנחנו עלינו וירדנו ברגל.

היום הבא היה היום של kerry ring - טבעת קרי (כביש N70), זהו כביש שמקיף את הפנינסולה ולאורכו מספר אתרי תיירות מפורסמים יותר או פחות. באופן כללי חלק גדול של הטיול שלנו היה במה שנקרא wild atlantic way דרך תיירותית של 2500 קילומטרים, שטבעת קרי היא חלק ממנה והאירים מיתגו אותה בצורה מאוד מובהקת. זה מתחיל עם מונח בויקיפדיה ואתר אינטרנט רשמי וממשיך לשילוט בולט בכבישים ובאתרי התיירות ולמעשה אפשר לתכנן טיול לפי המקטעים של הדרך, שזה פחות או יותר מה שגם אנחנו עשינו.

טיול לאירלנד עלויותאז לפני היציאה שאלנו את בעלת המלון בו ישנו, על הדרך שעומדת לפנינו. היא אמרה לנו שנסיעה לכל אורך טבעת קרי זה עניין של שעה. לא רצינו להתווכח איתה על העובדה הזו, והיא גם הייתה מאוד נחמדה, אבל היה נראה לנו הזוי שבשעה אפשר לנהוג 170 קילומטרים בכביש צר ומפותל. מסתבר שזה קטע אצל האירים, אל תשאלו אותם על זמנים, הם תמיד יפחיתו כמה עשרות או מאות אחוזים. יש הרבה הערות בחוות דעת בטריפ אדוויזר שמתייחסות לנקודה הזו.

אז לא התווכחנו ויצאנו ליום טיול מלא שהסתיים במלון קטן ב cahersiveen לקראת סוף הסיבוב שלנו בטבעת קרי.

התחלנו את היום ב ladies view שהיא נקודת תצפית יפהפיה על אזור האגם הגדול שנמצא בפארק הלאומי קילרני. בהמשך היום הקפדנו על ירידה מהדרך הראשית לדרכים צדדיות ממש קטנות כדי לראות מקומות פחות מוכרים ופחות מטויילים. ירידה כזו הייתה למשל נסיעה לסקלינג רינג וביקור בצוקי קרי שעליהם בכלל לא שמענו לפני הטיול ולכן לא תכננו לבקר בהם. אמנם הצוקים יותר נמוכים מאחיהם צוקי מוהר המפורסמים אבל ההגעה המקרית למקום מקסים בשילוב מעט תיירים עשתה לנו את הביקור כאן לאחד השיאים של הטיול.

הספונטניות בטיול היא למעשה אידאולוגיית טיול אצלי ואני מרגיש שזה נותן לי חוויה אחרת בטיול. באירלנד הגענו למספר מקומות עליהם שמענו במקרה ממקומיים ולא תכננו לבקר בהם מראש ודווקא אלו היו המקומות הכי מהממים גם אם זו ההרגשה שלנו ולא על פי נתונים "טכניים".

בעיירה cahersiveen בה ישנו אין שום דבר מעניין. ישנו בה ולמחרת המשכנו.

טיול באירלנד עם רכב

יום חמישי ושישי - עוברים לפנינסולת דינגל ולאחר מכן מצפינים.

למחרת עוד לפני שעברנו לפנינסולה הבאה ביקרנו בבוקר באחד המקומות שהכי אהבתי בטיול. לשון יבשה צרה מעל עיירה קטנה בשם rossbeigh. כביש קטן עובר לאורך לשון היבשה הזו עד לנקודה בה עוצרים ומתחילים ללכת ברגל ל rossbeigh beach. הייחודיות של המקום הזה היא שמצד אחד יש מצוקים מעל הים ומעליהם גבעות ירוקות של עשב ובאמצע הגבעות פתאום מגיעים לקטע של חול ים. היינו כאן שעתיים ומאוד מאוד אהבתי את המקום.

לאחר מכן עברנו לפנינסולה הבאה שנקראת פנינסולת דינגל. דינגל היא העיירה המרכזית ובה רצינו לישון. במקור תכננו לבקר בחוף inch beach שנחשב למאוד מרשים אבל הרגשנו שמיצינו את נושא הצוקים והים לאותו היום. הרגשנו שהיה לנו יום מעולה שגם הסתיים בכיף בעיירה דונקין שבה יש אווירה מדליקה של פאבים קטנים עם מוזיקה חיה. ישבנו, שתינו, נהנינו מהמוזיקה והרגשנו אירלנד.

את היום הבא התחלנו באתר מתוך משחקי הכס. מקום מיוחד ויפה שנקרא dunquin harbour ולאחר מכן המשכנו ל waymont.

טיול לאירלנד שבועוזה הזמן לדבר קצת על מזג אוויר. אירלנד זה לא יעד טרופי וחם מבחינת מזג האוויר, את זה כולם יודעים ואני לא מחפש דווקא מזג אוויר חמים. רוב הזמן מזג האוויר היה בסדר. פה ושם נרשמו  תקריות קטנות ופעם אחת הגשם אילץ אותנו לשנות תכניות. בכל מקרה ב waymont הייתה רוח מטורפת, ברמה שכשפתחתי את הדלת של הרכב והיא ברחה לי מהיד ונפתחה  מעוצמת הרוח. למזלנו הכיוון שלה היה לטובתנו. כלומר בהלוך, במעלה הגבעה היא דחפה אותנו אבל בחזור בקושי התקדמנו. זו הייתה חוויה נחמדה. קצת פחות נחמד היה להגיע ליעד הבא שלנו connor pass, שהוא מעבר הרים מדהים עם נוף של הרים וים, כך על פי התמונות, כמעט לכל הכיוונים ולא לראות כלום בגלל ערפל. קורה... העברנו עוד לילה בדינגל.

יום שביעי ושמיני

המטרה הייתה ליסוע לישון ביעד הבא שלנו, דולין doolin. שהיא הבסיס לביקור באחד משני היעדים הכי מפורסמים באירלנד, צוקי מוהר. חיפשנו יעדים בדרך ובחרנו כיעד ראשון מעין קצה של לשון יבשה שנקראת aill na brun שבקצהו נמצא מגדלור בשם loop head. בדרך לקחנו מעבורת מ tarbert כדי לחסוך נסיעה ולקראת צהרים הגענו ללופ הד, שהוא מקום מדהים, טבע נטו. יש את המגדלור שהכניסה אליו בתשלום (5 יורו) ויש מלמעלה תצפית אבל לא נכנסנו. האזור מקסים בלי גדרות ואנשים וממש אהבנו. גם הכביש שעולה צפונה משם, לכיוון דולין, N67 הוא כביש יפהפה ומאוד מומלץ מבחינתי.

במהלך הטיול העליתי הרבה תמונות לפייסבוק ולאינסטגרם ואנשים הגיבו ב-"עוד צוקים, אמממ..." וזה באמת נכון. הנוף בטיול שלי באירלנד לא היה מגוון, אבל הוא היה מהמם וזה מה שאני אוהב. גבעות ירוקות, צוקים, ים, מזג אוויר לעיתים קצת זועף והרבה פעמים אפרורי, אבל זה מקסים. אז אם מישהו שוקל לאן ליסוע, רק שידע את העובדה הזו.

הגענו לדולין שהיא עיירה של רחוב עם שלושה פאבים והתמקמנו.

יום תשיעי-עשירי צוקי מוהר, העיר גולווי ונסיעה לקליפדן

כאמור, צוקי מוהר הם יעד מרכזי לקבוצות תיירים באירלנד. הסיבה לכך היא שגובה הצוקים כאן הוא כפול מהגובה במקומות אחרים. אני מניח שאם מגיעים לכאן לפני שרואים מקומות אחרים באזור, זה בטח מהמם, אבל אנחנו הגענו אחרי 6 ימים של קו חוף. הצוקים  אכן מרשימים והעצה שלי למטיילים שקוראים את הכתבה, תגיעו מוקדם בבוקר לפני האוטובוסים. כעקרון בצוקי מוהר אפשר להסתובב שעה באזור המגודר והמסודר, להיכנס למרכז המבקרים וללכת לתצפית המרכזית. אנחנו בחרנו להמשיך עוד קצת מעבר לשער שבו שלט שאומר שמכאן והלאה זה על אחריות המטיילים.

טיול כוכב באירלנדבאותו היום המשכנו לעיר גולווי שהיא העיר השלישית בגודלה באירלנד. ישנו בה שני לילות ובערב הראשון ביקרנו במרכז העיר התיירותי והנחמד. אני פחות חזק בערים אז אני לא מתמקד בטיול ובכתיבה בעיר עצמה. בכל מקרה כמו בכל מקום באירלנד ישבנו בפאבים עם מוזיקה חיה, בירה ווויסקי.

למחרת נסענו מערבה לעיירה בשם קליפדן clifden , העיירה לא הייתה היעד שלנו אלא פשוט נקודת ציון למסלול. עד אליה נסענו מערבה וממנה עלינו קצת צפונה וחזרנו בטבעת מסלול שיצרנו לעצמנו. בדרך ביקרנו באיים שהגדרנו כחורים מבודדים ואליהם מגיעים בנסיעה על גשרים מהעיירה bealadangan. בהמשך ביקרנו בפארק לאומי בשם קונמרה Connemara  שהיה נחמד אבל לא דרמטי. אבל את היום סיינו בנסיעה בכביש ממש יפה שנקרא R344 ועל נסיעה בו אני ממליץ מאוד.

יום וחצי אחרונים בצפון אירלנד

בערב נפרדתי מחבר שלי והמשכתי למחרת לבד לצפון אירלנד לעוד יום וחצי של טיול. היעד שלי היה ה- giant's causeway שהוא אתר נוסף מאוד מפורסם באירלנד וגם אליו מגיעים המון תיירים. הסיבה לכך היא תצורת סלע של משושים מאוד ייחודית שנמצאת על קו החוף. בריכת המשושים אצלנו ? הרבה יותר נרחב ועל החוף לאורך קו מצוקים (ובלי החום הישראלי).

הגעתי לשם בשעות הצהרים, דבר שאני לא אוהב מכיוון שיש הרבה תיירים, אבל זה היה המצב וגם לא רציתי לדחות למחרת את הביקור בגלל מזג אוויר שצפוי היה להיות גשום ולכן טיילתי במקום שעתיים, מאוד התרשמתי מכיוון שהתופעה באמת מיוחדת וזה עצום מבחינת ההיקף.

לאחר מכן ביקרתי בעוד שני אתרים סמוכים. התחלתי עם Dunluce castle שהיא מצודה יפה ומאוד קרובה שגם היא הייתה לוקיישן במשחקי הכס. כנראה שהמיתוג הזה עובד מכיוון שאני בכלל לא רואה את משחקי הכס אבל בכל זאת הגעתי לשם ואני יודע להגיד שזה "משחקי הכס". בכל מקרה לא נכנסתי למצודה אלא רק ירדתי מהרכב ונהניתי מהנוף והמצודה מהתצפית.

לאחר מכן נסעתי ליעד שמופיע על שער של הלונלי פלאנט 2017 של אירלנד ונקרא National Trust Carrick-a-Rede. התמונה בלונלי צולמה מהים ובה רואים את גשר התלוי בין שני מצוקים ואכן זה המקום והוא מאוד יפה. לא הייתי שם לבד, מטבע הדברים, ולכן חיכיתי בתור ללכת עם קבוצת הליכה כאשר כל פעם יוצאת קבוצה על מנת לא להעמיס משקל יתר על הגשר. בלילה ישנתי בעיירת גולשים שנקראת portrush.

ביום האחרון ביקרתי באתר נוסף הקשור למשחקי הכס the dark hedges שהוא שדרת עצים מאוד יפה. אחר מכן חזרתי לדבלין ולעיסוקים אחרים שאינם טיול (כנס)

ערן בריימן

עובד במשרה מלאה אבל הטיולים הם מה שממלא אותי. במיוחד אוהב טבע, מקומות פתוחים,

קרא עוד...

מערב אירלנד וקצת השלמות

ערן בריימן, ספטמבר-אוקטובר 2017

הרבה טבע, צוקים מעל הים ופאבים איריים

בכמה מילים: לאירלנד נסענו בעיקר בשביל הטבע הירוק שלה וקו החוף המרשים, אבל גם בשביל האווירה הכייפית של פאבים קטנים עם מוזיקה חיה, וויסקי ובירה. לא חיפשנו בטבע טרקים דרמטיים בהרים אלא הליכות קלילות יותר לאורך המצוקים של קו החוף ובגבעות הירוקות. לאירים שיחק המזל עם סדרת הטלוויזיה משחקי הכס שצולמה בין היתר באירלנד. מספר רב של אתרים ממותגים כ"אתרי משחקי הכס" ומגיעים אליהם הרבה תיירים וגם אנחנו ביקרנו בהם.

אהבנו מאוד לרדת מהכבישים הנופיים המרכזיים לכבישים קטנקטנים ופשוט להנות מהעובדה שאנחנו כמעט לבד במקומות לא תיירותיים.

רוב הטיול שלנו היה בדרום מערב אירלנד, אבל נחתנו בדבלין ולכן טיילנו במשך יומיים בדרך לשם וכן הצפנתי ליום וחצי כדי לראות את אחד האתרים המפורסמים של האי, giant's causeway.

מסלול הטיול

יומיים בדרך לדרום מערב – לינה בעיר קילקני, טיול בשמורת גלנדלוך ביום הראשון וביקור בסלע קאשל ביות השני.
4 ימים בדרום מערב בשתי פנינסולות (חצאי איים) בדרום הרחוק. הראשונה היא פנינסולת איברף Iveragh והשנייה פנינסולת דינגל.
4 ימים במערב הכוללים את צוקי מוהר, אתר מתוך משחקי הכס בשם dunquin harbor ועוד. ישנו במקומות קטנים מאוד וגם בעיר השלישית בגודלה באירלנד גאלווי.
יומיים נסיעה לצפון – בעיקר כדי לראות אתר גיאולוגי מרשים ומפורסם מאוד באירלנד שנקרא giant's causeway אבל ביקרתי בעוד מספר מקומות יפים.

לטיולים דומים


דרום פטגוניה

תגובות פייסבוק

שי ועינת דרום תאילנד

תגובות פייסבוק

שבועיים וחצי בגלאפגוס

תגובות פייסבוק

יום ראשון ושני – בדרך מדבלין לדרום מערב אירלנד

לקחנו את הרכב השכור בשדה התעופה בדבלין ומיד יצאנו לכיוון דרום מערב מבלי להתעכב בעיר עצמה. היעד שלנו מבחינת הלינה היה העיר קילקני  kilkenny שאמנם ידועה בפן התרבותי שלה אבל אנחנו הכרנו אותה בזכות הבירה שמיוצרת במבשלת הבירה הראשונה באירלנד ונמכרת במספר בארים בארץ. בכל מקרה מבחינתינו זה היה יעד של "מקום לינה בדרך".

לא רצינו ליסוע מבלי לעצור ולטייל ולכן ביקרנו בשמורה יפה כדי לשבור את הנסיעה. לשמורה קוראים גלנדלוך Glendalough.

ביום השני הייתה לנו נסיעה ארוכה שמילאה את רוב היום ובדרך עצרנו במספר יעדים קטנים שהמפורסם שבהם הוא סלע קאשל (rock of cashel), זהו סלע עצום שלמרגלותיו נמצאת עיירה פירוש המילה קאשל הוא מבצר בקלטית. על הסלע העצום הזה יש מתחם מוקף חומה ובו קתדרלה, כנסייה, מגדלים ובית קברות עם צלבים גדולים. ערכנו ביקור קצר, עשינו צילומים מאוד אופייניים לאירלנד והמשכנו. בערב הגענו לקילרני.

טיול עצמאי לאירלנד

שלישי ורביעי- קילרני, פנינסולת Iveragh: טבעת קרי וגאפ אוף דלואו.

העיר קילרני killarney היא הבסיס לטיול הראשון שלנו בחלק הדרום מערבי שנקרא Iveragh Peninsula. פנינסולה היא לשון יבשה שיוצרת חצי אי ואיבראף היא הפנינסולה הגדולה באזור ויש בה רכס הרים ובו ההר הגבוה באירלנד. המקום מוכר יותר אולי דווקא בשמו של הכביש שעובר מסביב לפנינסולה ונקרא טבעת קרי - ring of kerry.

ביום הראשון שלנו בקילרני טיילנו במקום מהמם ולא רחוק מהעיר שנקרא Gap of Dunloe. זה מסלול שעובר בין שלושה אגמים ומטפס לפסגה גבוהה ואפשר לעשות אותו במספר דרכים. אפשר ללכת ברגל, אפשר בעגלת סוסים, יש גם אפשרות לעשות שייט באגם ויש אף כאלו שרק עוברים עם הרכב, רואים את האזור וממשיכים.  כל אחד בוחר מה שמתאים לו. אנחנו עלינו וירדנו ברגל.

היום הבא היה היום של kerry ring - טבעת קרי (כביש N70), זהו כביש שמקיף את הפנינסולה ולאורכו מספר אתרי תיירות מפורסמים יותר או פחות. באופן כללי חלק גדול של הטיול שלנו היה במה שנקרא wild atlantic way דרך תיירותית של 2500 קילומטרים, שטבעת קרי היא חלק ממנה והאירים מיתגו אותה בצורה מאוד מובהקת. זה מתחיל עם מונח בויקיפדיה ואתר אינטרנט רשמי וממשיך לשילוט בולט בכבישים ובאתרי התיירות ולמעשה אפשר לתכנן טיול לפי המקטעים של הדרך, שזה פחות או יותר מה שגם אנחנו עשינו.

טיול לאירלנד עלויותאז לפני היציאה שאלנו את בעלת המלון בו ישנו, על הדרך שעומדת לפנינו. היא אמרה לנו שנסיעה לכל אורך טבעת קרי זה עניין של שעה. לא רצינו להתווכח איתה על העובדה הזו, והיא גם הייתה מאוד נחמדה, אבל היה נראה לנו הזוי שבשעה אפשר לנהוג 170 קילומטרים בכביש צר ומפותל. מסתבר שזה קטע אצל האירים, אל תשאלו אותם על זמנים, הם תמיד יפחיתו כמה עשרות או מאות אחוזים. יש הרבה הערות בחוות דעת בטריפ אדוויזר שמתייחסות לנקודה הזו.

אז לא התווכחנו ויצאנו ליום טיול מלא שהסתיים במלון קטן ב cahersiveen לקראת סוף הסיבוב שלנו בטבעת קרי.

התחלנו את היום ב ladies view שהיא נקודת תצפית יפהפיה על אזור האגם הגדול שנמצא בפארק הלאומי קילרני. בהמשך היום הקפדנו על ירידה מהדרך הראשית לדרכים צדדיות ממש קטנות כדי לראות מקומות פחות מוכרים ופחות מטויילים. ירידה כזו הייתה למשל נסיעה לסקלינג רינג וביקור בצוקי קרי שעליהם בכלל לא שמענו לפני הטיול ולכן לא תכננו לבקר בהם. אמנם הצוקים יותר נמוכים מאחיהם צוקי מוהר המפורסמים אבל ההגעה המקרית למקום מקסים בשילוב מעט תיירים עשתה לנו את הביקור כאן לאחד השיאים של הטיול.

הספונטניות בטיול היא למעשה אידאולוגיית טיול אצלי ואני מרגיש שזה נותן לי חוויה אחרת בטיול. באירלנד הגענו למספר מקומות עליהם שמענו במקרה ממקומיים ולא תכננו לבקר בהם מראש ודווקא אלו היו המקומות הכי מהממים גם אם זו ההרגשה שלנו ולא על פי נתונים "טכניים".

בעיירה cahersiveen בה ישנו אין שום דבר מעניין. ישנו בה ולמחרת המשכנו.

טיול באירלנד עם רכב

יום חמישי ושישי - עוברים לפנינסולת דינגל ולאחר מכן מצפינים.

למחרת עוד לפני שעברנו לפנינסולה הבאה ביקרנו בבוקר באחד המקומות שהכי אהבתי בטיול. לשון יבשה צרה מעל עיירה קטנה בשם rossbeigh. כביש קטן עובר לאורך לשון היבשה הזו עד לנקודה בה עוצרים ומתחילים ללכת ברגל ל rossbeigh beach. הייחודיות של המקום הזה היא שמצד אחד יש מצוקים מעל הים ומעליהם גבעות ירוקות של עשב ובאמצע הגבעות פתאום מגיעים לקטע של חול ים. היינו כאן שעתיים ומאוד מאוד אהבתי את המקום.

לאחר מכן עברנו לפנינסולה הבאה שנקראת פנינסולת דינגל. דינגל היא העיירה המרכזית ובה רצינו לישון. במקור תכננו לבקר בחוף inch beach שנחשב למאוד מרשים אבל הרגשנו שמיצינו את נושא הצוקים והים לאותו היום. הרגשנו שהיה לנו יום מעולה שגם הסתיים בכיף בעיירה דונקין שבה יש אווירה מדליקה של פאבים קטנים עם מוזיקה חיה. ישבנו, שתינו, נהנינו מהמוזיקה והרגשנו אירלנד.

את היום הבא התחלנו באתר מתוך משחקי הכס. מקום מיוחד ויפה שנקרא dunquin harbour ולאחר מכן המשכנו ל waymont.

טיול לאירלנד שבועוזה הזמן לדבר קצת על מזג אוויר. אירלנד זה לא יעד טרופי וחם מבחינת מזג האוויר, את זה כולם יודעים ואני לא מחפש דווקא מזג אוויר חמים. רוב הזמן מזג האוויר היה בסדר. פה ושם נרשמו  תקריות קטנות ופעם אחת הגשם אילץ אותנו לשנות תכניות. בכל מקרה ב waymont הייתה רוח מטורפת, ברמה שכשפתחתי את הדלת של הרכב והיא ברחה לי מהיד ונפתחה  מעוצמת הרוח. למזלנו הכיוון שלה היה לטובתנו. כלומר בהלוך, במעלה הגבעה היא דחפה אותנו אבל בחזור בקושי התקדמנו. זו הייתה חוויה נחמדה. קצת פחות נחמד היה להגיע ליעד הבא שלנו connor pass, שהוא מעבר הרים מדהים עם נוף של הרים וים, כך על פי התמונות, כמעט לכל הכיוונים ולא לראות כלום בגלל ערפל. קורה... העברנו עוד לילה בדינגל.

לטיולים דומים


שבדיה של אסטריד

תגובות פייסבוק

חמישה ימים בשוויץ

תגובות פייסבוק

צפון יוון עם ילדים

תגובות פייסבוק

יום שביעי ושמיני

המטרה הייתה ליסוע לישון ביעד הבא שלנו, דולין doolin. שהיא הבסיס לביקור באחד משני היעדים הכי מפורסמים באירלנד, צוקי מוהר. חיפשנו יעדים בדרך ובחרנו כיעד ראשון מעין קצה של לשון יבשה שנקראת aill na brun שבקצהו נמצא מגדלור בשם loop head. בדרך לקחנו מעבורת מ tarbert כדי לחסוך נסיעה ולקראת צהרים הגענו ללופ הד, שהוא מקום מדהים, טבע נטו. יש את המגדלור שהכניסה אליו בתשלום (5 יורו) ויש מלמעלה תצפית אבל לא נכנסנו. האזור מקסים בלי גדרות ואנשים וממש אהבנו. גם הכביש שעולה צפונה משם, לכיוון דולין, N67 הוא כביש יפהפה ומאוד מומלץ מבחינתי.

במהלך הטיול העליתי הרבה תמונות לפייסבוק ולאינסטגרם ואנשים הגיבו ב-"עוד צוקים, אמממ..." וזה באמת נכון. הנוף בטיול שלי באירלנד לא היה מגוון, אבל הוא היה מהמם וזה מה שאני אוהב. גבעות ירוקות, צוקים, ים, מזג אוויר לעיתים קצת זועף והרבה פעמים אפרורי, אבל זה מקסים. אז אם מישהו שוקל לאן ליסוע, רק שידע את העובדה הזו.

הגענו לדולין שהיא עיירה של רחוב עם שלושה פאבים והתמקמנו.

יום תשיעי-עשירי צוקי מוהר, העיר גולווי ונסיעה לקליפדן

כאמור, צוקי מוהר הם יעד מרכזי לקבוצות תיירים באירלנד. הסיבה לכך היא שגובה הצוקים כאן הוא כפול מהגובה במקומות אחרים. אני מניח שאם מגיעים לכאן לפני שרואים מקומות אחרים באזור, זה בטח מהמם, אבל אנחנו הגענו אחרי 6 ימים של קו חוף. הצוקים  אכן מרשימים והעצה שלי למטיילים שקוראים את הכתבה, תגיעו מוקדם בבוקר לפני האוטובוסים. כעקרון בצוקי מוהר אפשר להסתובב שעה באזור המגודר והמסודר, להיכנס למרכז המבקרים וללכת לתצפית המרכזית. אנחנו בחרנו להמשיך עוד קצת מעבר לשער שבו שלט שאומר שמכאן והלאה זה על אחריות המטיילים.

טיול כוכב באירלנדבאותו היום המשכנו לעיר גולווי שהיא העיר השלישית בגודלה באירלנד. ישנו בה שני לילות ובערב הראשון ביקרנו במרכז העיר התיירותי והנחמד. אני פחות חזק בערים אז אני לא מתמקד בטיול ובכתיבה בעיר עצמה. בכל מקרה כמו בכל מקום באירלנד ישבנו בפאבים עם מוזיקה חיה, בירה ווויסקי.

למחרת נסענו מערבה לעיירה בשם קליפדן clifden , העיירה לא הייתה היעד שלנו אלא פשוט נקודת ציון למסלול. עד אליה נסענו מערבה וממנה עלינו קצת צפונה וחזרנו בטבעת מסלול שיצרנו לעצמנו. בדרך ביקרנו באיים שהגדרנו כחורים מבודדים ואליהם מגיעים בנסיעה על גשרים מהעיירה bealadangan. בהמשך ביקרנו בפארק לאומי בשם קונמרה Connemara  שהיה נחמד אבל לא דרמטי. אבל את היום סיינו בנסיעה בכביש ממש יפה שנקרא R344 ועל נסיעה בו אני ממליץ מאוד.

יום וחצי אחרונים בצפון אירלנד

בערב נפרדתי מחבר שלי והמשכתי למחרת לבד לצפון אירלנד לעוד יום וחצי של טיול. היעד שלי היה ה- giant's causeway שהוא אתר נוסף מאוד מפורסם באירלנד וגם אליו מגיעים המון תיירים. הסיבה לכך היא תצורת סלע של משושים מאוד ייחודית שנמצאת על קו החוף. בריכת המשושים אצלנו ? הרבה יותר נרחב ועל החוף לאורך קו מצוקים (ובלי החום הישראלי).

הגעתי לשם בשעות הצהרים, דבר שאני לא אוהב מכיוון שיש הרבה תיירים, אבל זה היה המצב וגם לא רציתי לדחות למחרת את הביקור בגלל מזג אוויר שצפוי היה להיות גשום ולכן טיילתי במקום שעתיים, מאוד התרשמתי מכיוון שהתופעה באמת מיוחדת וזה עצום מבחינת ההיקף.

לאחר מכן ביקרתי בעוד שני אתרים סמוכים. התחלתי עם Dunluce castle שהיא מצודה יפה ומאוד קרובה שגם היא הייתה לוקיישן במשחקי הכס. כנראה שהמיתוג הזה עובד מכיוון שאני בכלל לא רואה את משחקי הכס אבל בכל זאת הגעתי לשם ואני יודע להגיד שזה "משחקי הכס". בכל מקרה לא נכנסתי למצודה אלא רק ירדתי מהרכב ונהניתי מהנוף והמצודה מהתצפית.

לאחר מכן נסעתי ליעד שמופיע על שער של הלונלי פלאנט 2017 של אירלנד ונקרא National Trust Carrick-a-Rede. התמונה בלונלי צולמה מהים ובה רואים את גשר התלוי בין שני מצוקים ואכן זה המקום והוא מאוד יפה. לא הייתי שם לבד, מטבע הדברים, ולכן חיכיתי בתור ללכת עם קבוצת הליכה כאשר כל פעם יוצאת קבוצה על מנת לא להעמיס משקל יתר על הגשר. בלילה ישנתי בעיירת גולשים שנקראת portrush.

ביום האחרון ביקרתי באתר נוסף הקשור למשחקי הכס the dark hedges שהוא שדרת עצים מאוד יפה. אחר מכן חזרתי לדבלין ולעיסוקים אחרים שאינם טיול (כנס)

לטיולים דומים


סוף שבוע ארוך ברומא

תגובות פייסבוק

טיול בריגה בירת לטביה

תגובות פייסבוק

סוף שבוע בפראג

תגובות פייסבוק

אימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *